İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
vergici672, 18 dakika önce yazdı:

Eğer vakıf/ziraat/halk eşlerinizin maaş bankası ise kredi veriyor. Çok örneğini gördüm. Aksi duruma şahit olmadığımdan bir şey diyemiyorum.

Hayır Yinede vermediler biz denemiştik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ev kredisi değil ama esnaf kredisi şeklinde ziraat vE halk bankasından kredi çekildiğini, sorun çıkmadığını biliyorum. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yinedee, 10 dakika önce yazdı:

Hayır Yinede vermediler biz denemiştik

Daha geçen ay 1 ziraat 1 vakıf aldı. Ziraatin maaş müşterisiydi, vakıfın maaş müşterisiydi.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

1.23.00’dan itibaren aklanan KHK’lılar iade edilsin diyor Cemal bey?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ozan Aysu, 4 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar bugün tekrar moralimi bozdu vatan hainleri. Benden dolayı eşime (memur). Konut kredisi vermediler. Vakıf bank yüzümüze söyledi yasaklı listede siniz diye? başımızdaki firavun ağaç kabuğu yedirecegim derken şaka yapmıyor Muş. Beraat edeli 4 yıl olacak neredeyse hâlâ unutmamış lar bizi

Bizde de aynısı oldu eşim öğretmen vermedi vakıf amma Vakıf bank da artık benim kullanılmayacak bankalar listesinde ilk sırada elbet bir gün döneceğim bir kuruşumu bırakırsam tutarsam onlarda

Ozan Aysu, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar aranızda konut kredisi çekebilen var mı benim eşime bile vermedi ler. Bir bilen varsa lütfen cevap verebilir mi. Biraz da acil

Türkiye finansın konut kredisi uygun hem de veriyorlar bizde sorun olmadi

672 KHK 12 ay sendika ve SMS sonuç beklemede adli işlem yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 59 dakika önce yazdı:

Ben şu an qnb finansla maaş çekiyorum. Bundan on gün kadar önce beni arayıp 30.000tl anında kredi cekebilecegim ile ilgili bilgilendirme yaptı banka. Bu konuda su ana kadar firavun gibi davranan tek banka vakıf onun dışında pek duymadım açıkçası.

Qnb kredi veriyor ama kredi oranları yüksek Türkiye finans daha uygun 

672 KHK 12 ay sendika ve SMS sonuç beklemede adli işlem yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar aranızda konut kredisi çekebilen var mı benim eşime bile vermedi ler. Bir bilen varsa lütfen cevap verebilir mi. Biraz da acil

Benim maaş bankam denizbank idi. Ziraatten kredi kartım vardı. İhraçtan sonra ziraat kredi kartımı iptal etti. Denizbanktan kredi kartı için başvurdum. Durumunuz uygun değil kredi kartı veremeyiz diye cevap geldi. Kredi kartı vermeyen kredi hiç vermez . Ama gelirinizi belgeleyen belge verirseniz velki verirler. 

Hocam kuveyt türke başvurun olur galiba. Hem de uygun oran

672 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dadaşım2525, 40 dakika önce yazdı:

Bizde de aynısı oldu eşim öğretmen vermedi vakıf amma Vakıf bank da artık benim kullanılmayacak bankalar listesinde ilk sırada elbet bir gün döneceğim bir kuruşumu bırakırsam tutarsam onlarda

Türkiye finansın konut kredisi uygun hem de veriyorlar bizde sorun olmadi

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Şu an Halk bank dan geliyor um. Orada başvuru muzu aldılar. Bakalım akıbeti ne olacak. Bı sorun görünmüyor dediler. Genel merkez den bı sorun çıkar mı bilmiyorum ama

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 4 saat önce yazdı:

İlave tedbirler çerçevesinde doçentlik başvurusunun alınması için Ohal komisyonuna dilekçe veren veya dava açan veya evvelinden açtığı iade davasına doçentlik konusunu da ekleyen var mı sonradan? 

Sn Vergici 672, açılan iade davasına ilave tedbirler (yeşil pasaport, doçentlik başvurusu, özelde çalışma vs) ile ilgili talepler sonradan ek beyan ile eklenebiliyor mu yoksa bu ayrı bir dava konusu mu olmalıdır? 

Merhaba, 

Komisyona ilave tedbirlerle ilgili dün verdiğim dilekçede 

1. Hususi pasaportlarımızın iptali

2. Doçentlik başvurusu yapamama

3. Göreve iade durumunda tazminat talep edememe

Gibi KHK'larda geçen ek tedbirlerin iptalini ayrıca her ne kadar KHK'larda açıkça belirtilmese de kurumlarca uygulamada ortaya konan SGK kaydı düşülmesi, vakıf üniversitelerinde calistirilmama gibi ek tedbirlerin de kaldırılmasını talep ettim.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672-Akademisyen-İnceleme devam. Morbeyin mağduru! 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...