İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Son  karar sayısına   göre  günde  ortalama  45 dosya  bakılıyor  gibi hesaplamalara  göre  komisyon  son açıklaması  şöyle  olacak  kalan  dosya  sayısı  15500 yani  yıl sonuna  10000 dosya ile girilecek  komisyon  aynı  hızda  devam  ederse  Ekim  2021 de bitirecek  gibi  duruyor 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

madem komisyon üyelerinin burayı takip etme ihtimali var...

kısa ve masum bir istekte bulunalım onlardan...

tek isteğimiz sizlerden; aldığınız kararlarda elinizi vicdanınıza koyun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar olumsuz, karamsar yorumlarınızı ne güzel yazıyorsunuz, biz de farklı görüşler zenginliğimizdir diyip birşey demiyoruz ama. Bunun çeşitli kurumların vereceği olumsuz kararlar için meşru zemin hazırlama olasılığını da bazen hesaba katmak lazım.

Şöyle ki, herkes belli bir kurumun belli bir konuda olumsuz bir karar vereceğini sürekli tekrarlarsa, o kurumun "nasıl olsa benden beklenen bu, hakkında karar vereceklerim de buna hazırlar zaten" diyerek o olumsuz karara imza atma olasılığı artıyor.

Ama biz o kararı meşrulaştırmazsak, "öyle bir karar verilmeyecek" "bunu yapamazlar" "o kadar da değildir" falan dersek, o kararı vermelerini zorlaştırmış oluruz. Psikolojik olarak.

Kabul, pek aman aman bir etkisi yok, ama hiç etkisiz de değil. Birçok kişi burası da dahil sosyal medyayı takip ediyor. Bazı kurumlardan kişiler bile.

Her zaman kendimizce en gerçeğini söylemek yerine, bazen biraz da pragmatik yaklaşmak daha akıllıca olmaz mı? Yalan söyleyin de demiyorum tabii ki, ama her kendimizce doğru olanı her yerde söylemek zorunda mıyız?

Hay aklına, eline sağlık syn hocam. Ben mantıklı düşünüyorum. Bizim olayimizda duygusal bakarsan kendini bitirirsin. Göreve iade olduğunda senden geriye bir şey kalmaz. Çok karamsar arkadaşımız var. Maalesef diğer arkadaşlarımızı da karamsarlığa sürüklüyorlar. Karamsarlığa sürüklenen arkadaşlar da psikolojik mücadeleden vazgeciyorlar. Sesimizi duyurmaktan asla vazgecmeyelim. Hukuk çerçevesinde mücadelemize devam edelim. Çok yakında demiyorum ama çokta uzakta olmayan gelecekte ceza almayan kişiler iade edilecektir. Bu dosyalar AHİM e asla kalmaz. Türkiye siyaseti için 24 saat uzun bir süre. Apaçık ki, Muktedirler güç kaybediyor. Bu ekonomik çıkmaz onların iktidarını ellerinden alacak.  Onlar güç kaybettikçe hukuk kazanacaktır. Biz mücadeleden asla vazgecmeyelim...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar olumsuz, karamsar yorumlarınızı ne güzel yazıyorsunuz, biz de farklı görüşler zenginliğimizdir diyip birşey demiyoruz ama. Bunun çeşitli kurumların vereceği olumsuz kararlar için meşru zemin hazırlama olasılığını da bazen hesaba katmak lazım.

Şöyle ki, herkes belli bir kurumun belli bir konuda olumsuz bir karar vereceğini sürekli tekrarlarsa, o kurumun "nasıl olsa benden beklenen bu, hakkında karar vereceklerim de buna hazırlar zaten" diyerek o olumsuz karara imza atma olasılığı artıyor.

Ama biz o kararı meşrulaştırmazsak, "öyle bir karar verilmeyecek" "bunu yapamazlar" "o kadar da değildir" falan dersek, o kararı vermelerini zorlaştırmış oluruz. Psikolojik olarak.

Kabul, pek aman aman bir etkisi yok, ama hiç etkisiz de değil. Birçok kişi burası da dahil sosyal medyayı takip ediyor. Bazı kurumlardan kişiler bile.

Her zaman kendimizce en gerçeğini söylemek yerine, bazen biraz da pragmatik yaklaşmak daha akıllıca olmaz mı? Yalan söyleyin de demiyorum tabii ki, ama her kendimizce doğru olanı her yerde söylemek zorunda mıyız?

iyi niyetinize saygı duymakla beraber bu yorumunuz bana hiç mantıklı gelmedi zira soylediginizi  tersten alırsak şöyle bir mana çıkıyor burada yada başka platformlarda bu komisyonun saçma sapan zerrece hak hukuk içermeyen zulumde bile eşit davranmayan ongorulebilir hiçbir çalışma yöntemi olmayan yalanlar üzerine kurulu siyasi iradenin emrinde bir siyasi bir ajandayı tatbik eden bir oyalama komisyonu için safiyane güzellemeler yapsak komisyon şöyle mi diyecek aaa kamoyunda bizden beklenti büyük o halde daha adil tutarlı kararlar alalım yok arkadaşım yuzbinlerce KHK li mağdur var aileleriyle milyonu bulan bir kitle emin ol bu  komisyonun zerrece umuru değil nasil ülkenin hergeçen gün batması perişan olması AKP nin umrunda değilse KHK lıların durumuda AKP nin siyasi güdümlü komisyonun umuru değil tek düşünceleri kendi menfaatleri AKP nin menfaat ve beklentileri buna yemin edebilirim 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3
  • Katılmama 1

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 38 dakika önce yazdı:

Komisyon için düşününce bana da hiç mantıklı gelmedi. Ama komisyon özelinde uygulanabilir olmayan bir genellemeydi o. Neyse komisyonla benim işim yok. Onlar beni sevmez ben de onları sevmem özetle.

Ama demek istediğimi örneklemek adına, şimdi kendinizi AYMnin bir üyesinin yerine koyun. İhraç KHKlarının iptali veya kabulu kararı vereceksiniz. Bir kesim insan iptalini istiyor. Daha güçlü durumda bir kesim de kabulunu. Ama vicdanen kabul etmek size çok uygun gelmiyor.

KHKlılar bakalım bu iş için ne demiş diye bir arama yaptınız ve kendinizi forumda buldunuz. Karşınızda şu şekilde yorumlar olsa ne hissedersiniz:

"KHKları iptal etmezler"

"Bunlar yapmaz birilerinin dediğini yaparlar"

"Bunlar böyle hukuktan anladıkları yok"

Bir de şu şekilde yorumlar olsa ne düşünürsünüz:

"Ben inanıyorum ki AYM vicdanen doğru olanı yapacak ve bu KHKları iptal edecek"

"AYM'nin bu işin AİHM'ye gitmesini engelleyeceğini düşünüyorum"

"Sonuçta okumuş etmiş adamlar bunlar. Doğru olan iptal kararını vereceklerdir."

Bu yalakalık değil bana göre. Yalan söylemek de değil. Olsa olsa iyi düşünelim ki iyi olsun ile açıklanabilir.

Sayın hocam estağfurullah yalakalik falan değil siz elbette olması gerekeni son derece iyi bir niyetle söylüyorsunuz buna diyecek bir şey yok ama işte gel gör ki ister komisyon olsun ister idare mahkemeleri olsun ister yüksek yargı üyeleri olsun maaalesef bu yolun taşları bu iktidarca öyle bir intizamla döşenmiş ki hepsi KHK lılara karşı kapı duvar ne söylersen söyle boş tabi bunu derken biz söylenmesi gerekenleri söylemeyelim anlamında demiyorum ama durum maalesef budur düşünün 12 AYM üyesinin 4'ünü TBMM diğer 8'ni erdoğan seçiyor böyle bir yapı KHK meselesinde AKP gidici olmadıktan sonra nasil bizim lehimizde karar verecek mümkün mü 

• Beğeni 1
  • Üzülme 2

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın.?????

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 19 dakika önce yazdı:

Komisyon haftalık 225 dosya incelese ayda 900 dosya yapar.

Komisyon dosyası tekemmül eden bir başka deyişle 20 kurumdan gelen bilgiler ile 63 başlıkta incelediği kişiye ilişkin değerlendirme sonucunda 96 bin kişiye ret 12 bin kişiye kabul verdi.

2020 pandemi yılında şuana kadar 2600 kişi işine dönerken 7300 kişi daha ret alarak idari yargıya yönlendirildi.

Her 99 kişi den 26 sı göreve dönüyor ve iade ivmesi sürekli arttı eldeki veriler ışığında kalan 16 bin dosyada 5-6 bin daha kabul gelmesi olası bir bir durum.

Bazen telefonda bekleyen arasında falanca sıradasınız diye bir otomatik ses duyuyoruz keşke komisyonun bir müşteri hizmetleri numarası olsa da aradığımızda önümüzde daha kaç kişi var görsek.

Yine bu yıla bakarsak ilk 3 ayda 1600 sonraki 3 ayda 1000 kişiye kabul verdi. Yılın ortasına kadar 2600 kişi diğer yarısında da temmuz aralık döneminde bir bu kadar daha kabul verse yıl sonu toplam kabul 14.800 olur.

Bu yıl gidişata göre 18.200 dosya incelemesi gerekiyor yıl sonu kalan dosya 9.800 olarak öngörüyorum.

Rakamlara boğmadan toparlarsak komisyon da sayılara çok dikkat ettiği için belirtiyorum

Kalan dosyaların kabule evrilebilecek ya da kabul verilmesi planlanan dosyalar ise ağırlıklı olarak bu yıl hesaba göre toplam 13 bin ret 5200 kabul verilmesi planlanıyor.

3 temmuz daki açıklamayı baz alarak söylüyorum 12.200 üzerine 2600 kabul daha gelecek yıl sonuna kadar 

Ve üzülerek belirtmek gerekirse yine temmuz aralık döneminde 5700 kişiye daha ret verecek gibi duruyor komisyon.

Bu dönemde yapacağı açıklamaya göre 3 ayda örneğin 1900 dosya incemiş ve 1300 ret ve 600 kabul vermişse geriye ekim kasım aralık aylarında 4400 ret ve 2 bin kabul daha olacak gibi duruyor bunlar benim tahminlerin dilerim güzel gelişmeler olur içinde bulunduğumuz kıskaçtan kurtuluruz gençlik gitmez layık olduğumuz işlerde çalışır çocuklar güler gelecek kaygılarımız ekonomik sıkıntılarımız azalır sağlıklı günler dilerim

Hocam memurlar.net, komisyonun açıklama zamanı bir hareketleniyor. Sizin de o dönemdeki tahminleriniz oldukça yakın sonuç veriyor. Ben artık bu işten şüphelenmeye başladım ? ? ? Siz de bunlarla mı çalışıyorsunuz yoksa?

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 komisyon kararı hayatımızın kırılma noktası aylardır zihnen oradayız takip ediyoruz bugüne kadar geldik artık mutlu son olmalı ya da bir karar vermeli 34-38 gitti çöp hiç olmazsa 38-40 da gitmesin dilerim ? ben 40 aydır küçük özel çocukların eğitimine katkı sağlamak için çalışıyorum

onlarla değil ??

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...