İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

communication, 26 dakika önce yazdı:

Her persembe güne, bugun YÖK ten aranirim iade haberi icin diye bir umutla uyanip gun sonunda hayal kirikligi ile günü sonlandirmak.

Benim gibi persembe gunleri telefona boş boş bakip calmasini bekleyen akademisyen varmi?

Eger tek bensem acil tedaviye ihtiyacim oldugunu dusunecegim.

Ben de sürekli watsapta eski müdürümün numarasını açıp bakıyorum. “ Bugün komisyon aradı sizi sordu “ diye mesaj yazar mı acaba diye. Yani tek değilsiniz. Türeviniz çok.

• Beğeni 1
  • Kahkaha 2

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 57 dakika önce yazdı:

Her persembe güne, bugun YÖK ten aranirim iade haberi icin diye bir umutla uyanip gun sonunda hayal kirikligi ile günü sonlandirmak.

Benim gibi persembe gunleri telefona boş boş bakip calmasini bekleyen akademisyen varmi?

Eger tek bensem acil tedaviye ihtiyacim oldugunu dusunecegim.

Var hocam,  ben hergün umutla tel bekliyorum.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadslar esli ihraç olup da 672 MEB sendikadan bekleyip hala kurum görüşü alınmayan var mı forumda ne olacak kurum görüşü alinmayanlar acaba 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonu Son Karar Bilgisi:

• Karar Tarihi:  14 Temmuz 2020
  • Karar No     :  2020/10011

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 23 dakika önce yazdı:

O zaman yayınlanan kararlar açıklamadan önce önce imzaya çıkan kararlar sayın @MSA hala 18 bin dosya var demektir.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 23 dakika önce yazdı:

Karar sayisina gore son 1 ay icin yorumunuz nedir?

2000 leri buldularmi sizce?

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon açıklamasına göre 3 Temmuz kadar verilen karar sayısı 9900 dü.

10 günde 100 dosya mı bakmışlar şimdi. İnşallah yanlış hesap yapıyorumdur.

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 11 dakika önce yazdı:

Karar sayisina gore son 1 ay icin yorumunuz nedir?

2000 leri buldularmi sizce?

Bu karar numarasına göre Hala 18 bin dosya var, 2020 yılına 28 bin dosya ile başladılar zaten.  14 temmuz tarihli karar numarası 10011. 28.100-10.011=18.089 dosya daha var oysa 3 temmuzda Yaptıkları açıklamada 18.100 dosya kalmıştı. 11 günde 11 karar bakmışlar.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar yeni sayfamızda ilk iade haberini ben veririm inşallah ?? ve de  çoooooooooook iade haberi duyariz

• Beğeni 3
  • Kahkaha 3

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geç kaldın @Nanelimon ...? Allah iadenizi versin...

Adli27, 26 dakika önce yazdı:

O zaman yayınlanan kararlar açıklamadan önce önce imzaya çıkan kararlar sayın @MSA hala 18 bin dosya var demektir.

Yavuz Selim TÜRK, 19 dakika önce yazdı:

Komisyon açıklamasına göre 3 Temmuz kadar verilen karar sayısı 9900 dü.

10 günde 100 dosya mı bakmışlar şimdi. İnşallah yanlış hesap yapıyorumdur.

Karar sayısı iade sayısı ile aynı değil. Belli bir farkla karar sayısı önde gidiyor. Bu nedenle kalan dosya yerine iki karar no arasında aylık inceleme sayısı tahmini yapabilirsiniz.

• Beğeni 1
  • Kahkaha 2

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...