İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

derebom, 1 saat önce yazdı:

https://eksiup.com/p/jy375462n7o9

Mehmet Metiner af diliyor, helallik istiyor, şahsım adına hakkımın zerresini helal etmiyorum..... 

Türkçe öğretmenlerimiz daha iyi yorumlayacaktır tabi ama bence bu kişinin "zamirler" ile ilgili sıkıntısı var.

"Herkes" diye bahsettiği muhtemelen "tek kişidir" sehven öyle yazmıştır..

"Kırık olsa yerinde duramaz" misali, doğru yazmış olsa yerinde duramaz.. Sehvendir o.. ??

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
PardonDenen Mağdur, 5 saat önce yazdı:

Herkeste bir korku ondan kısık çıkıyor sesleri veya meşhur hikayedeki camidekiler ve imam gibi davranıyor onun taklitini yapıyor herkes günümüzde de bunun gibi kişiler var hep etrafımızda...

O hikaye şöyle ki ;

ilginç bir hikaye

Bayram günü herkes kurban kesiyorlar bunu gören Ermeninin biri, arkadaşına:

-bende kurban kesmek istiyorum, der.

-olur mu saçmala sen müslüman değilsin,kurbanı niye keseceksin ki, diye karşı çıkar, arkadaşı.

Tabi Ermeni kararlı,gidip bir inek satın alır ve eline bıçağı alıp ineğin başına gelir. Elindeki bıçakla ineği ve kendini kan revan içinde bırakır ama bir türlü ineğin canı çıkmaz. Bunun üzerine ermeninin arkadaşı yanına gelip:

-Ya bu kadar işkence çekeceğine git şu karşıdaki müslüman kahvesine bi tanesinden rica et gelip kessin,der.

Ermeni elinde bıçak üstü başı kan içinde kahveye girer.

- Aranızda müslüman var mı?,der.

Kahve halkından biri korkudan ''Müslüman burda ne arar sen camiye git müslümanlar orda''der.

Adam camiye gelir elinde bıçakla içeri girip

-Aranızda müslüman var mı?,der.

Cemaatte ses yok.

-Ermeni tekrar sorar Aranızda müslüman var mı?

Sonunda yaşlı bir adam dayanamaz ve ''ben müslümanım''der.Yaşlı adamla ermeni dışarı çıkarlar.

-Amca ben bu ineği kurban etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim,der.

Yaşlı adam ineği keser ama çok yorulmuştur Ermeniye ''oğlum ben çok yoruldum, derisini de başkası yüzsün.''der.

Ermeni elinde bıçak üstü başı kan içinde camiye tekrar gider ve,

-Aranızda başka müslüman var mı?, der.

Cemaat, Ermeninin yaşlı adamı kestiğini düşünür ve arkası dönük olan hocayı göstererek,

-Aramızda en müslüman imam,derler.

Ermeni hocanın karşısına dikilir ve

- Burda tek müslüman sensin heralde?,der.

Hoca kanlı bıçağa bakar ve

- Şurda iki rekat namaz kıldırdık diye hemen müslüman mı olduk der.
Not:alıntı

Cezaevine ilk girdiğimde yaşanılanları hatırlattı. 

1-2 ay hiç birimiz korkudan cemaatle namaz kılamadık, kimse imam olmuyordu. 22 kişi birbirini tanıyan da vardı- tanımayan da. Herkes cemaat oldular denir korkusuyla ayrı namaz kıldı.

Zaten neden hapse atıldığını anlayamamış millet. Gardiyan gelip burda namaz kılan varmış kim diye sorsa ne derdik bilmiyorum. 

Güler misin, ağlar mısın.

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1
  • Şaşırma 2
  • Üzülme 5

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öncelikle iade olanlara hayırlı olsun arkadaşlar darısı başımıza inş red alan arkadaşlarımız da inş idare mahkemesinden döner. Site yonetıcılerıne bir sözüm var ıade ve red alanları neden twıtter sayfasında paylaşmıyorlar acaba herkes görsün 

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 3 saat önce yazdı:

https://eksiup.com/p/jy375462n7o9

Mehmet Metiner af diliyor, helallik istiyor, şahsım adına hakkımın zerresini helal etmiyorum..... 

Bu başlığı görünce biraz şaşırdım gerçekten af dilemiş mi? Kendisi biraz hemşehrim olur da...

Bu yazıyı 12.12.2016 da paylaşmış ve o tarihten bugüne ne sular aktı demi!

Keşke birileri kul hakkını,zulmü,iftirayı ve İnsan olmanın; ne din işi, ne eğitim, ne para, ne de başka bir şey olmadığını. İnsan olmanın; sadece Vicdan işi olduğunu bilselerdi.

Kim bizim yaşadıklarımızi anlayacak kim bizim derdimizle hemhal olacak!!!

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
PardonDenen Mağdur, 16 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun darısı tüm iade bekleyenlerin başına ?

Amin darısı  bütün bekleyen, red alan(eşim de dahil) bütün mağdur arkadaşlarımın başına çünkü tek senin iade edilmen bir anlam taşımıyor mutluluk vermiyor gönül canı gönülden bütün mağdurların iade edilmesini istiyor sonra yitip giden canlar diyorsunuz kendi kendinize. Ben dün kararımı görüp sabahına kadar bu düşüncelerle dualarla sabaha kadar ağladım.

Aysegul Oz, 14 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun.Bundan sonra hep mutluluktan ağlayın ? 

Amin hep birlikte hocam darısı sizlerin başına

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

672 MEB istifa edilmiş sendika kyok 2019 şubat kurum görüşü alındı olumlu görüş beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 13 saat önce yazdı:

Duygularınızı yaşadiklarınızı öyle güzel anlatmışsınız ki gözyaşlarimla okudum şükürler olsun bir kaderdaşımiz daha hayaline kavuştu inşaallah en kısa zamanda eşinizde alır güzel haberi bundan sonraki hayatınız güzelliklerle dolu geçsin Allah başka sıkıntı göstermesin darısı tüm mağdur arkadaşlarimiza olsun inşaallah

İADE olan tüm arkadaşlarimıza hayirlı olsun .Allah başka sıkıntı yaşatmasın.Güzel haberlerinizi alınca sizler kadar mutlu oluyoruz.

RED alan arkadaşlarimiza geçmiş olsun dilerim Mevlam red alanlara da en kısa zamanda görevlerine iade olmanın sevincini yaşatır inşaallah ümidinizi kaybetmeyin dostlar beden ve ruh sağlıgınız yerinde olduktan sonra her zorluğun üstesinden gelirsiniz inşaallah geçecek bu günler.

Amin darısı inşaallah bütün mağdurlara olsun Rabbim ülkeme bütün dünyaya sulh selamet adalet le birlikte sağlık huzur ve mutluluklar getire.en çok da bu güzelliklerden biz mağdurlar nasiplene

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 MEB istifa edilmiş sendika kyok 2019 şubat kurum görüşü alındı olumlu görüş beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sefahat, 17 dakika önce yazdı:

Amin darısı inşaallah bütün mağdurlara olsun Rabbim ülkeme bütün dünyaya sulh selamet adalet le birlikte sağlık huzur ve mutluluklar getire.en çok da bu güzelliklerden biz mağdurlar nasiplene

Sizlere bir sorum olacak bilen arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim. Ben şimdi göreve en son çalıştığım yerde devam edebilecek miyim ya da ne oluyor sürecin devamında. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sefahat, 2 saat önce yazdı:

Sizlere bir sorum olacak bilen arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim. Ben şimdi göreve en son çalıştığım yerde devam edebilecek miyim ya da ne oluyor sürecin devamında. 

İhraç olduğunuz ilin İl Milli Eğitim Mudurlugu'nden arayacaklar hocam. Birkaç gün bekleyin, aramazlarsa siz gidin. Branşınızda norm açığı olan okulları söyleyip, aralarından tercih yapmanızı isteyecekler. Açık varsa eski okulunuzu da isteyebilirsiniz.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...