İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ümit1818, 56 dakika önce yazdı:

Sonuç ve istem

Bölümü nasıl yazılmalı, kafa yoracak halim kalmadı.

Bende ayni şimdi idari davada sadece ohal komisyonu kaari iptalini mi yazayım 

Su an red kararımı gördüm 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi geceler arkadaşlar. Bir şeyim yok çok şükür ama gece gece kafama takıldı. Komisyonda incelemem devam ederken vefat etsem, eşime ve çocuklarıma haklarımı verirler mi? Ya da idare mahkemesi aşamasında vefat etsem, uzay boşluğunda kaybolup gitmez değil mi haklarım? Veriliyorsa direkt veriliyor mu, yoksa dava falan açarak mı alabilirler? Vekalet gerekiyordu deyip işi yokuşa sürerler mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 22 dakika önce yazdı:

İyi geceler arkadaşlar. Bir şeyim yok çok şükür ama gece gece kafama takıldı. Komisyonda incelemem devam ederken vefat etsem, eşime ve çocuklarıma haklarımı verirler mi? Ya da idare mahkemesi aşamasında vefat etsem, uzay boşluğunda kaybolup gitmez değil mi haklarım? Veriliyorsa direkt veriliyor mu, yoksa dava falan açarak mı alabilirler? Vekalet gerekiyordu deyip işi yokuşa sürerler mi? 

https://mobile.twitter.com/nmelihkutlu/status/1325165158629433345

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

S.a idera mah. Kurum savunmasini gönderdi, savunmaya cevap dilekçesi ne koymak için evrak bekliyorum, 30 gün süresi var sanırım,30 günü geçecek, bana gönderilen evrakta 30 gün vb, yazmıyor 30 gün sonrası göndersem sıkıntı olur mu, yada savunmama eklerim gelmedi ek beyan ile sunacağım mi yazayım ? 

692 İKM , red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar doğrulayamam, kimseyi de beklenti içine sokmak istemem, zira çok dolaylı yollardan gelen bir iddia (CHP'li bir milletvekiline dayandırılıyor) ama yarın saat 11'de Komisyonun kalan dosyalarla ilgili bir açıklama yapacağı söyleniyor.

Kalan dosya sahipleri ile iletişimde olsalar bari. Eğlenceli şekilde yılları geçirsek. Haftalık akıllarından sayı tutsun komisyon, tuttuğu sayıyı bilenlerin sonuçlarını diğer hafta açıklasınlar. Kabul veya red demiyorum, o noktada heyecan hep dorukta olacak. Diğer yıllarda koşullar değiştirilirdi.

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 Hocam merhaba,  

Sonuç ve talepler kısmına bende aşağıdaki gibi bir şey yazdım.İncelemeksizin red çıkmadı ama istinaftan maddi talepler nedeniyle bozma gibi bir durum olabilir mi? Yorumunuz nedir. 

4-Fazlaya ilişkin her türlü talep ve dava açma hakları saklı kalmak kaydıyla, atıldığım tarihten itibaren alacağım MAAŞLARIMIN ÖDENMESİNE,

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 16 saat önce yazdı:

Syn @vergici672 , ben bu olayı tam anlayamadım. Ben idare mahkemesine bir buçuk sene önce başvurdum. Sonuç çıkmadı daha. Ne yapmam lazım?

@Guardiann kaderdaşım,

Acaba SMS ile dosyanıza bakma şansınız oldu mu? (4060'a mesaj atarak davanızın KABUL/RED durumunu UYAP'tan önce görebiliyorsunuz)

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 10 saat önce yazdı:

Yorumumu aşağıda yer alan tweet'in altına yapmıştım zamanında. Uzay boşluğunda kaybolmaz. Allah korusun diğer durumdan.

Klarnet, 10 saat önce yazdı:

orhan123, 1 saat önce yazdı:

@vergici672 Hocam merhaba,  

Sonuç ve talepler kısmına bende aşağıdaki gibi bir şey yazdım.İncelemeksizin red çıkmadı ama istinaftan maddi talepler nedeniyle bozma gibi bir durum olabilir mi? Yorumunuz nedir. 

4-Fazlaya ilişkin her türlü talep ve dava açma hakları saklı kalmak kaydıyla, atıldığım tarihten itibaren alacağım MAAŞLARIMIN ÖDENMESİNE,

Şu anda anladığım kadarıyla istinaf bu konuya da bakıyormuş. Çok karmaşık bir işlem ile karşı karşıyayız aslında, başka iptal davalarında, tazminat türü ödemeler istenebiliyor ama bu dava şahsına münhasır bir dava olduğu için mahkemeler farklı düşünüyor.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba bende mesaj atmak istiyorum tam olarak ne yazacaz mesaj içeriğine ayrıca ücretlimi 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tempo999, 14 saat önce yazdı:

İdare mahkemesine dilekçeyi hazırlayan avukat şöyle bir sonuçla bitirmiş:

SONUÇ VE İSTEM     :
Yukarıda açıklanan nedenlerle, Anayasal bir hak olan "savunma hakkı" kapsamında savunmamızın alınmasından sonraki savunma ve  talep haklarımız  saklı kalmak kaydıyla,

1. Dava konusu işlemin dayanağı olan sayılı KHK'nın 1. maddesinin iptali için ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURULMASINA,
  2. Yargılamanın DURUŞMALI OLARAK YAPILMASINA,
  3. Dava konusu işlemin İPTALİNE,
  4. İhraç işlemi nedeniyle yoksun kaldığım tüm özlük ve parasal hakların işten çıkarıldığım tarihten itibaren yasal faiziyle birlikte ÖDENMESİNE,
  5. Yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalı idare üzerinde bırakılmasına,  

karar verilmesini arz ve talep ederim. 

Bu konuda ne dersiniz? Bana biraz tuhaf geldi.

Dillekçendeki 4. Madde ile ilgili son zamanda istinafın yerel mahkeme karanını bozduğunu okumuştum. İdare Mahkemesi OHAL Komisyonu kararının İPTALİ başvurumuzu inceliyor. Bizim özlük ve parasal haklarla ilgili bir talebimiz olması halinde ise, bunun detaylı hesaplayarak açık bir şekilde dilekçede belirtmemizi bizden istiyor ve net rakam talebinde bulunmamızı talep ediyor. Yani geriye yönelik özlük ve yasal haklarımızın maddi rakam olarak belirtmemizi istiyor. Birkaç yerde okuduğuma göre idare mahkemesi eğer OHAL Komisyonu kararının iptal ederse zaten görevine dönmüş oluyorsun, göreve dönünce de bütün yasal haklarını kurum ödüyor. Ödenmeyen kısımlarla ilgili tekrar idare mahkemesine başvurmak gerekiyor. Ama yinede net bilgi yok ortada. Amaçları süreci ellerinden geldiğince uzatmak, niyet bozuk olunca bir sürü kılıf bulunuyor maalesef. Avukatın son istinaf bozma kararının iyice araştırsın, sonra zaman kaybına uğrama bence. Allah yardımcımız olsun. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...