İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Biz karı-koca birlikte ihraç olduk ikimizde  672 MEB. İkimizinde 25 ay sendika var. Ben 2019 temmuzda ifadeye çağrıldım, eşim hiç çağrılmadı. İhraç olduğum okul müdürümüzle aramız iyiydi ara ara soruyordum arayan var mı diye. En son 2 ay önce arayan olmadı demişti.

672 KHK - 25 ay sendika - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hiranur, 21 dakika önce yazdı:

Biz karı-koca birlikte ihraç olduk ikimizde  672 MEB. İkimizinde 25 ay sendika var. Ben 2019 temmuzda ifadeye çağrıldım, eşim hiç çağrılmadı. İhraç olduğum okul müdürümüzle aramız iyiydi ara ara soruyordum arayan var mı diye. En son 2 ay önce arayan olmadı demişti.

Cevap için teşekkürler hocam tekrar hayırlı olsun ☺️

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol., 4 saat önce yazdı:

Sanırım geçen senenin kararlarına eklenerek gidiliyor;

10.11.2020/12860

10.11.2020/12867

18.11.2020/13080

25.11.2020/13222

01.12.2020/13304

03.12.2020/13380

05.01.2021/14034

05.02.2021/14700

31.12.2020 tarihinde yapılan açıklamada 14.320 dosyanın kaldığı söylendi. Yani 2020 senesinde toplam 13.680 dosyaya bakılmış. 03.02.2021 tarihinde karar sayısı 14.700 olduğuna göre sene başından 03.02.2021 tarihine kadar 1020 dosyaya bakılmış oluyor. Buna göre 1 aylık zamanda 1020 dosya su an için pek te fena görünmüyor. Sanki hız bu şekilde olursa bu sene dosyalar tamamlanabilir gibi.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sizce bireysel kullanıcı olarak E-tebligat abonesi olmak gerekli mi (sonuçta ücretsiz bir hizmet değil, yanlış anlamadiysam yıllık abonelik 35₺, kullanım da ayrıca ucretlendiriliyor)? Komisyon kararları zaten bu yöntemle tebliğ edilemiyor diye biliyorum, yanlış mıyım? Mahkeme aşamasında olanlar bu yöntemin faydali olduğunu düşünüyor mu?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 1 saat önce yazdı:

Sizce bireysel kullanıcı olarak E-tebligat abonesi olmak gerekli mi (sonuçta ücretsiz bir hizmet değil, yanlış anlamadiysam yıllık abonelik 35₺, kullanım da ayrıca ucretlendiriliyor)? Komisyon kararları zaten bu yöntemle tebliğ edilemiyor diye biliyorum, yanlış mıyım? Mahkeme aşamasında olanlar bu yöntemin faydali olduğunu düşünüyor mu?

Yok almasaniz daha iyi, e tebligatta mahkemede evrak yazıldığında hemen süreler işlemeye basliyor, e tebligat yoksa fiziki teslimat olmadan süreler işlemez, UYAP vatandaşta evrakın icerigi gorulebiliyor size fiziki  evrak gelene kadar cevap icin ayrıca düşünme firsati veriyor böylece.

Ama yoksa e-imza alabilirsiniz dilekçelerinizi posta ile uğraşmadan UYAP vatandaş üzerinde yazıp gonderebiliyorsunuz. Kabul kararıda alsak da red kararıda bundan sonrası için ugrasacak epey dava olacak. Kolaylık olur

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayati, 46 dakika önce yazdı:

Yok almasaniz daha iyi, e tebligatta mahkemede evrak yazıldığında hemen süreler işlemeye basliyor, e tebligat yoksa fiziki teslimat olmadan süreler işlemez, UYAP vatandaşta evrakın icerigi gorulebiliyor size fiziki  evrak gelene kadar cevap icin ayrıca düşünme firsati veriyor böylece.

Ama yoksa e-imza alabilirsiniz dilekçelerinizi posta ile uğraşmadan UYAP vatandaş üzerinde yazıp gonderebiliyorsunuz. Kabul kararıda alsak da red kararıda bundan sonrası için ugrasacak epey dava olacak. Kolaylık olur

@MSAayrı bir başlık altında bu konuda detaylı bilgi verirken ücretsiz olduğunu belirtmiş ama sanırım ücretli: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ptt.gov.tr/Lists/Tarifeler/Attachments/10/kep_ve_ElektronikTebligatUcretTarifeleri_02_01_2018.pdf&ved=2ahUKEwingofe0_PuAhUFz4UKHRUjAD0QFjABegQIAhAC&usg=AOvVaw3nymIVbOIOD81uu-May9dm

Komisyon karari da bu yöntemle tebliğ edilmiyor değil mi? Aslında her zaman ikamet adresimizde bulunamadığımizi göz önüne alınca faydalı bir yöntem olabilir diye düşünmüştüm.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol., 6 saat önce yazdı:

Sanırım geçen senenin kararlarına eklenerek gidiliyor;

10.11.2020/12860

10.11.2020/12867

18.11.2020/13080

25.11.2020/13222

01.12.2020/13304

03.12.2020/13380

05.01.2021/14034

05.02.2021/14700

Ayda 1200 karar çıkmazsa komisyon bu sene dosyaları bitirmeyecek demektir demekki yeni emir gelmiş anlaşılan bu sene de bitmeyecek bu lanet dosyalar 650 karar cıkmış 1 ayda sadece Allah belalarını versin

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 25 dakika önce yazdı:

@MSAayrı bir başlık altında bu konuda detaylı bilgi verirken ücretsiz olduğunu belirtmiş ama sanırım ücretli https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ptt.gov.tr/Lists/Tarifeler/Attachments/10/kep_ve_ElektronikTebligatUcretTarifeleri_02_01_2018.pdf&ved=2ahUKEwingofe0_PuAhUFz4UKHRUjAD0QFjABegQIAhAC&usg=AOvVaw3nymIVbOIOD81uu-May9dm

Komisyon karari da bu yöntemle tebliğ edilmiyor değil mi? Aslında her zaman ikamet adresimizde bulunamadığımizi göz önüne alınca faydalı bir yöntem olabilir diye düşünmüştüm.

Hayır komisyon kararınj postayla yolluyorlar. E-tebligatin bize bir artısı olmuyor, mahkeme dosyalarında biz zaten UYAP vatandaş tan evrakın içeriğini gorebiliyoruz. E-tebligatta kolaylığı mahkemelere oluyor tebligata cikartmadan hemen karar yazılır yazılmaz yada karşı tarafın dilekçesi mahkemeye gelir gelmez tebliğ etmiş oluyor, bizim süreleri başlatıyor.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Devam devam inceleme devam

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Boş mu geçti bu hafta ?Yine mi karar yok?

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...