İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İşler iyi olunca komisyon sayfasına bakmak aklıma gelmiyor, işler kötü olunca sayfayı açıp devamlı f5 yapıyorum:)

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Albatros 4 takipsizlik  ret kaynak;facebook

Güncelleme • • Adli27

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

Ek dilekçe yazıp UYAP'tan dosyaya ekledik. Şu ana kadar bir sorun olmadı, olacağını da sanmıyorum. Bence dilekçeyi ekleyin en azından. Sonra zamanı geçti diyip hak kaybı olmasın.

Karagöz hocam sıkıntı olmazsa özel yerleri kapatıp dilekçenizi pylaşabilirmisiniz

Hayati, 26.07.2020 - 13:34 yazdı:

hocam normal dilekçe formatına konu kısmına ek açıklamarın sunulması ve istinaf talebi kabulü yazın.

açıklamalar kısmınada:

1-) ...... idare mahkemesinin 2012/.... karar sayılı ilamı incelenecek olursa  davacı açıklamaları kısmına "davacının ikrar niteliğinde açıklamalar yaptığı..vs" şeklinde ifadeler yazıldığı görülmüştür.

2-) tarafımca hiçbir ikrarda veya ikrar niteliğinde ifade kullanılmamıştır. KAldı ki mahkeme kararının açıklamamlar kısmında da söz konusu  ikrara ilşkin hiçbir ifade kullanılmamaış veya nedenselllik bağı kurulmamıştır.

3-) Söz konusu ifadeler kopyala - yapıştır şeklinde karar verildiğinin en açık göstergesidir. Başkasına ait argümaların tarafımın kararında kullanılması mahkemece "bireyselleştirilmemiş karar" verildiğinin ve kanıtır. Hem anayasaya hem AİHM içtihatlarına aykırı şekilde  " adil ve hakkaniyete uygun yargılanma"  hakkı ihlal edilmiştir.

4-)Söz konusu mahkeme süreci hayatıma ilişkin  çok önemlidir. Hayatımı ve itibarımı geri almam ,toplumun haksızca "terör" damgalanmasının temizlenmesini bakımından hiçbir hata veya şaiya yer verilmemesi gerekir.

5-)Mahkemenin ....... sayılı kararını adil ve hukuka uygun vermediği ortaya çıkmıştır.

Sonuç:

yukarıdaki ifadelerim, istinaf dilekçem ve tarafnızca re'sen dikkate alınacak sebeplerle:

1-)istinaf dilekçeme ek bu beyanlarımın dikkate alınarak ....... idare mahkemesinin....... sayılı red kararının kaldırılmasını ve davanın kabulünü,

2-)tüm masraf ve harçların karşı tarafa yüklenmesini, arz ve talep ederim....../..../2020

Ek beyan Sunan

İstinaf Eden  

@Hayati ama benim bahsettiğim idare davası 

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Komisyon tatile çıktı herhalde. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mgdrdnzci, 32 dakika önce yazdı:

Karagöz hocam sıkıntı olmazsa özel yerleri kapatıp dilekçenizi pylaşabilirmisiniz

@Hayati ama benim bahsettiğim idare davası 

Şöyle basit bir dilekçe. En altta da imzalar olacak.

9kEtUE.png

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ben burada karar görmedikçe komisyon sayfasına girmiyorum. Herkes benim gibi yapmıyordur inşaallah. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba umutsuzluğa kapılmak için biraz erken evet bu sessizlik hayır mı bilmiyoruz ancak elimizde 3 de 1 oranında kabul var kalan dosya 18 bin kalan süre 5 ay ne yapacaklar bilmiyoruz 3 Eylül tarihinde sayılar açıklandığında komisyonun kaplumbağa hızını anlayacağız. 

Ya kararı görenler sessiz ya komisyon sessiz modda bilmiyoruz bakarsınız Çarşamba cümbüş olur belli mi olurr?? 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 9 dakika önce yazdı:

Merhaba umutsuzluğa kapılmak için biraz erken evet bu sessizlik hayır mı bilmiyoruz ancak elimizde 3 de 1 oranında kabul var kalan dosya 18 bin kalan süre 5 ay ne yapacaklar bilmiyoruz 3 Eylül tarihinde sayılar açıklandığında komisyonun kaplumbağa hızını anlayacağız. 

Ya kararı görenler sessiz ya komisyon sessiz modda bilmiyoruz bakarsınız Çarşamba cümbüş olur belli mi olurr?? 

Komısyon süresi 2021 hazirana uzar bu hız ondan böyle düşük. 17 bin dosya var komısyonda karar bekleyen. 

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 56 dakika önce yazdı:

Şöyle basit bir dilekçe. En altta da imzalar olacak.

9kEtUE.png

Çok sağolun teşekkür ederim.Ben şimdi ohal sonrası ihracıyım benimde vermeme gerek varmı pki?

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...