İçeriği gör
Karagöz

BM Başvuruları Genel Forumu

Önerilen Yorum

BM İnsan Hakları Komisyonu, başvuru, ana bilgi ve gelişmeleri takip etmek amacıyla kurulmuş olan alt forumumuzdur.

• Teşekkür 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeni forum hayırlı olsun. Burada hak arayış mücadelemizin farkı bi yolunu denemeye çalışanlar olarak ortaklaşa bilgi paylaşımını önemsiyorum. 

Önceliklle haberlerde okuduğumuz BM insan hakları komitesinin Türkiye den savunma istediği bilgisinin doğruluğunu nasıl teyid edebiliriz? Sadece reklam amaçlı müvekkil avına yönelik olmasın.

BM sitesini inceledim. Başvuru çok zor gözükmüyor. Bizler de kendimiz başvuru yapabiliriz. Sadece bi kaç danışılması gereken husus var.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

675 / yök / inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahmet bel, 16 dakika önce yazdı:

Yeni forum hayırlı olsun. Burada hak arayış mücadelemizin farkı bi yolunu denemeye çalışanlar olarak ortaklaşa bilgi paylaşımını önemsiyorum. 

Önceliklle haberlerde okuduğumuz BM insan hakları komitesinin Türkiye den savunma istediği bilgisinin doğruluğunu nasıl teyid edebiliriz? Sadece reklam amaçlı müvekkil avına yönelik olmasın.

BM sitesini inceledim. Başvuru çok zor gözükmüyor. Bizler de kendimiz başvuru yapabiliriz. Sadece bi kaç danışılması gereken husus var.

Şu ana kadar Sayın Kurtuluş Baştimar haricinde bu bilgiyi veren kimseye rastlamadım. Müvekkilin ismini vermesi de mahremiyet meselesi nedeniyle zor.

Bence, doğrudan Komiteye yazmamız lazım bunun için.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komite bilgi verir mi sizce? Türkiye’de yer alan haberleri ek olarak koyup bunun doğruluğunu sorabiliriz.

Haberlere baktığımda hep avukat ön plana çıkartılmış, fiyat da yüksek olunca reklam mı acaba diye düşünmeden edemedim.

• Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
ahmet bel, 12 dakika önce yazdı:

Komite bilgi verir mi sizce? Türkiye’de yer alan haberleri ek olarak koyup bunun doğruluğunu sorabiliriz.

Haberlere baktığımda hep avukat ön plana çıkartılmış, fiyat da yüksek olunca reklam mı acaba diye düşünmeden edemedim.

Mantıklı bir sorgulama hocam. Mutlaka başka hukukçulardan teyit almak durumundayız.

Komite bilgi verir mi onu önceden bilmek imkansız.

Gergerlioğlu'na yazma sebeplerimden biri de buydu. Henüz cevap gelmedi.

Güncelleme • • Karagöz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Gergerlioğlu cevap verdimi? Varmı tanıdığınızuluslararası  insan hakları avukatı? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahmet bel, 7 dakika önce yazdı:

Sayın Gergerlioğlu cevap verdimi? Varmı tanıdığınızuluslararası  insan hakları avukatı? 

Doktora yapmakta olduğum üniversitenin hukuk departmanında çok değerli hocalar var bu alanda. Kendileriyle de iletişim kurmayı düşünüyorum. Onların bildiği insanlar kesinlikle olacaktır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu ana kadarki takibinde olduğumuz gelişmelerin özetini aşağıda bulabilirsiniz:

İnsan Hakları Hukukçusu Kurtuluş Baştimar'ın Gazete Duvar'a verdiği "Kurtuluş Baştimar: KHK’liler Birleşmiş Milletler’e başvurabilir" konulu ropörtajı:

Sayın Baştimar'ın forumumuza verdiği ropörtaj:

Başvuru dosya masrafının Sayın @Victim Hoca 3000 lira civarında olacağını öğrendi.

Kurtuluş Bey, forumumuzdan iletişime geçen bazı üyelerimizden 9000 lira avukatlık ücreti istedi.

Sayın @Victim'in önerisi üzerine Avukat Mesut Kılıç ile iletişime geçmemiz lazım. Telefon numarası: 05335682883

BM sitesinde toplu başvuru yapılabileceğine dair bilgi olduğunu gördük.

Güncelleme • • Karagöz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Avukat Mesut Kılıçla görüştüm. İncelemek araştırmak lazım dedi. Birde Şimdi korona virüs var bekleyelim biraz diyor.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahmet bel, 19 dakika önce yazdı:

Avukat Mesut Kılıçla görüştüm. İncelemek araştırmak lazım dedi. Birde Şimdi korona virüs var bekleyelim biraz diyor.

Çok sağ olun hocam. Zaten acele etmiyoruz. Araştırmalarımızı iyice yapıp öyle başvuracağız. Yanlış adım atma lüksümüz bulunmuyor.

Güncelleme • • Karagöz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...