İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhabalar, biraz gündem dışı bir soru olacak ama bilgisi olan cevaplayabilirse çok memnun olurum. Ben sağlık memuru iken ihraç edildim. Şimdi iade davası sürüyor. Evlenmek istediğim birisi var ve o da sağlık memuru halen görevinde. Evlenmemiz durumunda kendisi bir sorun yaşar mı ? Bu tarz bir olay hiç duydunuz mu ? 

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül:

"Yargı; hiçbir kişi, kurum veya merciden emir, talimat, telkin almaz."

Güzel espri ?

• Beğeni 3
  • Kahkaha 4
  • Şaşırma 2

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, Bir saat önce yazdı:

Merhabalar, biraz gündem dışı bir soru olacak ama bilgisi olan cevaplayabilirse çok memnun olurum. Ben sağlık memuru iken ihraç edildim. Şimdi iade davası sürüyor. Evlenmek istediğim birisi var ve o da sağlık memuru halen görevinde. Evlenmemiz durumunda kendisi bir sorun yaşar mı ? Bu tarz bir olay hiç duydunuz mu ? 

ne yazık ki bir standart yoktu, ihraç edilenin üzerindeki şüphelere, çalışılan kuruma, akp ile yakınlık seviyesine göre değişebiliyordu bu işler. bir insan kardeşi ya da yakın akrabası sebebiyle ihraç edilirken o kişinin eşine (iyi ki) dokunulmayabiliyor mesela örnekleri var.

fakat artık geldiğimiz noktada buna benzer yani akraba eş dost gibi sebeplerle hukuk dışı uygulamaların yaşanmayacağı kanatindeyim, tabi burası Türkiye her şey olur, ben de hukukçu değilim, ohal'den sonra bu tarz ihraçlara şahit olmadım, şahsi iltisak/irtibatla ihraç edilen binlerce insan oldu tabi ohal'den sonra da. bilenler varsa daha detaylı belki izah edebilir ben bilmiyorumdur.

ben sizin yerinizde olsam evlenirim hocam, bu gidişle evde kalacağız zaten işsiz güçsüz ?

Güncelleme • • Yıldırım
imlâ
  • Beğeni 3
  • Kahkaha 2
  • Onaylama 1

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, Bir saat önce yazdı:

Birşey olmaz korkmayın, benim eşimde devlet memuru

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

677, üni, adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 3 saat önce yazdı:

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül:

"Yargı; hiçbir kişi, kurum veya merciden emir, talimat, telkin almaz."

Güzel espri ?

Komik ötesi, kara mizah sayılır mı acaba?

Hangi ülkeden bahsediyor acaba, adalet sistemi için temennilerini olduğunu sanmıyorum. İronik bir söylem.

2019 yılında Haznevi Tarikatı' nın düzenlediği toplantıdaki görüntüleriyle gündem olan kişi değil mi bu sözlerin sahibi.

Farklı bir pencereden bakayım; adalet sisteminin başındaki kişi değil bunu adalet mekanizmasıyla muhatap olanlar söylerse kıymeti vardır.

Bir zamanlar Gulbeddin Hikmetyar diye birisinin yanında da paylaşılan videolar vardı. Halen pek çok internet adresinde resim ve videolar mevcut.

Bir zamanların "muhterem fethullah gülen hoca efendisi!!!" ve ona düzülen methiyelere hiç girmeyeyim.

Daha çok örnek var ama Fuzuli' nin dediği gibi "Söylesem tesiri yok, sussam, gönül razı değil" Heybe dolu amma...

Bir zamanlar okumuştum, aradım buldum "İnsanları kırmamaya çalıştıkça sanıyorlar ki, ben cevap vermesini bilmiyorum yada kendimi savunamıyorum. Hayır asla öyle değil. Benimde çok acımasız cümlelerim, sözlerim var ama onları söyleyecek merhametsiz bir yüreğim yok." sevdiğim bir sözdür.

Ağzından Allah, Kur-an, Muhammed, kul hakkı düşmeyip de iftira atanlardan, birilerine yol verenlerden, görmemezlikten gelenlerden, kayıranlardan, kayırılanlardan, ayrıcalığı olanlardan olmadım şükür.

Din dünya tarihinin en kolay kazanım ve daimi kazandıran gerçeği ne yazık ki. Dinimiz İslam' ın ilk emrinin "oku" olması da ne yazık ki bu durumu değiştiremedi.

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba merak ettiğim birşey var sizlere sormak istiyorum. Sn Berat Albayrak ın istifa paylaşımındaki "At izi it izine karıştı" cümlesi sizce neyle alakalı? Kendisi feto okullarından ve üniversitesinden mezun bildiğim kadarı ile bunun khklılarla alakalı olma ihtimali var mı?

• Şaşırma 2
  • Katılmama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar dün tapu satın alma ile ilgili sorularım olmuştu. Problem olurmu diye. Bugün tapuda satın alma işlemi yaptım. Herhangi bir sorun çıkmadı . Bilginize

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pınar Karakaş, 15 dakika önce yazdı:

Bugün İADE oldum. Komisyon sayfasına en son cuma bakmıştım. Bugün saat 4 gibi eşimin okul müdürü aradı. İlçe mem de evrakı görmüş. Sonra ilçe mem aradı. 5 e doğru da il mem aradı. Gel yarın başla diye. Komisyona akşam baktım karar yüklenmiş. Ben önce ilçeden öğrendim yani. 

Durum son 16 ay istifa edilmemiş sendika. 2017 Ekim de takipsizlik vardı. İl sivas. 

İhraçta ağlamadım ama iade de ağladım. Hatta sülalenin çoğunluğu ağladı. 

Rabbim hepinize bu duyguyu yaşatsın

Hayırlı olsun hocam. Allah bir daha yaşatmasın.

• Beğeni 3
  • Onaylama 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Pınar Karakaş hayırlı olsun hocam kurum görüşünüz alınmış miydi 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...