İçeriği gör
Biber

Kurum Kararı ve Bakan Onayı İle İhraçlar Genel Forum

Önerilen Yorum

Merhaba bakan onayı ile Tsk dan  ihraç oldum bana herhangi bir tebligat gelmedi telefonla söylediler 2 gün sonra 60 gün dolacak ne yapmam gerekiyor tebligat geliyor mu? 

Bakan onayı ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Biber, 4 saat önce yazdı:

Merhaba bakan onayı ile Tsk dan  ihraç oldum bana herhangi bir tebligat gelmedi telefonla söylediler 2 gün sonra 60 gün dolacak ne yapmam gerekiyor tebligat geliyor mu? 

Geçmiş olsun.

Size yazılı olarak tebliğ edilmesi gerekli. Lakin bu aşamada siz ne yaptınız? Size tebligat yapılmamasıyla ilgili bu güne değin  en azından MSB, bağlı olduğunuz Kuvvete yada Genkur' a müracaat etmişsinizdir diye umuyorum. Yapmadıysanız hemen CİMER ortamından başvurunuzu yapın. Yapacağınız bu başvuru dahi süre durdurucu özelliktedir. En azından bağlı olduğunuz kuvvete tebligatın gönderilip gönderilmediğini ve adresi sorun. En yakın PTT ye adınıza son 60 gün içerisinde herhangi bir posta gönderilmiş mi? gönderildiyse kim nereye teslim etmiş onu sorun. Muhtara teslim edilmiş olabilir. Adresinizi değiştirdiyseniz eski adrese gitmiş olabilir. TSK ne yazık ki nüfus sistemindeki adres yerine kendi sistemindeki adrese gönderiyor.

Size tebliğ edilmeden sıkıntı yaşamazsınız ama. Geçen süre hafife alınacak bir süre değil.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yakın bi tarihte ihraç oldum iptal davası açmak üzere elinizde dilekçe örneği var mıdır? 

Bakan onayı ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Biber, 27 dakika önce yazdı:

Yakın bi tarihte ihraç oldum iptal davası açmak üzere elinizde dilekçe örneği var mıdır? 

https://forum.khkhaber.com/forum/66-i̇dari-dava-dilekçeleri/ altında dilekçeler var. Öncesinde https://forum.khkhaber.com/forum/84-i̇dari-davalar-•-emsal-kararlar-•-dilekçeler/ başlığı altını incelemenizi tavsiye ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurum kararı ve bakan onayı ile ihraç edilen KHK, OHAL ve FETÖ mağdurlarının genel bilgi paylaşımlarını hedeflemektedir.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

S.a bende 2019 dib kurum kanaati ile ihraç oldum. Şu an idare mahkemesi devam ediyor. Ara karar cikti. EGM den kurumumdan ve savcılıktan tüm belgeler toplandı duruşma günü verilmesini bekliyorum. Bu arada kurum suç duyurusunda bulunduğu için soruşturma devam ediyor. Acaba bu durumda idare mahkemesi soruşturma sonucunu bekler mi yoksa kendi topladigi evraklar üzerinden karar mi verir. Bu arada kriter 2013 sonrası dernek üyeliği başka bişi yok. Öncesinde 2010 SGK kaydı dersane bir yıl. 2005 evde kalma bir yıl.

Üye olduğum dernek 2014 ocak kuruluş 2015 Aralık kendini fesh

Ohal sonrası kurum kanaati dernek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
offroad2296, 24.03.2020 - 19:20 yazdı:

S.a bende 2019 dib kurum kanaati ile ihraç oldum. Şu an idare mahkemesi devam ediyor. Ara karar cikti. EGM den kurumumdan ve savcılıktan tüm belgeler toplandı duruşma günü verilmesini bekliyorum. Bu arada kurum suç duyurusunda bulunduğu için soruşturma devam ediyor. Acaba bu durumda idare mahkemesi soruşturma sonucunu bekler mi yoksa kendi topladigi evraklar üzerinden karar mi verir. Bu arada kriter 2013 sonrası dernek üyeliği başka bişi yok. Öncesinde 2010 SGK kaydı dersane bir yıl. 2005 evde kalma bir yıl.

Üye olduğum dernek 2014 ocak kuruluş 2015 Aralık kendini fesh

İyi günler,

Sorunuzu yeni gördüm özür dilerim.

Soruşturmanızın devam etmesi durumu sizi şu aşamada direk etkilemez. En fazla mahkeme bu durum nedeniyle dosyayı ileri bir tarihe atar. Ancak İdare mahkemelerinin resen araştırma yetkisi kapsamında yapacağı araştırmada soruşturmada ifade verdiyseniz ve bunlar içerisinde ikrar varsa (kabul manasına gelen beyanlarınız) bunu kullanır.

Dikkat etmeniz gereken konu şu; hakkınıuzdaki işlem 375 nolu KHK ya eklenen geçici madde ile yapıldı. Yani "...irtibatı, iltisakı olduğu değerlendirilen" ifadesine dayanarak. İdare, bu ifadedeki "değerlendirilen" kelimesini "takdir yetkisi" olarak öne sürecektir. Bu nedenle forumda "takdir yetkisi", "keyfi" gibi (tırnak işaretlerini de kullanarak) arama yapmanızı tavsiye ederim. İdarenin takdir yetkisini keyfi kullandığı yada sınırsızmış gibi kullandığı yönünde bir savunmaya ihtiyacınız olacak.

Kriterin 2013 sonrası dernek üyeliği olduğunu belirtmişsiniz, dernek içinde 2014 başlangıç 2015 fesih olarak yazmışsınız. 2014 yılında kurulan bu derneğe neden üye olduğunuzu izah edebilirseniz ve 17/25 aralık 2013 sonrasına dair hakkınızda başkaca bir şey olmaması durumunda sıkıntı yaşamazsınız. Öncesinde üye olduğunu veya aynı dönemlerde üye olduğunu başka bir dernek vb varsa bunları belirtebilirsiniz.

Tabi mahkemeye ne zaman başvurduğunuzu belirtmediğiniz ve detay vermediğiniz için farklı sorularda akla geliyor. Dilekçede ne yazdınız? Kurum savunmasında ne yazdı? Gerekçe ne gösterdi? Hakkınızda kriter olarak sunulmadıysa SGK kaydı ve evde kalmayı neden belirttiniz vb. Bu kapsamda İşe giriş tarihinden bahsetmemişsiniz. SGK kaydına yakın bir zamansa ve aleyhinizde kullanılırsa bu durumu da açıklamanız gerekir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...