İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Muhammet Adıgüzel, 12 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar kararını yazma sırası bize gelmiş. 30 aylık sendika, cihan medya, para giriş çıkışı olmayan 2014 te bireysel emeklilik için açılmış pasif banka hesabı, dernek üyeliği (adli davada imzaların benim olmadığı tespit edilmişti) kriterlerim vardı. Normalde komisyondan beklentim yoktu ama Mart ayının başından kurumuma sorup olumlu kurum görüşü bildirilmişti. Kurum görüşünden sonra biraz ümitlenmiştik ama bugün RET yazısını gördük. Zaten kendimi ret alacakmış gibi hazırlamıştım ama böyle görünce insan kötü oluyormuş ? Yine de hakkımızda hayırlısı. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

Geçmiş olsun dostum

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 32 dakika önce yazdı:

Merhaba..

e-devlet'teki son güncellemeden bu yana dosya durumu "açık" yazıyor.

Yani ilerleme varsa da göremiyorum.

Mahkeme kalemini aramayı tavsiye etmiştiniz ama henüz orasını da arayamadım..

Bayramdan sonraya kaldı artık sayın hocam..

Sizin kararınız kesinleşmişti diye hatırlıyorum.

Umarım bir an önce dikkate alırlar da sıkıntılı bekleyişiniz sona erer..

En kısa zamanda güzel haberlerinizi alırız inşallah. Çok şükür temyiz için verilen 15 günlük süre sonunda kesinleşme şerhini de gördük UYAP'ta. Avukatım kararı  idare mahk gönderdi. Oradaki dosyamda da görünüyor.

İlk zamanlar  beraat edenler (özellikle de 2b'den) döner falan deniyordu idareden. O dönem davam sonuçlansın diye nasıl sabırsızlanırdım.Ama çıkan kararları gördükçe beraatin de bir işe yaramadığını görüyoruz. Yine de ceza davası mı göreve iade davası mı elbetteki ceza davasından beraat etmek derim.

Hayatım boyunca yok yere bana yaşatılan o korku, üzüntü ve utancı asla unutamayacağım.Mahkeme kapısındaki listede adımın karşısında terör örgütü üyeliği yazdığı kısım zihnimden silinmiyor?

Şimdi idare mahk yoğunlaştım. Mahk kalemini aradım benim dosyama bakan hakimin tayininin çıktığını söyledi görevli kişi. Bu haliyle dosyamda eylül ayına kadar herhangi bir gelişme olmazmış. Oysaki ara karar çıkmış, tüm yazışmalar bitmişti. Yeni hakim atandığında iş  sadece duruşma tarihi verilmesine kalacak sanırım. Hayırlısı artık. Gözüm kulağım şu an idare mahk. Gelişmeleri yine buradan yazacağım?

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 52 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar kararını yazma sırası bize gelmiş. 30 aylık sendika, cihan medya, para giriş çıkışı olmayan 2014 te bireysel emeklilik için açılmış pasif banka hesabı, dernek üyeliği (adli davada imzaların benim olmadığı tespit edilmişti) kriterlerim vardı. Normalde komisyondan beklentim yoktu ama Mart ayının başından kurumuma sorup olumlu kurum görüşü bildirilmişti. Kurum görüşünden sonra biraz ümitlenmiştik ama bugün RET yazısını gördük. Zaten kendimi ret alacakmış gibi hazırlamıştım ama böyle görünce insan kötü oluyormuş ? Yine de hakkımızda hayırlısı. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

Geçmiş olsun hocam ben de sizin kararınızı merakla bekliyordum belki bize de ümit olur diye neyazikki su bayram gününde yaptıklarına bak 

Sen devlet olarak asker elinde polis elinde mit elinde bunların sendika banka dernek vb.  Terör örgütüyle iltisakli olduğunu farketmemissin  ya da farketmek istememişsin kapatmamışsın vatandaşın bunu farketmesini bekliyosun yazık çok yazık

• Beğeni 1
  • Onaylama 8

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 26 dakika önce yazdı:

Yine de ceza davası mı göreve iade davası mı elbetteki ceza davasından beraat etmek derim.

Siz yine de ikisine birden talip olun..

Haksız yere açılan davadan beraat etmişsiniz.. Ne güzel..

Sırada, elinizden alınan işinizi geri almak var..

Güzel haberlerinizi bekliyoruz..

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 8 dakika önce yazdı:

Siz yine de ikisine birden talip olun..

Haksız yere açılan davadan beraat etmişsiniz.. Ne güzel..

Sırada, elinizden alınan işinizi geri almak var..

Güzel haberlerinizi bekliyoruz..

Çok sağolun?Tüm masumlardan en kısa zamanda eenn  güzel haberler alalım inşallah?

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 2 saat önce yazdı:

Çok üzüldüm hocam.Gecmis olsun.

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu bayrama yetismedi ama bundan sonraki bayrama yetişir inşallah. Dini bayram olmasına gerek yok milli bayramda olur.?

672 KYOK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...