İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
hamsi_kefali, 28 dakika önce yazdı:

S.a arkadaşlar, idare mah başvuruma kurum savunma yaptı, bende savunmaya savunma yaptım, kurum savunma yapmadı 30 günü geçti, 

Bu durumda ne oluyor, kurum savunma yapmak zorunda değilmi, tek savunması yeterli mi ?

Meslektaş, adalet bakanlığı cevaba cevap yapmıyor. Yapmasını bekleme. Bana da yapmadı. Burada da bu konu ile ilgili paylaşanlar oldu baya. 30 gün kuralı kurum için geçerli olmuyor. Kurumlar cevaba cevabı geç yapsalar da kabul ediyor mahkemeler. Ama adalet bakanlığı nedense cevaba cevap yapmıyor. Rahat ol. Bekleme süresi başladı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

26 iadare bakalım kaç yıl beklicez, hayırlısı olsun, tüm masumlar icin

692 adalet bakanlığı , takipsizlik kgyok, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 09.02.2021 - 16:11 yazdı:

KHK sonrası emeklilik başvurusu yapmak yönündeki gelen özel sorulara binaen;

Normal durumdaki usulü biliyorum lakin KHK sonrası için adımlar konusunda bilgi sahibi olmadığım için kamu görevinden çıkarılma sonrasında emeklilik başvurusu yapanlara bir kaç sorum var. Özeldende cevaplayabilirsiniz.

Müracaatı nereye yaptınız, hangi belgeleri verdiniz, ne istendi, maaş bağlanması-ikramiyenin yatması ne kadar sürdü?

Teşekkür ederim.

Ercan k, 19.02.2021 - 17:38 yazdı:

Ben de emekli dilekçesi vereceğim. Fakat nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilemedim. SKG İl Müdürlüğü ne gittim. Pek makul bir yönlendirme alamadım. Bu konuda bir bilgi sahibi olduydanız, yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Sayın Ercan k,

Ne özelden nede bu genel sayfadan herhangi bir yorum, cevap, bilgilendirme vs alamadım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nihavent, 15 saat önce yazdı:

Mrblr. Ben şunu merak ettim. Kurumunuz SGK ile yazismis mı size böyle bir cevap verirken. Benim de e devlette 53 yaziyor da merak ettim kendi açımdan. 

Kurumum yazışma yapmamış. Polnette bakmış.

Şimdiemekli sandığı ndan çıktım.

"Biz polislerin hesaplamasını yapamıyoruz. Sizin 53 yaş gözüküyor. Ankara emekli sandığına dilekçe yazın. En iyi ihtimal 1.5 ayda cavap gelir." dedi. 

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar bir sorum olacak. Yol gosteren olursa cok sevinirim. Universite rektorlugune yazdigim dilekcenin uzerinden 2.5 ay gecmesine ragmen cevap verilmiyor. 3-4 defa telefon ile aradim ve 2 defa mail attim fakat yine de cevap yazmiyorlar. Bu durumda ne yapmam gerekiyor ya da nasil bir yol izlemem dogru olur? Tesekkurler   

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklima ve Ercan k,  Ben  2017yılında emekli emekli oldum. Yanlış hatırlamıyorsam SGK kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığına dilekçe ve birde kimlik fotokopisini PTT aracılığı (iadeli taahhütlü) gönderdim, e devleten takip ettim. Yaklaşık 1- 1,5 ay içinde maaş bağlandı, lakin işçi olarak çeşitli firmalarda çalışmışlıklarım (hizmet birleştirme adı altında) çıkınca tazminatımı alamadım. Mahkemeye verdim kazandım, kurum avukatları istinafa getirdiler, yine kazandım hala alacağım diye uğraşıyorum. Eğerki sadece memur olarak  çalıştıysanız sorun yok  hemen ödüyorlar. SGK ya sadece müracat edin yeterli, sonrasını internetten takip edin ( SGK emeklilik işleri evrak işlemleri bölümünden günlük takip  edebilirsiniz)

Özür dilerim 4 adet fotoğraf ta yolladım sanırım.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne675, 2 saat önce yazdı:

Arkadaslar bir sorum olacak. Yol gosteren olursa cok sevinirim. Universite rektorlugune yazdigim dilekcenin uzerinden 2.5 ay gecmesine ragmen cevap verilmiyor. 3-4 defa telefon ile aradim ve 2 defa mail attim fakat yine de cevap yazmiyorlar. Bu durumda ne yapmam gerekiyor ya da nasil bir yol izlemem dogru olur? Tesekkurler   

konusu neydi

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 35 dakika önce yazdı:

konusu neydi

Hocam ben KYOK aldıktan sonra KYOK belgesini universiteye dilekce esliginde ilettim ve dilekcede gorevimin iadesini istedim. Onlarda cevaben biz seni ihrac etmedik dediler. Ben de cevaben baska bir dilekce yazdim. Dilekcede YOK un ihrac islemlerini universiye biraktigini ve bu yuzden de benim ihracimdan uniersitenin sorumlu oldugunu belirttim. Bununla ilgili medyada one cikan aciklamalari delil olarak sundum. Universite yonetiminden OHAL komisyonuna benimle ilgili olumlu gorus sunmasini istedim. Fakat uzerinden 38 is gunu gecmesine ragmen hala cevap almadim. Bu durumda ne yapacagimi bilemedim. 

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chosenOne675, Bir saat önce yazdı:

Hocam ben KYOK aldıktan sonra KYOK belgesini universiteye dilekce esliginde ilettim ve dilekcede gorevimin iadesini istedim. Onlarda cevaben biz seni ihrac etmedik dediler. Ben de cevaben baska bir dilekce yazdim. Dilekcede YOK un ihrac islemlerini universiye biraktigini ve bu yuzden de benim ihracimdan uniersitenin sorumlu oldugunu belirttim. Bununla ilgili medyada one cikan aciklamalari delil olarak sundum. Universite yonetiminden OHAL komisyonuna benimle ilgili olumlu gorus sunmasini istedim. Fakat uzerinden 38 is gunu gecmesine ragmen hala cevap almadim. Bu durumda ne yapacagimi bilemedim. 

Dilekçeler için genel olarak 60 gün içinde cevap gelmezse(hafta sonu dahil) red demek.

Bence siz direk sizle ilgili görüş verecek üniversitenin makamı hangisi ise ona dilekçe yazın , bazı kurumlarda kurumun ohal komisyonu bazılarında direk üst amir görüş veriyor. genel dilekçe yanlış kişiye gittyse yapacak bişey yok diye kapatmış olabilir, sizinle ilgili görüşü verecek kimse görmemiş olabilir.. nokta atışı yapmak daha isabetli

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ülkemizde yüksek maaşlar alınıp, karşılığında mecliste konuşulanlara bir bak, bir de bu adamın yokluk içinde konuştuklarına bak. Adam hayatı çözmüş, üstelik millete köyünden tavsiye de bulunuyor. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

1- 

2- 

3-

4-

5-

6-

7-

• Beğeni 2
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...