İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Harun13, 55 dakika önce yazdı:

Almanların ingilizce konuşanlara karşı farklı davrandığını duydum. Yanlış ifade etmek gibi olmasın ama sanki almancadan üstün bir dil'miş gibi ing. Konuşanlara daha kibar davranıp sempatik buluyorlarmiş. Bu duyduğum doğruysa eğer sizin için artısı olacağını düşünüyorum. Siz ufaktan bı araştırın isterseniz. 

Sayın @Harun13, bu konuda tecrübe paylaşımında bulunacağım. 2012 yılında Prag'da kaldığım bir hostelde oda arkadaşım bir Alman'dı. Bisiklet ile tek başına Avrupa turuna çıkmış üniversiteli akıllı bir çocuktu. Uzun uzun sohbet ettik. Bana İngilizce konuşmayı çok sevdiğini, İngilizce ile söylediği herşeyin kulağa daha "cool" geldiğini söylemişti. Hem İngilizce konuşmayı sevdiği için, hem de yıldızımız barıştığı için bayağı sevmiştik birbirimizi.

Tabii bir kişiden genellemeye gitmek ne kadar doğru sonuç verir, ona siz karar verin.

Şöyle demek bence doğru olacaktır. Bu ülkelerde ırkçılığa kötü gözle bakılmakla beraber, ülkemizden daha önce yaşamaya gidenlerin yarattığı olumsuz izlenim nedeniyle, az da olsa benzer özelliklere sahip olduğumuz bir Alman'a göre dezavantajımız var. Son zamanlarda Türkiye'nin imajı bu dezavantajı bir miktar daha ileriye taşımış olabilir. Ama bu önyargıyı eğitiminizle, bilgilerinizle, kalitenizle yıkabilirsiniz. Çünkü köklü bir ırkçılıktan kaynaklanmıyor. İngilizce bilginiz de yıkmaya katkıda bulunur, ama Almanca öğrenmenizi tartışmasız tavsiye ederim.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 21 dakika önce yazdı:

Sayın @Harun13, bu konuda tecrübe paylaşımında bulunacağım. 2012 yılında. Prag'da kaldığım bir hostelde oda arkadaşım bir Alman'dı. Bisiklet ile tek başına Avrupa turuna çıkmış üniversiteli akıllı bir çocuktu. Uzun uzun sohbet ettik. Bana İngilizce konuşmayı çok sevdiğini, İngilizce ile söylediği herşeyin kulağa daha "cool" geldiğini söylemişti. Hem İngilizce konuşmayı sevdiği için, hem de yıldızımız barıştığı için bayağı sevmiştik birbirimizi.

Tabii bir kişiden genellemeye gitmek ne kadar doğru sonuç verir, ona siz karar verin.

Şöyle demek bence doğru olacaktır. Bu ülkelerde ırkçılığa kötü gözle bakılmakla beraber, ülkemizden daha önce yaşamaya gidenlerin yarattığı olumsuz izlenim nedeniyle, az da olsa ortalama bir Alman'a göre dezavantajımız var. Son zamanlarda Türkiye'nin imajı bu dezavantajı bir miktar daha ileriye taşımış olabilir. Ama bu önyargıyı eğitiminizle, bilgilerinizle, kalitenizle yıkabilirsiniz. Çünkü köklü bir ırkçılıktan kaynaklanmıyor. İngilizce bilginiz de yıkmaya katkıda bulunur, ama Almanca öğrenmenizi tartışmasız tavsiye ederim.

Sayın @Karagöz daha önceki mesajlarimi okumuş olsaydiniz. A2 düzeyinde Almanca bildiğimi ogrenirdiniz. Ayrıca o çocuğun ing. Hakkındaki söyledikleri benim söylediklerimden  bı farki yok. Kulağa hoş geldiği için daha sempatik bakılıyor ve saygı duyuluyor. Ben duyduğum bir şeyi burda anlattım. Ama siz "farkında" olmadan benim duyduğum şeyi teyit etmiş oldunuz. Teşekkür ederim...

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Harun13, 15 dakika önce yazdı:

Sayın @Karagöz daha önceki mesajlarimi okumuş olsaydiniz. A2 düzeyinde Almanca bildiğimi ogrenirdiniz. Ayrıca o çocuğun ing. Hakkındaki söyledikleri benim söylediklerimden  bı farki yok. Kulağa hoş geldiği için daha sempatik bakılıyor ve saygı duyuluyor. Ben duyduğum bir şeyi burda anlattım. Ama siz "farkında" olmadan benim duyduğum şeyi teyit etmiş oldunuz. Teşekkür ederim...

Sayın Harun13, Almanca öğrenme tavsiyesi, Almanca geliştirme tavsiyesiyle eş anlamlı olarak kullanılmıştır. Yazı sadece size değil, ihtiyaç duyan herkese hitabendir, yoksa DM ile iletirdim. A2 fena bir seviye değil ama geliştirilebilir. Ayrıca kusuruma bakmayı bütün üyeler, ne zaman ne demişti şeklinde bir çizelge tutmuyorum.

Herhangi birşeyi farkında olmadan teyit edecek biri olduğumu düşünmenizi takdir ediyorum, aslında bu da sizin benim yazdıklarımı hiç okumadığınızı gösterir. Farkında olarak sizi destekleyecek bir örnek sunmadığım fikrine kapılmanızın sebebi nedir? Sadece olayın biraz daha karmaşık olduğunu anlatmaya çalıştım.

Sonuç olarak size yardımcı olmaya çalışan herkese bir laf sokmaya çalışmamak da vereceğim tavsiyeler arasındadır.

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 17 dakika önce yazdı:

Sayın Harun13, Almanca öğrenme tavsiyesi, Almanca geliştirme tavsiyesiyle eş anlamlı olarak kullanılmıştır. Yazı sadece size değil, ihtiyaç duyan herkese hitabendir, yoksa DM ile iletirdim. A2 fena bir seviye değil ama geliştirilebilir. Ayrıca kusuruma bakmayı bütün üyeler, ne zaman ne demişti şeklinde bir çizelge tutmuyorum.

Herhangi birşeyi farkında olmadan teyit edecek biri olduğumu düşünmenizi takdir ediyorum, aslında bu da sizin benim yazdıklarımı hiç okumadığınızı gösterir. Farkında olarak sizi destekleyecek bir örnek sunmadığım fikrine kapılmanızın sebebi nedir? Sadece olayın biraz daha karmaşık olduğunu anlatmaya çalıştım.

Sonuç olarak size yardımcı olmaya çalışan herkese bir laf sokmaya çalışmamak da vereceğim tavsiyeler arasındadır.

Yazdıklarınızla benim yazdiklarim arasında bir fark yok. O çocuğun söyledikleriyle benim yazdıklarım neredeyse aynı. Ve siz bir gecelik sohbetten tecrübe diye bahsediyorsunuz. Ben 2 yıllık bir geçmişten bahsediyorum. 

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

Sayın @Harun13, bu konuda tecrübe paylaşımında bulunacağım. 2012 yılında Prag'da kaldığım bir hostelde oda arkadaşım bir Alman'dı. Bisiklet ile tek başına Avrupa turuna çıkmış üniversiteli akıllı bir çocuktu. Uzun uzun sohbet ettik. Bana İngilizce konuşmayı çok sevdiğini, İngilizce ile söylediği herşeyin kulağa daha "cool" geldiğini söylemişti. Hem İngilizce konuşmayı sevdiği için, hem de yıldızımız barıştığı için bayağı sevmiştik birbirimizi.

Şöyle demek bence doğru olacaktır. Bu ülkelerde ırkçılığa kötü gözle bakılmakla beraber, ülkemizden daha önce yaşamaya gidenlerin yarattığı olumsuz izlenim nedeniyle, az da olsa benzer özelliklere sahip olduğumuz bir Alman'a göre dezavantajımız var. Son zamanlarda Türkiye'nin imajı bu dezavantajı bir miktar daha ileriye taşımış olabilir. Ama bu önyargıyı eğitiminizle, bilgilerinizle, kalitenizle yıkabilirsiniz. Çünkü köklü bir ırkçılıktan kaynaklanmıyor. İngilizce bilginiz de yıkmaya katkıda bulunur, ama Almanca öğrenmenizi tartışmasız tavsiye ederim.

Almanya'da hiç yaşamadım ama ABD'de okuduğum dönemde Almanları biraz tanima/anlama şansım oldu diye düşünüyorum. Birincisi, okuldaki en karizma/cool millet Almanlardi. Adamlar sanki özel olarak seçilmis, creme de la creme tiplerdi (Sıradan Alman halkı bu kadar kalite olmayabilir). Cogu 10 parmağında 10 marifet olan kendine güveni tavan yapmış tiplerdi. Hele bazilari hem derste çok iyi, hem sosyal, hem müzisyen, hem yazar, hem ... yani genelde cok yönlü elemanlardi (Türkler maalesef derste çok iyiydi sadece). Türkleri sevmedikleri kanaatindeyim, sırf onlarla aynı okula girebildigimiz için bize saygı gösteriyorlardı o kadar. Ama yine de bu adamlarla aynı okulu paylaşmak bizim için bir ayricalikti diye düşünüyorum.

Ülkedeki iş imkanlarının genişliğini düşünerek keşke 2. yabancı dil olarak Fransızca yerine Almanca ogrenseydim diyorum bazen.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Krispi, 14 dakika önce yazdı:

Merhaba kaderdaşlarım. 

İade olmayı bekleye bekleye hasta oldum.  Bgn kanser teşhisi konuldu. Perşembe günü ameliyat var.

Siz güzel insanların dualarına muhtacim. ?

çok geçmişolsun Moral bozmak yok daha çok güzel günler göreceğiz.

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 28 dakika önce yazdı:

Almanya'da hiç yaşamadım ama ABD'de okuduğum dönemde Almanları biraz tanima/anlama şansım oldu diye düşünüyorum. Birincisi, okuldaki en karizma/cool millet Almanlardi. Adamlar sanki özel olarak seçilmis, creme de la creme tiplerdi (Sıradan Alman halkı bu kadar kalite olmayabilir). Cogu 10 parmağında 10 marifet olan kendine güveni tavan yapmış tiplerdi. Hele bazilari hem derste çok iyi, hem sosyal, hem müzisyen, hem yazar, hem ... yani genelde cok yönlü elemanlardi (Türkler maalesef derste çok iyiydi sadece). Türkleri sevmedikleri kanaatindeyim, sırf onlarla aynı okula girebildigimiz için bize saygı gösteriyorlardı o kadar. Ama yine de bu adamlarla aynı okulu paylaşmak bizim için bir ayricalikti diye düşünüyorum.

Ülkedeki iş imkanlarının genişliğini düşünerek keşke 2. yabancı dil olarak Fransızca yerine Almanca ogrenseydim diyorum bazen.

Hocam, bunun eğitim sistemleriyle, kültür ve teknolojileriyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bir Türk/Kürt/Arap vs. de belki aynı olanaklarda, eğitim sisteminde, kültürde yetişse bu seviyeye gelecektir. Gitmek isteme sebeplerimden birisi de bu, yani sadece KHK, iş vs. değil, ki işe iade edilsem bile istifa edeceğim. Tamamen sayısal ve analitik beceriler odaklı eğitim sisteminde çocuklarımı yetiştirmek yerine, liseden mezun olana dek iki yabancı dil öğrensin, varsa bir yeteneği geliştirsin, bunu istiyorum. Bizlere bu olanak bu ülkede sunulmadı, bir yeteneğimiz varsa bile köreltildi hep. Orada bu şekilde olmaz diye düşünüyorum, en azından ben çocuklarıma bu olanağı sunayım istiyorum.

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
    • T.C. ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE Gönderilmek üzere ANKARA                                                XX. İDARE MAHKEMESİNE     ESAS NO                    : 2023/xxx KARAR NO               : 2024/xxx   İSTİNAFA CEVAP VEREN DAVACI                     : Sizin Kendi Bilgileriniz   DAVALI                     : TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI                                         Devlet Mah. Yahya Galip Cad. 06100 Bakanlıklar / ANKARA   KONU                           : Usul ve hukuka uygun Ankara xx.İdare Mahkemesinin Esas No: 2023/xxx, Karar No: 2024/xxx sayılı karara karşı Davalı tarafından yapılan istinaf başvurusunun reddine karar verilmesi talepli istinafa cevap dilekçesi     AÇIKLAMALAR        :   1. FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğum gerekçesiyle kamu görevimden çıkarılma işlemine karşı açtığım iptal davası Ankara xx. İdare Mahkemesince görülmüş ve mahkemece alınan ara kararlar ile 12 farklı kurumdan bilgi ve belgeler talep edilmiştir. Bahse konu kurumlardan mahkemeye gönderilen belgelerde, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğumu gösteren somut, kesin, hukuken denetlenebilen herhangi bir bilgi olmadığından, davalı idarece hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminde hukuka uyarlılık bulunmamış ve dava konusu işlem oybirliği ile iptal edilmiştir.   2. Davalı idare ise söz konusu karara karşı, aleyhime tek bir somut bulgu ortaya koymaksızın istinaf talebinde bulunmuştur. Söz konusu istinaf talebi usule ve hukuka açıkça aykırı olduğundan reddine karar verilmelidir. Şöyle ki;   Dava dilekçem ekinde sunduğum deliller, mahkemece yapılan geniş çaplı araştırmalar, şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve mensubiyeti veya irtibat yahut iltisak noktasında dahi en ufak bir bağlantısının olmadığını ortaya koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxx soruşturma 2020/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK) ve yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxxx sayılı soruşturma 2022/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK), davalı idarenin soyut savunması ile şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat, iltisak veya bağlantılı olduğuna dair hiçbir somut delil, veri, bilgi, yahut emarenin dahi bulunmadığı tartışmasız bir biçimde sübuta ermiştir.   Her ne kadar davalı idare sadece şahsımın irtibatlı yahut iltisaklı olduğu "değerlendirmesinin" yeterli olduğunu savunmakta ise de idarenin kanunda "terör örgütleri ile irtibat yahut iltisaklı oldukları değerlendirilen" ibaresinde geçen "değerlendirmenin" tatbikinin keyfi veya takdiri olamayacağı, bu türden bir değerlendirmenin veya kanaatin kuşku götürmez bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılmasının zorunlu olduğu tartışmasızdır.   Davalı idare tarafından şahsım hakkındaki "kanaatin" somut, kesin, hukuken denetlenebilir herhangi bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılamadığı davalı idare tarafından verilen cevapla ortaya çıkmıştır. Hal böyle iken dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu ve idare mahkemesince verilen iptal kararının da yerinde olduğu konusunda hiçbir duraksama bulunmamaktadır.     SONUÇ VE TALEP            : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve re’sen tespit edilecek nedenlerle;   Davalı idare tarafından hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminin iptaline dair İdare Mahkemesi kararında usule ve hukuka aykırılık bulunmadığından, davalı idarece hiçbir haklı gerekçeye dayanılmaksızın yapılan istinaf başvurusunun esastan reddine, karar verilmesini talep ederim.                                                                                                                       Ad  SOYAD                                                                                                            TCKN       LİNK ==> https://file.io/ldKx08FKHqhd    
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...