İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Takipsizlik onlar için delillendirilmemiş ama doğru olandır bakış açısı ve yaklaşım bu yönlü 

Çünkü onlarda biliyorlar feto çoğu kuruma adam yerleştiriyordu ama isimlerini net olarak biliyorlar bu kişiler kimdir diye böyle albatros ve garson gibi birinin ortaya çıkması ve isim vermesi onlar açısında doğruluk payı yüksek olsun düşük olsun değerlendirmeye değer bir durum

Hatta sayı çok olsun biz feto ile mücadele ediyoruz adına kurumların çoğu kendi adamlarını saklama olsun muhalif olsun yükselmede önlerinde engel olsun yada tipini beğenmediği kişileri bile ihraç ettiler

Santos689, 7 dakika önce yazdı:

Çünkü onlarda biliyorlar feto çoğu kuruma adam yerleştiriyordu ama isimlerini net olarak biliyorlar 

İsimlerini Bilmiyor olacaktı

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 14 dakika önce yazdı:

Takipsizlik onlar için delillendirilmemiş ama doğru olandır bakış açısı ve yaklaşım bu yönlü 

Çünkü onlarda biliyorlar feto çoğu kuruma adam yerleştiriyordu ama isimlerini net olarak biliyorlar bu kişiler kimdir diye böyle albatros ve garson gibi birinin ortaya çıkması ve isim vermesi onlar açısında doğruluk payı yüksek olsun düşük olsun değerlendirmeye değer bir durum

Hatta sayı çok olsun biz feto ile mücadele ediyoruz adına kurumların çoğu kendi adamlarını saklama olsun muhalif olsun yükselmede önlerinde engel olsun yada tipini beğenmediği kişileri bile ihraç ettiler

İsimlerini Bilmiyor olacaktı

ve özellikle TSK, EGM adalet bk.lığını tasfiye için MEB gibi sayıyla cemaatten personelin çok olduğu halk tarafından bilinen kurumları ihraçlarda maske olarak kullandılar. Şimdi de en çok iadeler o kurumlardan yapılırken TSK,EGM ve Adalet bklığında gözünün üstünde kaşı olana ret veriliyor.

Diğer kurumlardan kimseye şucusunuz bucusunuz demiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Gerçek fetöcüler zaten ihraç edilmedi. Olan garibanlara oldu. Kazayla ihraç edilen varsa da komisyonkurulmadan ya da komisyondan referansla vs döndü. Arada birkaç masumu da lutfedip iade ettiler. Hakiki suçlular zaten ya görevde, ya da yurtdışında sığınma ile vatandaşlık aldı, keyif çatıyor. Olan burada bizim gibi sıradan vatandaşlara KHKlılara oldu...Biraz sosyal medyayı, forumları karıştırdığınızda farkedeceksiniz bu sürecin gerçek suçlular için nasıl Allahın lütfu olduğunu. "Ya Kanadaya geldik de yaşam standardı düştü, vatandaşlık alınca isviçreye de iltica ederiz" diyenler vs...

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

inş tüm masumlar işlerine geri dönerler de adalet ve hukuk yerine gelir 

• Beğeni 7

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yarın için iş başvurusuna çağrıldım.İhraç olduğumu söylesem mi söylemesem mi ne yapmalıyım işe çok ihtiyacım var.Ama zaten sigorta da görünür.Söylesem ihraçsın işte ister eş durumundan ol ister ne olursa olsun kim dinler beni

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 6 dakika önce yazdı:

Yarın için iş başvurusuna çağrıldım.İhraç olduğumu söylesem mi söylemesem mi ne yapmalıyım işe çok ihtiyacım var.Ama zaten sigorta da görünür.Söylesem ihraçsın işte ister eş durumundan ol ister ne olursa olsun kim dinler beni

Ben  üç yer degiştirdim, ilk girdiğimde söyledim diğerlerine söylemedim.Sorun çıkmadı.Çogu insan ön yargılı.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

679 KHK-red-SGK-tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Söylemeye gerek var mı? Mevzu belli ???

• Beğeni 7
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 4 saat önce yazdı:

Tam da 15 TEMMUZ'da söylenir mi?

• Onaylama 2

SAĞLIK BAKANLIĞI-679–KYOK Eylül 2019–inceleme devam–pasif dernek üyeliği 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Expert hocam hiç başına böyle bir iş gelmemiş gibi davran.ben 41 ay öyle yaşadım.inanın daha rahat oluyor.sadece yakın çevrem biliyordu.sonradan öğrenip de kınayan olursa izah edersiniz;önyargıları kırmak hele militan kafalı birine rastlarsanız imkansız.HAYATINIZA VE YOLUNUZA DEVAM EDİN.BEN,SORANLARA ATILDIĞIM ZAMAN ÇALIŞTIĞIM EN SON KURUMUN ADINI VERİYORDUM İŞ ADRESİ OLARAK.internetteki eleman arayan sitelere başvuruma bile yazdım.sorun çıkmadı.kader(?) utansın siz değil

@Derizbinli tarihlere takılmayın hocam.hayat devam ediyor.akıntıya bırakın kendinizi.Rabbim harika kapılar açıyor.hayatımın en güzel günlerinden bazılarını ihraçta yaşadığım süreçte yaşadım:maddi-manevi.Allah dost;toprak post.baki selam

• Beğeni 3
  • Onaylama 4

672 KHK-komisyon kabul:göreve iade edildim/görevdeyim-muhbir vatandaş ihbarı(atılma sebebi)-banka(örgüt üyesi ithamı gerekçesi)-istanbul 27.ağır ceza(istinafa gidilmeksizin beraat elhamdülillah)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 5 saat önce yazdı:

Bence söylemeyin. SGK da çıksa da dillendirilmis olması kendilerine açıklanmış olması ise alınmayı engelleyebilir. Eşim birkaç yere gittiğinde iş görüşmesinde keşke soylemeseydiniz dediler.

• Beğeni 1

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

niye söylemedin derlerse bizim mail adreslerimizi ve yazdıklarımızı ilet kuruma.ÜST AKIL BÖYLE AKIL VERDİ DERSİNİZ!?akıllı insan aklını kullanan insandır;daha akıllısı,başkalarının da aklını kullanandır.bir ihtimal SGK daki kaydınıza muttali olan kişi veya patron akl-ı selim sahibidir;burası türkiye herşey olur der geçer.gerçekten de hocam yaşayarak öğreniyoruz.ingiliz parlementosu için  kadını erkek;erkeği kadın yapma dışında herşeyi yapabilir demişler.inşallah biz onu da aşmak üzereyiz.ultra demokrasi geliyor.

672 KHK-komisyon kabul:göreve iade edildim/görevdeyim-muhbir vatandaş ihbarı(atılma sebebi)-banka(örgüt üyesi ithamı gerekçesi)-istanbul 27.ağır ceza(istinafa gidilmeksizin beraat elhamdülillah)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @werwer17 @geçer elbet... Öncelikle zaman ayırıp cevap veren siz değerli arkadaşlara teşekkürler. Maalesef sindirilmişçesine ve bu ülkede yaşama hakkımız yokmuş gibi bir muamele ile karşılaştığımızdan dolayı bu tip sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Pazartesi mülakata gittim ve KHK' lı olduğumu söylediğimde karşımdaki insan başını öne eğip "hımm" yaptı ama pek oralı olmadı ve ayrıntıda sormadı. Bugün ise katılış yaptım. Katılışımı yapan personel "önceden 4c kaydınız varmış son çalıştığınız yer size sigorta kaydı yapmadı mı" diye sordu. Bende "sigorta yapmadığı için işyerinden kaçarcasına ayrıldım" dedim. Başka da birşey sormadı. Bugün e-devlet' ten kontrol ettiğimde 4a girişimi gördüm. Dediğiniz gibi kimi umursuyor, kimisi içinde hiç önemli değil. Sorulmadığı sürecede söylemeyede gerek duymuyorum.İleride de sorun olacağını düşünmüyorum. İhraç edileli 7 yıl + 3.5 ay oldu. 2023 seçimlerinden çok umutluydum ama maalesef beklediğim gibi olmadı. Birşeyler yapıp sigortalı bir işe girmek için bazı nedenler ve bekletilerden dolayı çok geç oldu ama bir yerden başlamak lazımdı. Hayırlısı böyleymiş demek. Allah hepimizin sonunu hayır eylesin ve çalınmış hayatlarımızı geri almayı nasip etsin inşallah.
    • @The Oracle hocam işveren geçmiş çalışma bilgilerinize ulaşamıyor merak etmeyin siz soylemedikce onlar tespit edemez. Ben de bazı yerlerde söyledim bazı yerlerde söylemedim. Söylediğim yerlerde sıkıntı yapmadi. Özel sektörde işveren işine bakar. Zaten artik herkesin çevresinde illaki tanıdığı bir KHK li tanıdığı ya da yakını var.  
    • @The Oracle hocam öncelikle merhabalar; Benim ilk  SGK 4/A kaydım devlete oldukça çok miktarda borcu olan bir özel kurum tarafından yapıldı. İlk sigorta kaydım 1 temmuz 2019 da yapılmış dün baktım. Toplamda 3 kurumda SGK kaydım var.Durumu 1 i önceden biliyordu. Diğer 2 sine zamanla ben söyledim. Açıkçası yapılan işten memnun olunca işverenler/ IK / Muhasebe departmanı bu konuyu çok önemsemiyor. Hatta birisine gittim özellikle sordum öyle bir KHK ile kodlama çıkmıyor demişti. Ben SGK konusunda zorlukla karşılaşmadım. KHK lı olduğunuzu söylemenize gerek yok. Sigorta bildirimi yaparken çıkacağını zannetmiyorum çünkü sizde 4/A hanesi boş. ( Daha önceden özel sektörde çalışmadıysanız boş olmalı ) 4/C ye de onlar erişemeyeceğine göre içiniz rahat olsun.
    • Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Daha önceden bilgi edinmek istediğim bu konu hakkında farklı meslek gruplarını ilgilendiren sorular sorulduğunu ve forumda birçok cevap verildiğini biliyorum ama acaba son durum nedir diye tekrar sormak istedim. İhraç edildiğim Ocak 2017' den itibaren çalışıyorum ama SGK kaydım yok ve maalesef işyeride kayıt yapmaya yanaşmıyor. Bunun böye devam edemeyeceğine geçte olsa karar verdim ve sigorta kaydı olacak şekilde iş aramaya başladım. Bazı işyerlerine görüşme için gittiğimde KHK' lı olduğumu söylemedim. Söylesem muhtemelen baştan reddecekler. Herhangi bir işyerine KHK' lı olduğumu söylemeden girsem acaba sigorta bildirimi veya kaydı yaparken bu bilgiler gözüküyor mu? Net bir bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim. İş yerine girersem tabiri caizse sonradan papaz olma ihtimalimiz var. :(( Maalesef toplum hala bu konuda bilgisiz ve duyarsız.
    • geçmiş olsun bende aynı durumdayım halledebildiniz mi bende dilekçe aramaktayım fazla zamanım kalmadı eğer başvurduysanız bana da izah edermisiniz hangi adımları gerçekleştirdiniz  
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...