İçeriği gör
Konuk

TSK DzKK Açığa Alınma

Önerilen Yorum

Konuk

Öncelikle merhabalar tam olarak bilgi sahibi olamadığım bir konuda bazı sorularıma cevap bulabilmek için bu yazıyı paylaşıyorum. Eşim deniz kk da astsubay feto soruşturması kapsamında 6 ay önce gözaltına alındı denetimli serbestle bırakıldı bu arada dkk tarafından 1 yil süreyle idari izin verildi 

Sebep hicbir şekilde bylock banka yurt okul ankesör vs değil araştırmaların hiçbirinde ne eşimde ne de bende cikmadi tek  sebep bylockta 2 şerefsizin eşimin adını bir konuşma esnasında geçirmesi

IIlkmahkeme ertelendi fakat haziran ayının ortasında eşimden dkk tarafından savunma iştendi 

Henüz savunmayı teslim edemeden  haziran sonunda eşimin bakan yardimcisi onayiyla açığa alındığını öğrendik hayati boyunca cemaat ve tarikat yanlılarıyla ters düşmüş ve hicbir zaman onlara katılmamış tc vatandaşları olarak bizi bu mahluklarla aynı kefeye koyulmak yeterince üzdü. Sormak istediğim şeyleri gerçekten emin olanlar ve bu süreçte bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim çünkü varsayımlar üzerine daha fazla kirilmak istemiyorum.

1)deniz kuvvetlerinde Açığa alınıp görevine iade edilen oldu mu.?

2)mahkeme beraat verse dahi göreve iade edilmeme durumu olur mu ?

3)böyle kısa bir surede idari izinden açığa alınan oldu mu?

4) açığa alınma sebebi ne olabilir.?

5)aciga alinan ne kadar sure acikta kalabilir.?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

deniz kuvvetleri bu konuda en hukuksuz kurum. GEçmiş olsun. Siz şanslısınız, en azından ne ile suçlandığınızı öğrendiniz. Dzkk dan savunması dahi alınmadan ihraç olan binlerce kişi var. Biri de benim. Savunmam alınmadan ne olduğu belli olmayan bir şekilde ihraç olup, 2 yıl bekledim. Daha yeni mahkemeye başvurabiliyoruz o da seçili mahkemeye (taraflı). 
Dzkk savunma aldıysa büyük ihtimalle ihraç uygulayacaktır. Üzülmeyin en azından direkt hakkınızı arama yoluna girebileceksiniz.

Ha bir de, ihraç olunması için illa bir sebep olması gerekmiyor. Sırf ikili ilişkilerden dahi ihraç olan var, hatta ateist olup cemaat f

şlemesiyle atılan var, var da var...Görevdeyken böyle düşünüyor insan ama sıra kendimize geldiğinde gözümüz açılıyor.

Umarım en az zararla atlatırsınız bu süreci. 

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar. öncelikle geçmiş olsun..

Öğretmenhanim, 09.07.2020 - 16:39 yazdı:

eşimin arkadaşı iade olmuştu. ama onun iddianamesi kabul edilmemiş.

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 17.07.2020 - 22:19 yazdı:

deniz kuvvetleri bu konuda en hukuksuz kurum. GEçmiş olsun. Siz şanslısınız, en azından ne ile suçlandığınızı öğrendiniz. Dzkk dan savunması dahi alınmadan ihraç olan binlerce kişi var. Biri de benim. Savunmam alınmadan ne olduğu belli olmayan bir şekilde ihraç olup, 2 yıl bekledim. Daha yeni mahkemeye başvurabiliyoruz o da seçili mahkemeye (taraflı). 
Dzkk savunma aldıysa büyük ihtimalle ihraç uygulayacaktır. Üzülmeyin en azından direkt hakkınızı arama yoluna girebileceksiniz.

Ha bir de, ihraç olunması için illa bir sebep olması gerekmiyor. Sırf ikili ilişkilerden dahi ihraç olan var, hatta ateist olup cemaat f

şlemesiyle atılan var, var da var...Görevdeyken böyle düşünüyor insan ama sıra kendimize geldiğinde gözümüz açılıyor.

Umarım en az zararla atlatırsınız bu süreci. 

Anlıyorum. Size de cok gecmis olsun. Biz hala ihrac olmayacagina dair umutluyuz. Somut bir delil olması gerekmez mi ? Bu çok hukuksuzca bir davranış.aklim mantigim almiyor Ihraç olduktan sonra idari mahkemeyle döneceğini sanmıyorum zor bir ihtimal sanırım

Zaten ihractan sonra araştırdığım kadarıyla kurum olumsuz kanaat kullanıyormuş mahkemeyi de etkiler tabiki 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Öğretmenhanim, 17 dakika önce yazdı:

Anlıyorum. Size de cok gecmis olsun. Biz hala ihrac olmayacagina dair umutluyuz. Somut bir delil olması gerekmez mi ? Bu çok hukuksuzca bir davranış.aklim mantigim almiyor Ihraç olduktan sonra idari mahkemeyle döneceğini sanmıyorum zor bir ihtimal sanırım

Zaten ihractan sonra araştırdığım kadarıyla kurum olumsuz kanaat kullanıyormuş mahkemeyi de etkiler tabiki 

Somut delil? ? Dzkk nın mahkemelere yazdığı cevapları görmediniz sanırım. "savunma hakkından bahsedilemez" ve "delil sunma zorunluluğumuz yoktur" cümleleri. 

Zaten bubyüzden görevdekiler, ya kesin birşeyi var da ihraç diye düşünüyor. 

Umarım kurtulursunuz 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Söyle soyluyorsunuz yani somut bir delil olmasa bile birilerinin keyfine ihraç olabilirsiniz.  Ne guzel bir dunya boyle 

Allahın adaletine ınanıyorum. Gerçekler er geç ortaya çıkar bizim gibi alakasız olduğu halde bu sıkıntıları yaşayanlar da hakkini alır bir gün

Bu mücadele obur boyu sürecek hakkımızı aramaktan hicbir zaman vazgecmicez suçsuz olanların allah yardimcisi olsun

Bu konuda en ufak bir sucu olanda bu dünyadada obur dünyadada azap içinde kıvransın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lena_3355, 20.07.2020 - 15:41 yazdı:

merhabalar. öncelikle geçmiş olsun..

eşimin arkadaşı iade olmuştu. ama onun iddianamesi kabul edilmemiş.

Iddianamesi kabul edilmemiş derken? Açığa alınma sebebi neydi peki bir bilginiz var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Öğretmenhanim, 19 saat önce yazdı:

Iddianamesi kabul edilmemiş derken?

davanın açıldığı mahkeme, şartların uygunsuzluğu nedeniyle iddianameyi kabul etmemiş demek oluyor.

.......... iddia edilen kişi ile ev arkadaşlığı yapması..

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Öğretmenhanim, 9.07.2020 - 16:39 yazdı:

Öncelikle merhabalar tam olarak bilgi sahibi olamadığım bir konuda bazı sorularıma cevap bulabilmek için bu yazıyı paylaşıyorum. Eşim deniz kk da astsubay feto soruşturması kapsamında 6 ay önce gözaltına alındı denetimli serbestle bırakıldı bu arada dkk tarafından 1 yil süreyle idari izin verildi 

Sebep hicbir şekilde bylock banka yurt okul ankesör vs değil araştırmaların hiçbirinde ne eşimde ne de bende cikmadi tek  sebep bylockta 2 şerefsizin eşimin adını bir konuşma esnasında geçirmesi

IIlkmahkeme ertelendi fakat haziran ayının ortasında eşimden dkk tarafından savunma iştendi 

Henüz savunmayı teslim edemeden  haziran sonunda eşimin bakan yardimcisi onayiyla açığa alındığını öğrendik hayati boyunca cemaat ve tarikat yanlılarıyla ters düşmüş ve hicbir zaman onlara katılmamış tc vatandaşları olarak bizi bu mahluklarla aynı kefeye koyulmak yeterince üzdü. Sormak istediğim şeyleri gerçekten emin olanlar ve bu süreçte bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim çünkü varsayımlar üzerine daha fazla kirilmak istemiyorum.

2)mahkeme beraat verse dahi göreve iade edilmeme durumu olur mu ?

3)böyle kısa bir surede idari izinden açığa alınan oldu mu?

4) açığa alınma sebebi ne olabilir.?

5)aciga alinan ne kadar sure acikta kalabilir.?

Merhaba bizimde bir itirafçının direk eşimle alakalı değil arkadasıyla alaklı beyanı yuzunden atıldık mahkememiz vs olmadı savcılıktan KYOK aldık ama yınede ihraç şimdi idari dava açtık üzülerek söylüyorum ınanın bızde cok umıtlıydık hatta herkes donuceksın dıyodu eşime ama maalesef savunma alındıktan 3ay sonra ihraç?herseye hazırlıklı olmak lazım Tekrardan geçmiş olsun

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

Ohal sonrası ihraç itirafçı beyanı -kyok olmasına rağmen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Öğretmenhanim,

Bir kaç yerde paylaşımlarınız dikkatimi çekti. Her GGU verilen kamu görevinden çıkarılmıyor. Savunma alınan herkeste kamu görevinden çıkarılmıyor. Bu hususu anlayabilmek için savunmada ne yazdığı önemli. "Hakkınızda 375 sayılı KHK kapsamında işlem yapılacak" benzeri bir ifade varsa bu kamu görevinden çıkarılmanız için çalışma olduğu şeklinde yorumlanabilir. Çünkü ohal sonrası kamudan çıkarma işlemleri 375 sayılı khk ya dayanarak yapılıyor.

Bunun yanında ceza davasına konu hususlarla idari davaya hele ki fetö konusuna dair hususlar farklı. İkisi son zamanlarda karıştırılmaya başlandı.

Ceza davasından beraat alırsınız yada soruşturmadan SYOK, KYOK alırsınız. Ancak yinde kamu görevinden çıkarılabilirsiniz yada idare mahkemesinden red alabilirsiniz. Forumda pek çok örnek var. Beraat kararına, syok yada kyok kararına bakmak lazım. Çoğunda bir takım tespitlere yer verildiği ancak kovuşturma açmak yada ceza vermek için yeterli olmadığı yazıyor. Yazması kişinin red alması için yeterli mi elbette değil. Söz konusu gerekçeler bakınız çoğu zamanında yasal faaliyetlerdi. Sıkıntı ne? Sıkıntı; sen tarafını belli ettin diyorlar. Geçmişe dönük suç veya bağ icad ediyorlar. Sözüm ona 17/25 aralık 2013 ü referans alıyorlar. Çıkan kararlara bakınız hukuk diye bir durum kalmadı. Kimse çıkıpta uluslar arası bir platformda israil cumhurbaşkanına ağzının payını verebilen bir devlet lideri kendi ülkesindeki bir örgütün adını açık açık neden zikretmez, neden bunlardan uzak durun diye açık açık söylemez devlet bunların adını ve kurumlarını neden açık açık belirtmez, neden kendilerine dokunulunca üstü kapalı (paralel yapı vb) olarak ifadeler kullanır. Neden, kimden, çekinildi, neden kendilerine dokunuluncaya kadar işlem yapılmadı diye sormaz. Hala televizyon programlarında fetö ve yapılanların doğruluğu konu ediliyor. 4 yıl oldu hala haklı olduklarını anlatmaya çabalıyorlar. Anlatanların da geçmişlerine internetten bakınız. Şimdinin fetösü geçmişin cemaatiyle beraber olmayan kaç kişi var. Mevzu uzun, derin. 

Ceza davasında yada soruşturmada somut delil aranırken fetö hususunda idari davalarda irtibat-iltisak bağı yeterli. Hele ki ohal sonrası dönemde kamudan çıkarma işlemleri için irtibat-iltisakın olduğunun değerlendirilmesi yeterli.

Duruma "suç" olarak yaklaşmayın, irtibat-iltisak olarak yaklaşınız. Suç varsa zaten irtibat-iltisakı kimse aramıyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...