İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

phoneix, 9 saat önce yazdı:

@varex Geriye dönük maaşların yasal faizinin alınması önünde nasıl bir engel olabilir ki? Ayrıca aynı durum Üniversite'nin ödemediği geliştirme ödeneği için de geçerli mi acaba? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hem geriye dönük maaşların yasal faizi hemde geliştirme ödeneğinin ödenmemesi bir hak mahrumiyeti  değil mi? Teşekkürler..

Fecabok da Mustafa Özkan ve Samet hukuk ,emsal kararlar paylaşıyorlar.İncelemenizi tavsiye ederim.

679 KHK-red-SGK-tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@varex; @scienceindex   @HayatiTeşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Sanırım idare davaları konusunda uzman bir avukat bulmam gerekiyor. Bu konuda yönlendirebileceğiniz avukat var mı acaba ? Avukat olmadan dava açıp kazanma şansımız nasıl olur? Sonuçta tam yargı davası açılacak ve herşey dosya üzerinden yürüyecek. Tekrar teşekkür ederim ve tüm masum ve mazlumların biran önce en kısa zamanda iade oldum duygusunu yaşaması duasıyla..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba dostlar, 1000 TL olan pandemi yardımını alan var mı içinizde? Diyelim başvuru yaptık, aldık . Geri ödemesi olacak mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, Bir saat önce yazdı:

Merhaba dostlar, 1000 TL olan pandemi yardımını alan var mı içinizde? Diyelim başvuru yaptık, aldık . Geri ödemesi olacak mı?

Adi üzerinde yardım bende aldım yardımın geri ödemesi olmaz

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phoneix, 2 saat önce yazdı:

@varex; @scienceindex   @HayatiTeşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Sanırım idare davaları konusunda uzman bir avukat bulmam gerekiyor. Bu konuda yönlendirebileceğiniz avukat var mı acaba ? Avukat olmadan dava açıp kazanma şansımız nasıl olur? Sonuçta tam yargı davası açılacak ve herşey dosya üzerinden yürüyecek. Tekrar teşekkür ederim ve tüm masum ve mazlumların biran önce en kısa zamanda iade oldum duygusunu yaşaması duasıyla..

maddi veya manevi tazminat davası açma yasağı kamu gorevlilerinin şahsına  karşı açılacak davalar için gecerli. idarelerin hükmü sahsiyetlelerine karşı açılacak davalarda böyle bir durum yok.

Daha önce verilmiş emsal kararlar olduğu için zor bir dava değil avukata boşuna para akıtmaya gerek yok. Kararları toplayın oradaki argumanlara uygun, tek tek aciklayarak dilekçe yazın. Kararlarıda dilekce ekine koyup mahkemeye verin.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayati, 29 dakika önce yazdı:

maddi veya manevi tazminat davası açma yasağı kamu gorevlilerinin şahsına  karşı açılacak davalar için gecerli. idarelerin hükmü sahsiyetlelerine karşı açılacak davalarda böyle bir durum yok.

Daha önce verilmiş emsal kararlar olduğu için zor bir dava değil avukata boşuna para akıtmaya gerek yok. Kararları toplayın oradaki argumanlara uygun, tek tek aciklayarak dilekçe yazın. Kararlarıda dilekce ekine koyup mahkemeye verin.

^^İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.^^

göreve iade akabinde yasal faiz ya da tazminat için şu şartlarda yapabilecek bir şey yok.

AYM ilgili KHK hükmünü iptal ederse durum değişir....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 22 dakika önce yazdı:

varex, 52 dakika önce yazdı:

^^İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.^^

göreve iade akabinde yasal faiz ya da tazminat için şu şartlarda yapabilecek bir şey yok.

AYM ilgili KHK hükmünü iptal ederse durum değişir....

@Hayati hocam, kararı okudum. İstinafın bozma kararı verdiği ilk derece mahkemesi @varex hocamın koyduğu 7075 sayılı kanun maddesine hiç değinmemiş. Aslında o kanun maddesi varken maddi manevi tazminat verilemez. Zira idari yargı kanunlar ile bağlıdır. Ancak ne ilk derece mahkemesi ne de istinaf bu maddeye dikkat etmemiş. Bu durum da aslında hali pür melalimizi gösteriyor. Mahkemeler bile kanunsuz hukuksuz kararlar veriyor. 

Aynı durum iade olanların sgklı çalışmaları durumunda kesilen maaş kesintilerinde de mevcut. Orada da özel kanun hükmüne bakmadan 60 yıllık içtihatlara göre karar veriyorlar. 

Ve bu kararları verenler de 7600 ek gösterge ile maaş alıp, on binlerce insanın geleceğine karar veriyor. Vah benim ülkemin düştüğü hale... 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 5 saat önce yazdı:

Ben aldim. Acikcasi geri odemesi olacagini da dusunmuyorum. Hatta parayi aldigimda dikkat etmistim, dekont uzerinde maas odemesi gibi bir sey yaziyordu. 

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...