İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaşlar az önce Meral Akşener Halk TV' de beraat ve takipsizlik kararı alan KHK sorunu başlığı altında konuştu.

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Atiba, 50 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar az önce Meral Akşener Halk TV' de beraat ve takipsizlik kararı alan KHK sorunu başlığı altında konuştu.

Ne söyledi özetleyebilirseniz. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Abcdef, 17 saat önce yazdı:

Bugün adıma posta geldi. Sonunda takipsizlik geldi veya pasaport tahditi kalktı diye actim heyecanla. Tahdit başvurum reddedilmiş buyuk ihtimal sorusturma devam ettigi icin bir kez daha yıkıldım.insanlar diyor ya ise dönünce paranı da alacaksın oh oh diye. Ya evet çok oh. Oyle kızıyorum ki bu adamlarla aynı masada oturanlar bizi fetocu diye isimizden etti. öyle zoruma gidiyor ki. Suçum ne benim. Bizim suçumuz ne bilmiyorum.

Gecmis olsun hic bir seyin sonu degil. musterih olun . tekrardan basvuru yapin cimer / acik kapi uzerinden ust komisyon olan bakanliga gonderiyorlar diye biliyorum. ayrica basvuruyu ne zaman hangi ilden yapmistiniz?

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 21 dakika önce yazdı:

Ne söyledi özetleyebilirseniz. 

Kısaca takip ettiğim kadarıyla CHP,Gelecek,Deva ve Iyi parti olmak üzere hepsinin görüşü bir an önce Beraat,Takipsizlik ve haklarında hiçbir adli işlem gecirmeyenlerin İadesi yönünde.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese mutlu yarınlar arkadaşlar....

ihraç olduğu için komisyona başvuran ya da ret kararı alıp mahkeme aşamasında olan arkadaşlar...

kötü senaryolar yaygın ama yine de hukuksal mücadeleden vazgeçmeyin...

komisyon başvurusu, idari yargı, istinaf her aşamada ret kararı alsanız bile kendinize inancınız sağlam ise davanızı savunun....

terör örgütleri ile somut bağı olmayan, haksız yere ihraç olan  herkes son aşamada iade olacak...

hakkınızda asılsız ihbarlar, asılsız tanık beyanları, kişisel çekişmeler vs olabilir...

hukuksal olarak zamanında ve yerinde başvuru yapmaya gayret edin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu ilave tedbir ile ilgili MSB ye dilekçe gönderen varmı?( dzkk da görevliydim ohal sonrası ihracım).

Eger varsa paylaşabilirse çok sevinirim

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 2 saat önce yazdı:

Gecmis olsun hic bir seyin sonu degil. musterih olun . tekrardan basvuru yapin cimer / acik kapi uzerinden ust komisyon olan bakanliga gonderiyorlar diye biliyorum. ayrica basvuruyu ne zaman hangi ilden yapmistiniz?

Kasımda istanbul için başvurdum. Tekrar nüfusa gitmeye gerek yok mu yani itirazı Cimer üzerinden yapabiliyor muyuz?

Bu arada benim soruşturmanın bu kadar uzamasını sonunda anladık. 2016 da eşimin tayini cikti benim cikmamisti o yaz il değişikliği yaptık o yüzden istanbul buraya gondermis siz arastirin diye bura istanbul a gondermiş yok siz arastirin o yüzden bu kadar uzamis aynı durumda olanlar varsa bahsetmek istedim

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 MEB 6 ay sendika adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Abcdef, 2 saat önce yazdı:

Kasımda istanbul için başvurdum. Tekrar nüfusa gitmeye gerek yok mu yani itirazı Cimer üzerinden yapabiliyor muyuz?

Bu arada benim soruşturmanın bu kadar uzamasını sonunda anladık. 2016 da eşimin tayini cikti benim cikmamisti o yaz il değişikliği yaptık o yüzden istanbul buraya gondermis siz arastirin diye bura istanbul a gondermiş yok siz arastirin o yüzden bu kadar uzamis aynı durumda olanlar varsa bahsetmek istedim

lutfederse ilgili memur cevap yaziyor size de yazmislar en azinda ve cevap olumsuz oluyorsa genelgeye gore asagidaki karari kapsiyordur
(İdari karar kaydının devam etmesi, İdari karar kaydının kaldırılmasına/devam etmesine ilişkin kanaat belirtilememiştir .)

siz tekrardan dilekce veriyorsunuz, tahtid kaldirilmasi icin genel mudurluge, bakan yardimcisinin katildigi komisyona gidiyor dilekceniz oradan karar veriyorlar orasi da red ederse idari mahkemeye basvuruyorsunuz.Cogunlukla mahkeme karariyla aliyorsunuz.

Cimer /Acik Kapi - Icisleri Bakanliginin  dilekce basvurusu yapabilirsiniz.

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sanırım, bazı İŞKUR kurslarına KHK'lilarin katılmasına müsaade edilmiyormus. Özelde iş bulmayi zorlaştıracak bu tarz uygulamalara da ilave tedbirlere iliskin dilekçede yer verilebilir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hazırladığım dilekçeyi paylaştım arkadaşlar. Yararlanabilir, eksiği varsa söyleyebirsiniz.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 3

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...