İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Bu videoda Metiner'in söylediği hemen hemen her cümle, sizin söylemeniz durumunda, T.C. sınırlarında bir suç unsuru olup, uzunca bir süre gün ışığı görememenize sebep olacaktır. Ayrıca Metiner'in bu videoda söylediği her cümle yanlıştır ve saçmalıktır.

Bugün Metiner önüne geleni Fetöcülükle suçlamakta, elinde listeler olduğunu söylemektedir. Bana bazen bu ülkede olan biten herşey bomboş gelmektedir.

Not olarak, Feto şerefsizini eleştiren ve aslında hiç sevmediği her halinden belli olan hanımefendinin bile daha o yıllarda ona "hocaefendi" demek zorunda kalmış olması ayrı bir tartışma konusudur.

• Beğeni 6

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar.TSK Aralık 2017, 695 ihraç.Aralık 2019 emekli oldum.arada 1,5 yıl özelde çalıştım.02.07.2020 göreve ıade olup başladım.Temmuz maasını yatırdılar.maliye geriye dönük haklar konusunda yogun olduklarını işlemimin uzun oldugunu, emekli olmuş olmamı, özelde çalıştıgımı saydıda saydı.bu durumda nasıl hareket etmeliyim tesekkür ederım şimdiden.

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

695 KHK ihraç.Komisyon iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tarum, 12 dakika önce yazdı:

Merhabalar.TSK Aralık 2017, 695 ihraç.Aralık 2019 emekli oldum.arada 1,5 yıl özelde çalıştım.02.07.2020 göreve ıade olup başladım.Temmuz maasını yatırdılar.maliye geriye dönük haklar konusunda yogun olduklarını işlemimin uzun oldugunu, emekli olmuş olmamı, özelde çalıştıgımı saydıda saydı.bu durumda nasıl hareket etmeliyim tesekkür ederım şimdiden.

İade olmuş bir TSK personeli ?

Biraz durumunuz hakkında bilgi verir misiniz? Sivil mi asker misiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 19 dakika önce yazdı:

2:05'ten itibaren izleyiniz. Videoda Metiner'in söylediği hemen hemen her cümle, sizin söylemeniz durumunda, T.C. sınırlarında bir suç unsuru olup, uzunca bir süre gün ışığı görememenize sebep olacaktır. Ayrıca yanlıştır ve saçmalıktır. Bugün Metiner önüne geleni Fetöcülükle suçlamakta, elinde listeler olduğunu söylemektedir. Bana bazen bu ülkede olan biten herşey bomboş gelmektedir.

Not olarak, Feto şerefsizini eleştiren ve aslında hiç sevmediği her halinden belli olan hanımefendinin bile daha o yıllarda ona "hocaefendi" demek zorunda kalmış olması ayrı bir tartışma konusudur.

Gün ışığını görmeyi bırak direk idam ederler. Vay be ya yemin ediyorum izlerken elim ayağım titredi. Şimdi de suçlarını örtmek için en çok bunlar bağırıyor. Bunlardan ne ara sıra bize geldi de fetöcü damgasını yedik, hala anlamış değilim. Daha ne örnekler var. Demek ki fetöcü olmamak için siyasetçi olmak lazımmış. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarum, Bir saat önce yazdı:

alamadığınız veya hukuksuzca  eksik verdikleri,  her hakkı , parayı tek tek yazarak dilekçeyle idareden isteyin. 60 gün içinde cevap vermezlerse veya red cevabı verirlerse idare mahkemesine (iptal davasına) başvurabilirsiniz.

Bunların dışında haksızca  ihraç ettikleri ve bu süreçteki üzüntü ve itibar kaybınıza vs, ye binaen kuruma karşı doğrudan idare mahkemesinde manevi tazminat (tam yargı) davası açabilirsiniz. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir de demezler mi "Zamanında böyle dedik ama sonra fetöyle mücadele ettik" diye. Gerçek bir mücadele olduğuna şahsen inanmıyorum, ancak olduğunu varsaydık diyelim. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir suçta böyle bir savunma söz konusu olamaz. Diyelim ki adam öldürmüşsün, birisine tecavüz etmişsin, hırsızlık yapmışsın. Sonra bu suçları işleyenlerle mücadele etmiş olsan da paşa paşa cezanı alırsın, hapiste yatarsın. Belki hafifletici olur, ancak cezayı almanın hiçbir kurtuluşu yoktur. Olmamalıdır da zaten.

Gelelim "kandırıldık" savunmasına. Evet bunu normal insanlar söyleyebilirler. Herkes aynı zekaya, bilgiye ve tecrübeye sahip değildir. Ancak o videoda Metiner'de olduğu gibi Feto'nun gerçek amaçlarını biliyorsa böyle bir savunmaya da ancak Kadir İnanır. Gerçek amaçlarını hem hanımefendi yüzüne söylüyor, hem de Metiner bunları bildiğini ağzıyla itiraf ediyor.

• Beğeni 5
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yeliz Coşkun Aslanalp, 10 saat önce yazdı:

Adaletten bir arkadaş daha iade olmuştu. Onada yazmıştım ve yazmıştık kriterleriniz neler bilgi verirmisiniz diye ama sağolsun iade oldum deyip sonra sessiz sedasız sanırım işine başladı. Şimdide @mmm arkadaşımız canı sağolsun oda iade oldum dedi ve sessiz sedasız işine başlayacak sanırım. Mebden, diğer kurımlardan herkes bilgi verirken nedendir bu sessiz dönüşler??? Ah Adalet!!!!

Ben durumum hakkında bilgi verdim ama :((  hala karar bekleyenler ve ret alanlar için ne kadar üzgün olduğumu anlatamam. Kurumda alakasız şekilde (kriteri yok, soruşturması devam ediyor diye) ret alan arkadaşım var. Arkadaşımı aramaya yüzüm yok. O bu haldeyken ben iade oldum demeye yüzüm yok açıkçası. Bunları yaşayan anlar. Şunu da unutmamak lazım geçmişe sünger çekmeden yola devam etmek imkansız.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

675 KHK Adalet bakanlığı İKM.  kriter yok. Beraat 2017 iade.? Demeyi ne zaman nasip edecek acaba ☹️ beraber ihraç olduğumuz arkadaşların neredeyse hepsi iade oldu. 2 kişi hala bekliyoruz.

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarum, 3 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun öncelikle iadeniz. İlk defa TSK'dan iade duyuyorum eğer rütbeli iseniz. Dilekçe vererek tüm haklarınızı talep etmelisiniz. Biz bekleyenlere de durumunuz hakkında bilgi verebilir misiniz? kurum, rütbeli, komisyonla mı mahkeme ile mi döndünüz gibisinden. Vereceğiniz  bilgiler, komisyondan karar bekleyenler ve idare mahkemesi aşamasındakiler için umut verici olacaktır.

saygılar.

• Beğeni 5
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese merhabalar. 

Birçok arkadaşımız burda nefes alıyoruz, iadeler görünce mutlu oluyoruz yazmış. Red gorunce üzülüyoruz, ama kendimiz icin fikir oluyor az da olsa önümüzü görüyoruz. Bunların hepsine katilıyor, aynı duyguları hissediyorum.

Ancak; komisyon uzayacak, adelet beklenmez bunlardan, bu iş 10 yıl sürer, yok zaten 701 red için var gibi söylemler beni ve benim gibi düşünenleri nasıl deprese ediyor bir bilseniz. Gece boyu binbir felaket senaryosu.

O nedenle rica ediyorum herkesten. Kesinliğini bilmediğimiz olumsuz durumları dillendirmekten biraz kaçınalım. 

1 saniye sonra nefes alacağımızı bilmiyoruz ama umut ediyoruz. Çünkü umut olmadan yaşanmaz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...