İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Tolga, 15 dakika önce yazdı:

Anladım haklısınız. Benimde 4 yıla doğru gidiyor işte. Hiçbir işlem yok. Bende dilekçe yazcam . Bu sene sonuna kadar bitmezse artık adliyeye gitcem. Soruşturma ikmamet ettiğim şehirde olmadığı için gidemiyorum. 1 defa ihraç oldugum yıl adliyeye gittim 2018 de. Katip dosya bomboş nasi ihraç oldun dedi. Bu yıl sonu kapanır dedi. 2018 bitti, 2019 bitti, 2020 bitti. Halen bişi yok. 

Benim soruşturmamda ikamet ettiğim ilde değildi. Otobüsle 22 saat sürdü. İki kez dilekçe yazdım faydası olmadı. Deliller dosyamda olmasına rağmen savcı bey bekletiyormuş beni. Bende Cum.bassavcisiyla görüşmeye gittim. Kaybedeceğiniz bişey yok gidin şansınızı deneyin. 

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mağdur 670 hakkınızda soruşturma açıldığını nasıl öğrendiniz. İl neresi. Bende dört yıldır bekliyorum. 

Mağdur 670, 1 saat önce yazdı:

670 KHK EGM Rütbeli sonucu bugün gördüm RET. En son geçen cuma bakmıştım. Kodlama CB dört yıl sonra sebepsiz yere adli soruşturma açıldı. Soruşturma açıldıktan sonra Oyalama komisyonundan umudumu kesmiştim. Rabbim tüm mağdur ve masumların yardımcısı olsun. İlk ihraç olduğum gün gibi etkilenirim diye düşünüyordum. Ama zamanla bizleri herşeye alıştırıyorlar. Rabbim bize bunları yaşatanlara aynısını misliyle yaşatsın. İhracıma imza koyan, fişlemeleri yapan en alt kademesinden KHK ile ihraç eden en üst kademesine kadar hepsine hakkımı helal etmiyorum. 

Hakkinizda soruşturma açıldığını nasıl öğrendiniz. İl neresi.

679 EGM. Adli ve idari soruşturma yok. Komisyon süreci devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İ

Mutlu06, 31 dakika önce yazdı:

@Mağdur 670 hakkınızda soruşturma açıldığını nasıl öğrendiniz. İl neresi. Bende dört yıldır bekliyorum. 

İfadeye çağrıldım. Sizde çağrılırsanız öğrenirsiniz.  İhraçlara kılıf bulmak için soruşturma açıyorlar. Soruşturmaya ihraç olmamı gerekçe gösteriyorlar. Ret kararımızı aldığımızda cevabını öğreniriz. Ona da muhtemelen hakkımızda soruşturma açılmasını bahane ederler. Sebep istersen çokmu zor gözünün üzerinde kaşın var deseler kim ne diyebilir ki hukuk mu var ülkemizde. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

670 KHK EGM 25.09.2020 tarihinde ret görüldü.  4 yıl sonra Adli soruşturma açıldı. Mahkemeden Beraat alındı. 28. İdare mahkemesinden ret kararı çıktı. Şu anda istinaf aşamasında. (Dipnot hukuka ve yargıya olan inancım ve beklentim hiç kalmadı. Bu davalar siyasi davalardır.)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Harun13, 39 dakika önce yazdı:

Benim soruşturmamda ikamet ettiğim ilde değildi. Otobüsle 22 saat sürdü. İki kez dilekçe yazdım faydası olmadı. Deliller dosyamda olmasına rağmen savcı bey bekletiyormuş beni. Bende Cum.bassavcisiyla görüşmeye gittim. Kaybedeceğiniz bişey yok gidin şansınızı deneyin. 

Anladım haklısınız. Teşekkür ederim. Dilekce ilk kez yazcam ardından adliyeye gitcem bende. Bıktım artık 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Edep hocam bilgiyi nerden aldınız mebde kurum görüşü alınmadan dönenler oldu kurum görüşü alinmayip bekleyen de çok bu görüş olayına bı netlik kazandirabilsek nasıl oluyor anlamıyoruz 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mutlu06, Bir saat önce yazdı:

ihraç olan herkes hakkında açılmış bir soruşturma var..

sadece soruşturmayı yürüten ilde bunu öğrenmek mümkün gizlilik kararı yoksa...

kovuşturmaya dönüşür hakkınızda dava açılır ise uyaptan takip edebilirsiniz..

iş yükü, sayı çok fazla olduğu için halen devam eden binlerce soruşturma bekliyor maalesef...

Mağdur 670, 2 saat önce yazdı:

670 KHK EGM Rütbeli sonucu bugün gördüm RET. En son geçen cuma bakmıştım. Kodlama CB dört yıl sonra sebepsiz yere adli soruşturma açıldı. Soruşturma açıldıktan sonra Oyalama komisyonundan umudumu kesmiştim. Rabbim tüm mağdur ve masumların yardımcısı olsun. İlk ihraç olduğum gün gibi etkilenirim diye düşünüyordum. Ama zamanla bizleri herşeye alıştırıyorlar. Rabbim bize bunları yaşatanlara aynısını misliyle yaşatsın. İhracıma imza koyan, fişlemeleri yapan en alt kademesinden KHK ile ihraç eden en üst kademesine kadar hepsine hakkımı helal etmiyorum. 

Bahar, Bir saat önce yazdı:

Bugün bende Ret kararımi gördüm. MEB. Banka da altın hesabı vardı. İçinde de 10 gr altın. Tmsf döneminde de kalmaya devam etti. Artma azalma olmadı. Birde sendika vardı. Doğum iznindeydim. 4-5 ay mı, 7-8 ay mi daha fazla mı emin değilim. Hesaplamaya dermanım yok. Bitti işte... 4 senelik umudu bitirdiler. İnanılmaz üzgünüm. Ağlıyorum bi tarafından. Eşim covid li izole destek olamıyor, ben sağlık problemlerini ile uğraşıyorum, çocuklarım daha el kadar... Allah a havale ediyorum hepsini.. Kendimi de Allah ın merhametine.. İmza kısmım kaymışti düzeltmedim. 

terör örgütü FETÖ ile alakası olmayan haksız yere ihraç olan tüm masumlar umarım bir gün görevlerine döner...

alakam yok diyen eminim diyen fakat komisyondan ret alan herkese geçmiş olsun...

umarım adalet daha fazla gecikmeden gelir artık...

yıllar geçtikçe bazı kayıpların telafisi mümkün olmuyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 50 dakika önce yazdı:

@Edep hocam bilgiyi nerden aldınız mebde kurum görüşü alınmadan dönenler oldu kurum görüşü alinmayip bekleyen de çok bu görüş olayına bı netlik kazandirabilsek nasıl oluyor anlamıyoruz 

Yaşadığım ilde bu işlerle uğraşan kişiden. Yazdığım gibi iki yıldır defalarca bilgi sorulmuş.

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeni yine yeniden incelemeye devam ?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu saate kadar karar yüklemesi kalır mı acaba giremiyorum sisteme umarım iyi sonuçlanır 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar komisyon sayfasi error veriyor

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...