İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

@Bahar valla banka 2009 da açılmıştı kapatmayı unutmuştum.Hesap hareketliliği en son 2012 idi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 51 dakika önce yazdı:

Slm arkadaşlar bilgisi olan biri cevaplarsa sevinirim idare mahkemesinin savunmasına cevap yazmıştım cevabıma cevap yazmadılar sürede geçti zaten.neyse benim yazdığım cevabı uyapta göremiyorum nedendir acaba sadece cevap yolladıktan sonra uyapta tebligat falan yazıyor ama içeriği yok.aklima takılan cevap dilekçemde HTS kaydının açıklamasını yapmıştım bunlar görev icabı konuşmalar demiştim ki şuan görevde olan bikac müdüründe aynı kişiyle konuşmaları falan varki onlarda görev icabı olan şeylerdir muhakkak demiştim ama acaba diyorum onları yazdığım için dilekçe gitmemiş olabilirmi aklıma gelmiyor değil sonuçta adliyeden yolladim evrağı mutlaka birileri ben teslim ettikten sonra okumuşlardır 

Bazı kurumlar 2.cevaba savunma vermeyebiliyor. EGM vermediği için dosya tekemmül etmiş benimde. Öbür konuya gelince mecbur göndercekler dilekçenizi. Elinizde alındı belgesi yokmu. Arayın idare mahkemesi kalemini, onlar bazen yüklemiyor uyapa, ben aradım aynı gün girdiler uyapa. 

• Beğeni 2

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 1 saat önce yazdı:

Slm arkadaşlar bilgisi olan biri cevaplarsa sevinirim idare mahkemesinin savunmasına cevap yazmıştım cevabıma cevap yazmadılar sürede geçti zaten.neyse benim yazdığım cevabı uyapta göremiyorum nedendir acaba sadece cevap yolladıktan sonra uyapta tebligat falan yazıyor ama içeriği yok.aklima takılan cevap dilekçemde HTS kaydının açıklamasını yapmıştım bunlar görev icabı konuşmalar demiştim ki şuan görevde olan bikac müdüründe aynı kişiyle konuşmaları falan varki onlarda görev icabı olan şeylerdir muhakkak demiştim ama acaba diyorum onları yazdığım için dilekçe gitmemiş olabilirmi aklıma gelmiyor değil sonuçta adliyeden yolladim evrağı mutlaka birileri ben teslim ettikten sonra okumuşlardır 

Geçmiş olsun. Adalet bakanlığı cevaba cevap vermiyor. Bugüne kadar hiç duymadım. Bana da vermedi. Hatta 8 ay geçti. Tekemmül sırası bekliyorum. Gönderdiğiniz evrak ile ilgili Mahkemeyi arayıp evragimi göremiyorum derseniz yardımcı olurlar. Bazen taratmayi unutuyorlar. Sizin yaptığınız cevaba cevap işleminden sonra bekleme süresi biraz uzun bilginiz olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 1 saat önce yazdı:

Sayın dostlar. Özellikle sayın @wildPuppy. Editör olarak istemesem de uyarmak zorundayım.

1- herkes aynı şekilde bakmak zorunda değil. Herkes herkesin düşüncesine olumlu işaret bırakmak zorunda da değil. Bu nedenle kişileri özellikle isimlerini etiketleyerek burada eleştirmeyiniz. Bir sıkıntı varsa bize bildirin. Gereğini yapalım. 

2-Kişiler buraya değişik saikler ile üye olabilirler. İnsanların rahat rahat takibi için forum üyeler harici de görülebiliyor. Kimi ses çıkarır kimi ses çıkarmaz. Kimi korkudan kimi de başka nedenler ile ses çıkarmaz. Herkesin kendine göre bir düğüncesi bir yaklaşımı olabilir. Unutmayın ki bir şeyleri yasaklamak kadar bir şeyleri yapmaya zorlamak da bir şeyleri söylemeye zorlamak da kişi özgürlüğüne aykırıdır. Susmak isteyen susar. Konuşmak isteyen konuşur. Forum ortamları da bunun en iyi yeridir.

Ben sizin söylediklerinizin pek çoğuna katılıyorum ancak bir şeyler yapacaksanız yapın, kişileri organize edip organize hareket edecekseniz edin. Ama insanların ne yapıp ne yapmayacağını lütfen insanlara bırakın. Bu forum yasalara aykırı olmadığı sürece insanların rahatça konuşacağı bir yerdir. 

Saygılarımla. 

Elbette, sözlerinizde haklısınız hocam. Söz konusu kişiyi etiketleme sebebim, takındığı tavır nedeniyle idi. Diğer tüm sözlerinize aynen katılıyorum. Mesaj alındı.

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 3 saat önce yazdı:

Yavuz bey ve onun gibi birkaç siyasetçi var, tam güveniyorsun, oh be birileri bizi savunacak diyorsun...ardından bir laf ediyorlar ki tüm khklıları cemaat üyesiymiş gibi lanse ediyorlar. Sonrasında medya da bunu iyice süsleyip püslüyor. Gerçekten ayrım yapmayan siyasetçi sn Gergerlioğlu ve Yeneroğlu galiba. Onlar da sesini duyuramıyor medyaya. Komisyonda kalmış 18 bin dosya, idare mahkemeleri doldu taştı, ordan da pek adil sonuçlar çıkmıyor. Eğer bir düzenleme olacaksa bunun seçim öncesi ve komisyon kapandıktan sonra olabileceğini bekliyorum. Önemli olan komisyonun bir an önce dosyaları bitirmesi, ki bu hızla 2021 i göreceğimiz aşikar.
Tüm masumlar için güzel günler elbette gelecektir. Önemli olan bu süreçte akıl ve beden sağlığımızı korumak.

• Beğeni 6

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 32 dakika önce yazdı:

Yavuz bey ve onun gibi birkaç siyasetçi var, tam güveniyorsun, oh be birileri bizi savunacak diyorsun...ardından bir laf ediyorlar ki tüm khklıları cemaat üyesiymiş gibi lanse ediyorlar. Sonrasında medya da bunu iyice süsleyip püslüyor. Gerçekten ayrım yapmayan siyasetçi sn Gergerlioğlu ve Yeneroğlu galiba. Onlar da sesini duyuramıyor medyaya. Komisyonda kalmış 18 bin dosya, idare mahkemeleri doldu taştı, ordan da pek adil sonuçlar çıkmıyor. Eğer bir düzenleme olacaksa bunun seçim öncesi ve komisyon kapandıktan sonra olabileceğini bekliyorum. Önemli olan komisyonun bir an önce dosyaları bitirmesi, ki bu hızla 2021 i göreceğimiz aşikar.
Tüm masumlar için güzel günler elbette gelecektir. Önemli olan bu süreçte akıl ve beden sağlığımızı korumak.

Iade olması gerekenler bile bu muhalifler yüzünden iade olamıyor. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 30 dakika önce yazdı:

Iade olması gerekenler bile bu muhalifler yüzünden iade olamıyor. 

Yani her zamanki gibi filler tepişiyor. Olan bizlere oluyor biz eziliyoruz. Adam!!!! utanmadan çıkıp darbecileri bile affedelim diyor. Amaç o değil zaten, masum ve mağdurların daha fazla zulüm görmesini, işlerine dönmesini engellemek. Hey Rabbim duy sesimizi artık sana havale ediyoruz bunları. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...