İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ozan Aysu, 4 saat önce yazdı:

Sizce akibet ne olur. Karar ne zaman çıkar. Ve benim bildiğim bizim kuruma sorulan herkes döndü. Red alanların hiçbirinin sorulduğunu duymadık

Hadi gözünüz aydın olsun, inşallah tez vakitte güzel haberinizi buraya yazarsınız. Ben heyecanınızı anlayabiliyorum. Daha önceleri 4-5 ayda bir komisyon sayfasına girerdim, kurum görüşüm alınınca gözlerim ışıl ışıl her gün bakmaya başlamıştım. Aylar geçince o davranışım da gözlerimdeki ışık da söndü tabi. Artık haftada bir göz atıyorum, olabildiğince somurtkan bir ifadeyle ?

O sebeple size diyebileceğim şey ancak şu olabilir, 1 ay içinde haklarınızı geri alacak gibi umutlu ve heyecanlı bekleyiş sizi diri tutacaktır, aylar sürecek gibi düşünüp başka işlerle meşgul olmanız da kafanızı dağıtacaktır. Omuzlarınızdan bir yük inmiş, bence onun rahatlığını yaşayın. Bebişinize de güzel bir ömür diliyorum.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, idare mahkemesinde kurum birinci savunmasını yapmıştı, ona cevap yazdık. sonra kurumun 2nci savunma yapması gerekli mi?

Gerçi ilk savunmasında 27 sayfada sadece kapak sayfasında adım geçiyordu. Biz de somut delil sunamadıklarını benimle alakalı olmayan matbu evraklar yolladıklarını vs yazdık.

Kurumun 2nci savunması gerekliyse süre ne kadar? ve bu süreyi geçirirse bir şey yapmam lazım mıdır?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon inceleme devam ediyor.677 KHK EGM.Fişleme AD(Alan dışı-Fetö üyesi olmayan).Eski tarihli SGK(2004-2009)ve eski tarihli banka (2006-2012)dan dava açılmıştı beraat ettim(2018).Komisyona faizsiz olduğu için kullandigimi diğer faizsiz bankaları kullandığımı ek beyanımda belirttim (diger faizsiz banka hesap dökümlerimi dilekçeme eklemiştim).SGK konusunda da fetö ile iktisatlı olmayan kurumda çalıştığımı da belirtmiştim.(SGK dökümlerini dilekçeme eklemiştim).Ohal incelemesi devam ediyor.Kalan tüm sucsuzlarin iade olması dileğiyle iyi haftalar dilerim

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar, idare mahkemesinde kurum birinci savunmasını yapmıştı, ona cevap yazdık. sonra kurumun 2nci savunma yapması gerekli mi?

Gerçi ilk savunmasında 27 sayfada sadece kapak sayfasında adım geçiyordu. Biz de somut delil sunamadıklarını benimle alakalı olmayan matbu evraklar yolladıklarını vs yazdık.

Kurumun 2nci savunması gerekliyse süre ne kadar? ve bu süreyi geçirirse bir şey yapmam lazım mıdır?

Yani gerekli değil tabii ki. Yapmaması lehinize olur hatta. Bu dilekçeyi vermezler ise sizin birşey yapmanıza gerek kalmaz. Süre geçtikten sonra dilekçeyi gönderirlerse, kabul edilmemesini talep edebilirsiniz belki, ancak gecikmeye sebep olarak muhtemelen koronayı gösterirler ve kabul ettirirler. Bu durumda buna cevap verme hakkınız doğacaktır.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Bugün hayırlı haberler alalım inşallah.

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 16 saat önce yazdı:

OHAL KEHEKELELERİ nedir ya. Ne gerek var Kaheka de çık, PKK yandaşları da pekakaya PEKEKE der.

• Beğeni 1
  • Katılmama 2

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ozan Aysu, 15 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 675 İKM kriter denen şeyden yok. Bugün kurumdan çok samimi olduğum bir arkadaşım aradı. Müdür beni sormuş bı kaç kişiye herkes olumlu konuşmuş. Zaten aksini iddia edecek kimse de yok. Bı arkadaşım da hatta müdürüm ben kendimden daha eminim ona demiş. Çocuğu da oldu çok büyük bir sevap işleriniz falan demiş. Müdür de inşallah bı hayır işleriz falan demiş. Sizce akibet ne olur. Karar ne zaman çıkar. Ve benim bildiğim bizim kuruma sorulan herkes döndü. Red alanların hiçbirinin sorulduğunu duymadık ??

Adalet bakanlığında ref olmadan iade çok nadir. Çok kişi gördüm ref ile iade olan. Sadece kurum kanaati ile red alan da çok gördüm. Maalesef bizim bakanlık birisi kefil olmadan iade yapmak istemiyor. Daha geçen gün bir kişi açıkta iken kefil ile iade oldu.  Gönül ister ki, insanlar kimseyi araya koymadan hakkını arayabilsinler ama sistem çok acımasız. Mecburen o yola itiyor insanları. Tavsiyem kefil bul. Üzülerek söylüyorum ama bazen hakkını almak için sisteme uymak durumunda kalabiliyorsun. Kuruma sorulduysa fazla vaktin yok. Acele etmelisin. Yoksa bizim gibi yıllarca mahkemelerde boş yere red alacağını bile bile sürünürsün. 

Not: Yazım yanlış anlaşılmasın. Maalesef sistem böyle. Hepimizin bildiği bir olay bu. Delilleri var. Ondan dolayı yazdım.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saphyr, Bir saat önce yazdı:

OHAL KEHEKELELERİ nedir ya. Ne gerek var Kaheka de çık, PKK yandaşları da pekakaya PEKEKE der.

Kendisi izahını yaptı bana ilkokulda öğretmenim K harfini ke olarak öğretmişti diye. Pek çok insan okurken ke olarak okuyor, uç yerlere çekmenin faydası yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 10 saat önce yazdı:

Savunmalara ve cevaplara cevap verme zorunluluğu yok. Tamamen ihtiyari. Tebliğ tarihinden itibaren her iki tarafa 30 gün cevap hakkı suresi tanınıyor. 30 gün içinde cevap verilmezse mahkeme işleyişine devam eder. 

Ayrıca davanın her aşamasında dilekçe verilerek dosyaya bilgi, belge, delil eklenebilir. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...