İçeriği gör
Karagöz

BM Başvuruları Genel Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
KatrinaVanTassel, 53 dakika önce yazdı:

Ben de buna bakıyordum...

Kelime oyununa mı geliyoruz. Biri keşke olayı daha net bi şekilde izah etse...

Bu sefer gerçekten bişey anlamadım...

Bi de babama sorayım...

?

Bence Mustafa Bey, konuyu çok net bir şekilde izah etmis ve resmi mahiyette bir belge sunmuş https://t.co/YQRzVOqDel?amp=1

Bu vesileyle, avukatlara ve sosyal medyadaki rivayetlere pek de güvenmemek gerektigini de bir kez daha anlamış oldum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Snickersnee, 53 dakika önce yazdı:

Bence Mustafa Bey, konuyu çok net bir şekilde izah etmis ve resmi mahiyette bir belge sunmuş https://t.co/YQRzVOqDel?amp=1

Bu vesileyle, avukatlara ve sosyal medyadaki rivayetlere pek de güvenmemek gerektigini de bir kez daha anlamış oldum.

Bu belgede ne yazıyor?..

Sn @Snickersnee Hocam ve Sn @observer Hocam tam olarak. Siz anlarsınız, türkçesini bizimle özet paylaşır mısınız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KatrinaVanTassel, 3 saat önce yazdı:

Bu belgede ne yazıyor?..

Sn @Snickersnee Hocam ve Sn @observer Hocam tam olarak. Siz anlarsınız, türkçesini bizimle özet paylaşır mısınız...

Sorry, böyle uzun bir metni birkaç cümleyle özetlemek mumkun değil. Ancak, dikkatimi çeken nokta başvuru için iç hukuk yolunun tüketilmesinin zorunlu olmadığını BM'nin belirtmis olmasi, metnin ilgili kismini aşağıda sunuyorum:

56. As a further preliminary issue, the Working Group wishes to clarify that the 
procedural rules governing its consideration of communications on alleged cases of 
arbitrary detention are contained in its methods of work. There is no provision in the methods of work that prevents the Working Group from considering communications due to the lack of exhaustion of domestic remedies in the country concerned. The Working 
Group has also confirmed in its jurisprudence that there is no requirement for petitioners to exhaust domestic remedies in order for a communication to be considered admissible.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KatrinaVanTassel, 12 saat önce yazdı:

Bu belgede ne yazıyor?..

Sn. Katrina konu ile ilgili bir haber linki paylaşayım: 

https://www.haber3.com/amp/guncel/bu-karar-emsal-olacak-khkli-ogretmene-tazminat-haberi-5289740

Yine de bu haberi bazı avukatların gözümüzü boyamaya çalışıyor olabileceğini göz önüne alarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bunu tüm avukatlar yapmiyor mu!

Öte yandan, bu konuyu gündemde tuttuğu için Kurtuluş beyi tebrik etmek isterim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Snickersnee, 2 saat önce yazdı:

Sn. Katrina konu ile ilgili bir haber linki paylaşayım: 

https://www.haber3.com/amp/guncel/bu-karar-emsal-olacak-khkli-ogretmene-tazminat-haberi-5289740

Yine de bu haberi bazı avukatların gözümüzü boyamaya çalışıyor olabileceğini göz önüne alarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bunu tüm avukatlar yapmiyor mu!

Öte yandan, bu konuyu gündemde tuttuğu için Kurtuluş beyi tebrik etmek isterim.

Sadece 34 bin lira tazminat kazanmış. Bu ihracı ve hapis yattığını da goz onunde bulundurursak devede kulak kalır. Eğer bu kadarlık tazminat için BM ye gideceksek çok üzücü.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mustafa TAŞ, 33 dakika önce yazdı:

Sadece 34 bin lira tazminat kazanmış. Bu ihracı ve hapis yattığını da goz onunde bulundurursak devede kulak kalır. Eğer bu kadarlık tazminat için BM ye gideceksek çok üzücü.

Tazminat konusunda kendinize gore haklı olabilirsiniz ama eften puften nedenlerle daha hala komisyonu bekleyen binlerce kişi var. Bu tavsiye kararı iç hukuk yolunun tüketilmesinin zorunlu olmadığını kaydederek, KHK ile ihrac olanların BM'ye başvurmasının önünü açmış yani bir nevi emsal teşkil etmiş diye düşünüyorum. Konunun bu boyutu tazminat boyutundan bence çok daha önemli ama tabi herkesin durumu farklı, takdir sizin.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba, BM konusunda bir aşama kaydedildiğini görüyorum. Ben dogru mu anlıyorum teyit eder misiniz?

1. BM simdiye kadar yapılan basvurular haksız tutuklama sebebiyle yapıldı. Benim hakkımda adli işlem yapılmadı, bu karar emsal olmayacak.

2. Basvuru da bulunsak ve farzedelim ki kazansak, ise iade kararı değil tazminat kararı verebiliyor.

3. Tazminat almış olsak bile 1 yıl sebepsiz tutuklanan bile 34 bintl aliyorsa bana ne kadar verecek 10 bin falan mı? ( Şaka gibi....)

Beni aydınlatırsanız çok  sevinirim

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nilüfer, 22 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba, BM konusunda bir aşama kaydedildiğini görüyorum. Ben dogru mu anlıyorum teyit eder misiniz?

1. BM simdiye kadar yapılan basvurular haksız tutuklama sebebiyle yapıldı. Benim hakkımda adli işlem yapılmadı, bu karar emsal olmayacak.

2. Basvuru da bulunsak ve farzedelim ki kazansak, ise iade kararı değil tazminat kararı verebiliyor.

3. Tazminat almış olsak bile 1 yıl sebepsiz tutuklanan bile 34 bintl aliyorsa bana ne kadar verecek 10 bin falan mı? ( Şaka gibi....)

Beni aydınlatırsanız çok  sevinirim

1. Kararda iç hukuk yolunun tüketilmesinin zorunlu olmadığının belirtilmesi KHK ihraclarinin BM'ye başvurmasının önünü açmıştır diye düşünüyorum.

2. İse iade olma talebiyle bugüne kadar sadece bir forumdas BM'ye başvurdu diye biliyorum ve bu basvurunun akıbeti ne olacak henüz bilmiyoruz. Yani bu konuda elimizde olumlu veya olumsuz bir karar yok henüz.

3. 34000₺lik tazminatı BM değil, resmi makamlarimiz takdir etti. İhraclaraa 10000₺den de aşağı tazminata hukmedebilirler, hatta hiç tazminat vermeyebilirler de belki.

BM forumunu en başından itibaren okursanız konu hakkında eminim daha iyi aydinlanacaksınız.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Babamla dün konuştum. Hem Kurtuluş Bey in hem de Mustafa Beyin doğru söylediğini belirtti...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KatrinaVanTassel, 24 dakika önce yazdı:

Babamla dün konuştum. Hem Kurtuluş Bey in hem de Mustafa Beyin doğru söylediğini belirtti...

?

Kimse için yalan söylüyor dememiştim zaten

:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...