İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Konuk

Engelli Memur Muvafakat Davası

Önerilen Yorum

Konuk

İyi çalışmalar diliyorum, kolay gelsin. Yardımcı olabilirseniz size minnettar kalırım.

Ben bir üniversitede engelli kadrosunda görevli (%42 işitme) memurum. Ailemin bulunduğu ildeki üniversiteye naklen geçiş için başvurmuştum kabul edildi ve muvafakat için kuruma yazı gönderildi. Çalıştığım kuruma atanmamın yapılması talebiyle dilekçe verdim ayrıca Genel sekreter ile 3 kere görüştüm her defasında beni göndereceklerini söylemelerine rağmen göndermediler ve üstü kapalı tehdit bile aldım. 60 gün içinde dilekçeme bir cevap vermediler 2. bir dilekçe yazdım, netice çıkmayınca bölge İdare mahkemesine dava açtım. Dilekçemde kendi engelli sağlık kurulu raporumun haricinde %95 özürlü kardeşim olduğunu, (dava dosyasına kardeşime ait engelli sağlık raporunu ekledim) anne ve babam yaşlı oldukları için kardeşimin bakımında benimde yanlarında olmam gerektiğini belirttim. Aşağıda yazmış olduğum sorularıma cevap verebilirseniz sizlere çok minnettar kalırım.

1) Davanın çok uzun sürme ihtimali var mı ? Hedeflenen azami süre 300 gün olarak belirtiliyor.
2) Davayı açarken avukat tutmadım, bulabildiğim emsal kararları ve idari yargılama usulu kanununu referans alıp, davayı UYAP vatandaş portal üzerinden kendim sürdürmek istiyorum. Avukat tutmam dava süresini yada sonucunu önemli ölçüde etkiler mi ?
3) Davayı kazanma ihtimalim yüksek olduğu kanısındayım. Sizce böyle bir davayı kaybetme ihtimalim nedir ?
4) Öğrendiğim kadarıyla davalı tarafın 30 gün içinde savunma sunması gerekiyormuş, bu süre içinde bir cevap verilmez ise yada bu sürenin son aşamasına kadar bekletirlerse mahkemeye Tekemmül talebi ile dilekçe vermemin bir faydası olur mu ?

Dava ile ilgili yardımcı olabileceğiniz başka hususlar varsa da bu konu ile alakalı yardımcı olabilirseniz inanın size çok minnettar kalırım.

Tekrar iyi çalışmalar diliyorum...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...