İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

altuğ, 2 saat önce yazdı:

Önümüzdeki hafta cuma ayın son iş günü komisyon rutinde 2 ayda bir açıklama yapıyor. 

Aralık sonu açıklama yaptı ocak ayında yıllık faaliyeti yayınladı ve 3200 dosya daha incelediğini söyledi. 

Bu 3200 bizi ayda bu kadar dosya inceliyorlar yanılgısına düşürmesin çünkü komisyon 26 Aralık 31 ocak arasında 25 işgünü çalıştı yani 5 haftada 3200 dosyaya baktı. 

İçinde bulunduğumuz ayda 20 iş günü var ve bakacağı dosya 2560.

Kalan dosya 22.240 gibi duruyor ay sonunda. Bu sebeple daha az karar ve iade duyuyoruz eskiye göre bu böyle devam edeceğe benziyor. Günlük inceleme raportör başına 2 dosyaya tekabül ediyor. Nisan sonuna kadar 5.500 dosya daha inceler komisyon ve kalan dosya 16.700 e iner. 

Aylık incelenen dosya sayısı azalmasına rağmen kabul 700-900 bandına çıkarsa bu bekleyen bizler için umudun artması demek. 

Haftaya normalden fazla kabul yüklemesi olabilir öyle bir trendi var komisyon açıklama yapacağı hafta biraz iade yağmuruna tutuyor gibi bu hafta zayıf geçerse takılmayalım diye söyledim iyi günler

Sizin açıklamanızın aksine ben bu ay komisyonun açıklama yapacağını düşünmüyorum muhtemelen bir dahaki ay sonu yeni açıklama yapılır diye düşünüyorum.

• Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nasip, 46 dakika önce yazdı:

Komisyonun şimdiye kadarki çalışma sistemini ve ihraç oranlarını göz önünde bulundurarak kurumlarin KALANdosya ve İADE oranları konusunda bir tahminde bulunuyorum.

Milli eğitim  3200  2700

Emniyet  4500  300

Askeriye  5500  300

Üniversiteler  1800  550

Adalet B.  1500  200

Sağlık B.  1500  400

Başbakanlık ve bağlı kur.  1600   300

Diyanet  650  250

Mahalli idareler  700   250

Diğer Kurumlar   2300   700

Kendi şahsi tahminimdir.Komisyonun görev süresi 23 ocak 2021de doluyor.

tahmininize katılmıyorum red noktasında.Çunku özellikle MEB ve sağlık bakanlığı, geriye kalan dosyaların%95 i kabul çıkacak.%5 ise davası henüz sonuclanmayan,mahkeme kararı beklenen dosyalar.

• Beğeni 6
  • Katılmama 2

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nasip, 59 dakika önce yazdı:

Komisyonun şimdiye kadarki çalışma sistemini ve ihraç oranlarını göz önünde bulundurarak kurumlarin KALANdosya ve İADE oranları konusunda bir tahminde bulunuyorum.

Milli eğitim  3200  2700

Emniyet  4500  300

Askeriye  5500  300

Üniversiteler  1800  550

Adalet B.  1500  200

Sağlık B.  1500  400

Başbakanlık ve bağlı kur.  1600   300

Diyanet  650  250

Mahalli idareler  700   250

Diğer Kurumlar   2300   700

Kendi şahsi tahminimdir.Komisyonun görev süresi 23 ocak 2021de doluyor.

Görev süresi 26.12 2020 de dolacak diye biliyorum ben. Çünkü 26.12.2019 da 1 sene uzatıldı 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu haftada karavana yani off of yaprak kimildamiyo gene 

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pasific26, 7 dakika önce yazdı:

Bu haftada karavana yani off of yaprak kimildamiyo gene 

Bugün henüz bitmedi, yarına da Allah kerim. Ama bir gerçek var ki sona kalan herkese gına geldi artık. 

Geçmiş forumda bahsediyorduk sürekli, birileri komisyondan iade alacak ama süründürülerek alacak. Süründürüldüğümüz bir gerçek bari iade kısmı da gerçek olsun. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tahminim, şubat sonunda açıklama yapacakları için, son hafta iadeleri doldururlar. Bu da yarın, pazartesi, salı gibi olabilir. Daha önce bunu gördük. Öğretmen arkadaşlar hazırlıklı olsun.

• Beğeni 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesine duruşma talep etmiştim. Duruşmayı iptal etsem dosya hızlanır mi acaba

• Beğeni 1

Adalet bakanlığı 22idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
By3kan, 10 dakika önce yazdı:

İdare mahkemesine duruşma talep etmiştim. Duruşmayı iptal etsem dosya hızlanır mi acaba

Duruşma olduktan sonra 2 ay içinde karar vermek zorundalar.

Ama duruşmasız olursa,  dosyanın tekamül etmesi (tamamlanması) bittikten sonra 12-18 ay bekleyenler var. Karar sizin.

• Beğeni 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 6 dakika önce yazdı:

Duruşma olduktan sonra 2 ay içinde karar vermek zorundalar.

Ama duruşmasız olursa,  dosyanın tekamül etmesi (tamamlanması) bittikten sonra 12-18 ay bekleyenler var. Karar sizin.

Hadi ya. Ya benim dosyanın ara kararı verildi kurumlardan bilgi istendi ama istenilen bilgilerin hiçbiri bende yok duruşmayı talep edersem dedim belki daha çabuk sonuçlanır

• Beğeni 1

Adalet bakanlığı 22idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Avrupa'nın gözünden bu rapor . bilginize

• Beğeni 3

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...