İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Luis Figo, 2 saat önce yazdı:

Benim bildiğim KESK üyeleri hiç bir adlî ve idari soruşturma dahi olmadan sadece kurum görüşü diye red aldi 

Dün bir haber sitesinde okumuştum: KESK'lilere ait 4 bin 267 ihraç dosyasının; yalnızca 2 bin 632'si hakkında karar verilmiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., Bir saat önce yazdı:

Dün bir haber sitesinde okumuştum: KESK'lilere ait 4 bin 267 ihraç dosyasının; yalnızca 2 bin 632'si hakkında karar verilmiş.

Şu bir gerçek ki sona bırakılan tüm dosyalar hakkında karar vermesi zor olan dosyalar yani çoğu kritersiz ya da tek kriterli dosyalar bunu herkes biliyor zaten

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohalden sonra kurumlara ihraç yetkisi veren gizli ohal kanunları maddelerinin geçerliliği temmuz 2021 de doluyor.Bizim dosyalarin  incelenmesi nin bitimide gizli ohal kanunlarının yürürlükten kalkmasıyla sona erecektir.diye düşünüyorum.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

675 saglik sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Kalkancı, 34 dakika önce yazdı:

Ohalden sonra kurumlara ihraç yetkisi veren gizli ohal kanunları maddelerinin geçerliliği temmuz 2021 de doluyor.Bizim dosyalarin  incelenmesi nin bitimide gizli ohal kanunlarının yürürlükten kalkmasıyla sona erecektir.diye düşünüyorum.

Bir kılıfını bulurlar diye düşünüyorum. Hukuk, demokrasi ve cumhuriyetin nitelikleri ile yönetilmiyoruz çünkü...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aysegul Oz, 4 saat önce yazdı:

Herkese günaydın.

Bu torpil meselesi kafamı kurcalıyor. Ben hukuksuzca işimden oldum ama hukuksuz bir şekilde geri alıyorum. Gerçekten vicdanım rahat bir şekilde görev yapabilecek miyim. Çok az da olsa bu şekilde dönenler iade kotasını doldurarak iade olacakları engellemiş olmaz mı?  Aklımda deli sorular...

Bazen haklı olduğunuzu ispatlamak için sistemin boşluğunu kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu hukuksuz zalim sistemde, referans bulup göreve iade olabilenleri tebrik ediyorum. Sistem adil değil. Ülkede hukuk diye birşey kalmamış. Sistematik işkence yapılıyor. Eğer imkan bulabilseydim bende referans kullanıp iade olurdum. Yıllarca suçsuz yere mahkemelerde sürünmek yerine daha iyi olur. Sistem adil olsa gönül rahatlığıyla beklenilir. Ama bu sistem Zulümkar insanların elinde. Yapılacak bir şey yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

medyascopta KHK lar tartışılıyor şu an. İsteyen soru sorup görüşlerini beyan edebiliyor. Beğenirseniz iyi olur arkadaslar

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 4 saat önce yazdı:

Son incelenen 12 bine yakin dosyanın içinde sadece 300 KESK üyesi var

En son Şubat'ta 1900 kusurat KESK üyesi kalmıştı

• Şaşırma 1
  • Katılmama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Hep11 hocam kabul kararınız hayırlı olsun.referans olaylarına gelince arkadaşlar bütün kabul alanların referansları oldugunu iddia etmiyorlar bence.ama referans olayının da var olduğunu söylüyorlar.uzerinize almanıza ya da kimseye bir şey aciklamaniza gerek yok.kabul kararınızı tadını çıkarın .

Mesela bundan sonraki dosyaların zor olduğu için bekletildiğini de söylüyorlar ama bu zamana kadar o kadar boş dosyalar red aldı ki.

Bence bunun bir mantığı yok.bir sistematiği yok.kime neye göre red alıyor insanlar? İş en başından mantıksız saçma sapan bir durum zaten .

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...