İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Yakışır.., 5 saat önce yazdı:

KHK lılar güvenlik serfitikası alabiliyormu  ?

kesin olarak bilen arkadaşlar evet yada hayır demesi yeterli.. teşekkür ederim

Kardeşim sen khklisin unuttunmu hiç bisey almaya hakkımız yok bizim benim olan güvenlik sertifikam bile iptal edildi

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ozan Aysu, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Şu an Halk bank dan geliyor um. Orada başvuru muzu aldılar. Bakalım akıbeti ne olacak. Bı sorun görünmüyor dediler. Genel merkez den bı sorun çıkar mı bilmiyorum ama

Eşim öğretmen, ziraatten çektim Mart'ta bir sıkıntı olmadı maaş hesabiydi kefil dahi istemediler 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 37 dakika önce yazdı:

Kardeşim sen khklisin unuttunmu hiç bisey almaya hakkımız yok bizim benim olan güvenlik sertifikam bile iptal edildi

Valla gidişat iyi değil yazık milletimize.. yani benim inandığım Allah mutlaka adaletini hissettirecektir..  ulen kaç zamandır ne haldeyim(ne haldeyiz) özellikle iş bulamayanlar için söylüyorum gidip kimsenin malını çalmamışsak bu bile başkasının hakkına duyulan saygıyı göstermezmi..  ne hainliği ne teröristliği ya.. 

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yakışır.., 18 dakika önce yazdı:

Valla gidişat iyi değil yazık milletimize.. yani benim inandığım Allah mutlaka adaletini hissettirecektir..  ulen kaç zamandır ne haldeyim(ne haldeyiz) özellikle iş bulamayanlar için söylüyorum gidip kimsenin malını çalmamışsak bu bile başkasının hakkına duyulan saygıyı göstermezmi..  ne hainliği ne teröristliği ya.. 

Ulu, bilge Mahfi Eğilmez hocamızın son yazısının yorumlar bölümünde aşağıdaki anonim söz paylaşılmış, hoşuma gittiği için sizlerle de paylaşmak istedim:

"İnsanlar kendi işlediği kocaman günahları çuvala basar, senin küçücük yanlışını duvara asar."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar birşey soracam, benimle alakalı bir fişleme bilgisi aldım bugün ne derece doğrudur ama daha önce hiç duymadım. TİM - 1 A büro diye birşey dendi bilgisi olan var mı acaba

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Engin, 3 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Komisyona ilave tedbirlerle ilgili dün verdiğim dilekçede 

1. Hususi pasaportlarımızın iptali

2. Doçentlik başvurusu yapamama

3. Göreve iade durumunda tazminat talep edememe

Gibi KHK'larda geçen ek tedbirlerin iptalini ayrıca her ne kadar KHK'larda açıkça belirtilmese de kurumlarca uygulamada ortaya konan SGK kaydı düşülmesi, vakıf üniversitelerinde calistirilmama gibi ek tedbirlerin de kaldırılmasını talep ettim.

"Göreve iade durumunda tazminat talep edememe" hususuna yer vermeniz dikkatimi çekti, ben bu hususa dilekcemde yer vermemiştim. Bu hususun ilave tedbirler kapsamında degerlendirilebileceginden emin misiniz yoksa ne olur ne olmaz deyip bu hususa da mı degindiniz?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 51 dakika önce yazdı:

"Göreve iade durumunda tazminat talep edememe" hususuna yer vermeniz dikkatimi çekti, ben bu hususa dilekcemde yer vermemiştim. Bu hususun ilave tedbirler kapsamında degerlendirilebileceginden emin misiniz yoksa ne olur ne olmaz deyip bu hususa da mı degindiniz?

Anayasa Mahkemesinin ilgili iptal kararından anladığım kadarıyla kamudan ihraç esas tedbir buna bağlı gelisen/uygulanan tedbirler ek yahut temel tedbirin zorunlu sonucu kabul ediliyor. 

Emin olmamakla birlikte temel tedbir olarak özellikle belirtilmeyen sonraki her tedbir ek tedbir kapsamında kabul edilir diye düşünüyorum. 

Hukuki boyutunu bilen yahut yorumlayabilecek arkadaşların görüşünü ben de merak ediyorum. 

672-Akademisyen-İnceleme devam. Morbeyin mağduru! 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kıymetli hocalarım, iade olduktan sonra geçmiş döneme ait maaşların toplu ödenmesi sırasında kesilen vergi nedir? Normal şekilde o maaşı alıyor olsak kesilmeyecek olan bir vergiden söz ediliyor bugün duydum gelir vergisi olarak yüzde 20-30 civarında bir kesinti oluyormuş doğru mudur ve doğruysa hukuki bir kesinti midir bu? Bilgisi  olan Cevaplarsa sevinirim. Bizde durum 679 yök, inceleme devam .... 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Engin, 1 saat önce yazdı:

Anayasa Mahkemesinin ilgili iptal kararından anladığım kadarıyla kamudan ihraç esas tedbir buna bağlı gelisen/uygulanan tedbirler ek yahut temel tedbirin zorunlu sonucu kabul ediliyor. 

Emin olmamakla birlikte temel tedbir olarak özellikle belirtilmeyen sonraki her tedbir ek tedbir kapsamında kabul edilir diye düşünüyorum. 

Hukuki boyutunu bilen yahut yorumlayabilecek arkadaşların görüşünü ben de merak ediyorum. 

Mantıken yaklaşımınızı doğru buluyorum; ancak, konjonktür degismedikce, komisyonun bu talebi hiçbir şekilde kabul etmeyeceği kanaatindeyim. Gerçi komisyon diğer talepleri de reddedebilir.

Bu konuda bir gelişme kaydedebilirseniz bizi haberdar ediniz.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 10 saat önce yazdı:

1.23.00’dan itibaren aklanan KHK’lılar iade edilsin diyor Cemal bey?

Öncelikle beraat ve takipsizlik alan kişilerin göreve iade edilmesi hususunda kendisi ile görüşmek istemiştim beni odasından kovmuştu. O zaman dedim ki, inşallah sende benim yaşadığım bu haksızlığı hukuksuzluğu yaşarsın. Kendisiyle görüşmek için yarım saat odasının kapısında beklerken misafirleriyle konuşmasını dinledim. Velhasıl o zamanki muhabbetinden, ve şuan ki durumundan dolayı çıkarımlarim şudur: Bu zat şu anda günah çıkarma yapıyor. Verdiği röportajlardan da anlarsınız. Yalnız bu vatandaş, beraat takipsizlik alsın yada ceza alsın fark etmez herkese fetöcü terörist gözüyle bakıyor. Onun için şuanda KHK lilar görevlerine donsunler demeci vermesi bana komik geliyor.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...