İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
ADONİS, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar foruma ilk defa yazıyorum. Yaklaşık 3 ay kadar önce kurum personel biriminden arkadaşım aradı. Kurum müdürünün bakanlıktan beni sordukları ve olumlu kannat bildirdiğine dönecek inşallah dediğini söyledi. Merak ettiğim dosyam idare mahkemesi aşamasında idare mahkemesinin kuruma sorma görüş alma gibi bir uygulaması var mı acaba. Halen anlam veremedim ve inanamadım ben. 

idari mahkemede dosyası görüşülen biri için kurum görüşü sorulması pek mantıklı değil...

kurumdan neden ihraç olduğunuza istinaden savunma istenir o kadar...

bazen de sizin vermiş olduğunuz beyana göre ek savunma istenebilir...

sizi arayan personel arkadaş iyi niyetli olabilir ama tam fikir ya da bilgi sahibi olmayabilir...

idari mahkemede her aşamada sıkı sıkıya davanızı takip edin..

özellikle kurumun vermiş olduğu savunma dilekçesini didik didik edin...

kurum sizi neden ihraç etmiş ise bunu idari mahkemeye detaylı olarak izah etmeli...

hakkınızda hayırlısı....

Mağdur_6748, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar, benimle ilgili bir gelişme olmuş. Bugün görüştüğüm eski okulumun müdürü 1 ay kadar önce milli eğitim müdürlüğünden kendisini aradıklarını, benimle ilgili bilgi istediklerini ve gerekli cevabı verdiklerini söyledi.Sizce benim dosyanın incelemede olduğunu mu gösteriyor?  Yorumlarsanız sevinirim.

hakkınızda bilgi istenmesi olağan bir durum...

verilen bilgi lehinize ise  iyi ve olumlu bir gelişme...

dosyanız zaten sürekli inceleme halinde...

gerekli  yazışmalar, kurum görüşleri vs. süreç uzayıp duruyor...

kurum görüşünüzün alınma aşamasının geçtiğini düşünmeniz yeterli...

yaklaşık iki yıldır kurum görüşü alınmasına rağmen hala komisyondan karar bekleyen kimseler var...

hakkınızda hayırlısı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ADONİS, 3 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar foruma ilk defa yazıyorum. Yaklaşık 3 ay kadar önce kurum personel biriminden arkadaşım aradı. Kurum müdürünün bakanlıktan beni sordukları ve olumlu kannat bildirdiğine dönecek inşallah dediğini söyledi. Merak ettiğim dosyam idare mahkemesi aşamasında idare mahkemesinin kuruma sorma görüş alma gibi bir uygulaması var mı acaba. Halen anlam veremedim ve inanamadım ben. 

İdare mahkemesi kurumdan bilgi belge istemiştir. Kurumunda iyi niyetli olarak belki olumlu görüş bildirmiş olabilir (hiç sanmıyorum). Çünkü Adalet(sizlik) bakanlığından bahsediyoruz. Ama şundan eminim ki, mahkemeler kişiler ile ilgili bir yerlere ( resmi olmayan yöntemlerle) bir şeyler soruyorlar fakat kurumlarımıza değil başka yerlere soruyorlar. Bunu biliyorum çünkü Ankara'dan kulağıma geldi bazı şeyler. İnanıyorum çünkü inanamadığımız bir çok şey oldu bu ülkede. Hakkımızda hayırlısı olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın.Yeni hafta yeni güzellikler getirsin hepimize

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 15 saat önce yazdı:

Hocam, muğlaklık var. Açıkça gidermedikleri için şahsen hepsi için başvuru yapacağım. Onlar da muğlak muğlak yasa yapmasınlar neyin ek tedbir olduğunu açıkça belirtsinler, dünyanın maaşını alıyorlar. Ben bir makale yazarken böyle "ek sistemler" bilmem ne desem doktoradan kovarlar, yetmez, ilkokul diplomama kadar hepsini geri alırlar bir de.

Ben başvurayım da onlar karar versin diyorum özetle, isteyenin bir yüzü kara vermeyinin iki yüzü kara.

Hocam kahkaha tepkim şu koyu cümleye. Yanlış anlamaya mahal vermesin istedim. 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadslar forum çok sessiz bu hafta cuma karar cikmadimi bizler mi duymadık çevrenizde 672 MEB'den kararı çıkanlar ve karar duyan olursa burda paylaşırsa seviniriz 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 18 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi kurumdan bilgi belge istemiştir. Kurumunda iyi niyetli olarak belki olumlu görüş bildirmiş olabilir (hiç sanmıyorum). Çünkü Adalet(sizlik) bakanlığından bahsediyoruz. Ama şundan eminim ki, mahkemeler kişiler ile ilgili bir yerlere ( resmi olmayan yöntemlerle) bir şeyler soruyorlar fakat kurumlarımıza değil başka yerlere soruyorlar. Bunu biliyorum çünkü Ankara'dan kulağıma geldi bazı şeyler. İnanıyorum çünkü inanamadığımız bir çok şey oldu bu ülkede. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bende öyle düşünüyorum hocam. Yoksa bizim bakanlıktan beklenesi davranışlar değil. Bekleyip göreceğiz bakalım. 

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar konu dışı ama daha önce sayfaya yazıldığı için bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabilirmiyim?Geçen hafta p.tesi eşime covit testi yapıldı çarşamba (+)çıktı,5 günlük ilaç başladılar bugün ilaç bitti arayan soran yok.Eşimin genel durumuda iyi,şimdi ne yapmamız gerekiyor?Teşekkürler.

Eşi ihraç polis,672 KHK-İnceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pasa17, 16 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar konu dışı ama daha önce sayfaya yazıldığı için bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabilirmiyim?Geçen hafta p.tesi eşime covit testi yapıldı çarşamba (+)çıktı,5 günlük ilaç başladılar bugün ilaç bitti arayan soran yok.Eşimin genel durumuda iyi,şimdi ne yapmamız gerekiyor?Teşekkürler.

Çok geçmiş olsun. Bende aynı şekilde atlattım hocam. Hayat eve sığar Hes Uygulamasından karantina rakibinizi yapın. Karantina günü boyunca izole kalın. Tekrar bir test yapmıyorlar. Bana 10 gün karantina uygulandı. Karantina bitiminde kendinizi iyi hissediyorsanız normal yaşantınıza devam ediyorsunuz. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Fransız mallarına boykot çağrısına dikkat çekmek isterim.

Şu an Türkiye' de legal olarak çalışan pek çok marka ve kurum var.

Bir zamanlar açık oldukları sürece legal olan kurumlarla çalıştığı, üye olduğu, abone olduğu için başı yanmış olanlarda var. (alenen tarafını belli etmek için hareket edenleri kastetmiyorum)

Bu günde, yarın bir gün birileri tarafından milat kabul edilebilir.

Yada devran değişir "bu uyarıya göre sen Renault arabanı satmışsın" denebilir.

Özellikle elinde fransız malı olanlar, almayı düşünenler ve etrafından Carrefoursa olanlar,

Amman ha dikkat.

Kimin ne zaman dost, düşman, hain, kahraman olacağı belli değil.

Benden demesi.

Okuyunca çoook abartılı gibi geliyor değil mi? "Yuuh artık" diyenler olmuştur.

Markaları da listelemişler. https://www.haberler.com/cumhurbaskani-erdogan-dan-boykot-cagrisi-geldi-13692783-haberi/

Benzin: Total ve Elf

Süpermarket: Carrefour, Gima, Endi, ChampionSA

Uçak: Air France, Airbus

Yabancı Dil Eğitim: Fransız Kültür Merkezi (Dil Kursu)

Giyim/Aksesuar: Pierre Cardin, Philip Patek, Lacoste, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent, Fred Joaillier, Givenchy, Berluti, Christian Lacroix, Louis Vuitton Malletier, Thierry Mugler, René Derby, Sonia Rykiel, Cacharel, Daniel Hechter, Fred Joaillier, Givenchy, Hermes

Otomobil/Yedek Parça: Valeo Oto, Peugeot, Renault, Citroen, Michelin, Uniroyal, Recamic, Dacia

Bilgisayar/İletişim Ürünleri: Sagem

İnşaat: Ondulin Avrasya, Lafarge, Chryso, Weber Markem

İlaç Firması: Servier, Fournier, Guerbet, Pierre Fabre Medicament, Allegra Antihistamine, Benzac, Benzagel, Benzamycin, Nicoderm, Novahistine, Novalgin, Stimate, Ceva

Labaratuvar ve Test Cihazları: Chopin

Endüstriyel Ürünler: Areva, Groupe Schneider, Metesan, Legrand, Helita Pulsar, Duval Messien Satelit, Franklin France, Merlin Gerin

Sanayi Ürünleri: SNR Rulmanlari

Elektrik Ürünleri: Telemechanique, Merlin-Geren, Square-D

Çelik Sektörü: Arcelor

Denizcilik: Beneteau (Jeanneau)

Finans: Societe General Bankasi, TEB (Türk Ekonomi Bankasi, BNP)

Bebek Maması/Giyim: Bledina, Mellin, Petit Bateau, DPAM

Süt ürünleri (Yoğurt-Peynir): Danone, Yoplait, Delisle, Sprinkl'ins, La Vache Qui Rit, Arpin, Bel Paese, Belle Des Champs, Boisange, Brie, Camembert, Chamois D'or, Entremont, Etorki, Fine Bouche, Fromageries Riches Monts, Geramont, Gerard, Gervais, Jockey, Lepetit, Montagnard, Montrachet, Mountain Farms, New Holland, Precious, Roquefort, St. Albray, Taillefine, Tourtrain, Vieux Boulogne

Mutfak Eşyası: T-Fal, Tefal

Kozmetik: Vichy, La Roche Posay, Accentous, Biotherm, Christian Dior, Clarins, Daniel Jouvance, Dr. Pierre Ricaud, Dulcia, Fresh Lash, Galerie Noemie, Great Lash, Guerlain, Kiotis, Lancome, Le Crayon Glace, Le Monde en Parfum, Les Meteorites, Long Wearing Lipstick, Long Wearing Makeup, Long Wearing Nail Polish, L'Oreal, Miami Chill, Moisture Whip, Orlane, Phas, Pierre Fabre, Rene Furtherer, Revitalizing, Roc, Shades of You, Sheer Essentials, Shine Free, Summer Sensations

Sigorta: AXA Sigorta, Başak Sigorta (Groupama Internatinal), Başak Emeklilik (Groupama Internatinal), Güneş Sigorta, Equitable Life

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...