İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sayin Aklima emeklilik le ilgili 10 gun kadar once soru sormussun sifremi unuttugumdan dolayi giris yapamadim. Galiba yaslandik en sonunda sifremi hatirladim. Ben bir yil once emekli oldum . biz kamu gorevinden cikartildigimiz icin emeklilik islemlerini SGK ile biz kendimiz yapacaz kamu emeklileri daire baskanligina ne zaman emekli olurum diye dilekce yazin 3 ay icinde cevap veriyorlar. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zulüm artık sözün bittiği yerdir.malesef faturayı bizlere lestilwr.bunlarda zerre vicdan varmıdır.yok tabi napacağız valla ayakta durmaya çalışcaz.canlı cenaze ettiler milleti gevrek gevrek hayasızsa konuşmalar .kaypaklık yandaşlık dalkavukluk moda oldu.benim ümidimde halmadı.herkesin aynıdır.Allaha havale ediyorum bunları

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 13 saat önce yazdı:

Normalde bir sonraki hafta ihraç oldugunuz il mem arar. Gidip sorun il mem'e

Telefonla aradım bi bilgimiz yok dediler nasıl iş anlamadım

672 iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta karar duyan var mı arkadaşlar 2 hafta ses seda yok 3. Hafta karar duyarız dıye dusunuyorum daha once ocak ayında oyle olmuştu çünkü.

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta galiba karar çıkmadı bir arkadaş yazmıştı ya Mart ayında çok karar duyacağız diye galiba duyum doğru Şubat ayı çok fazla karar duymadan bitti bile 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet, bundan sonra bu demde gidecek sanki..

Üstelik muhalefette gara operasyonları sonrasında sergilediği başarılı siyaseti bırakıp eski haline (iktidarın çizdiği muhalefet şablonuna) çoktan dönmüş bile..

Bu noktada ülkemizde hangi gün terör bir yana bırakılıp gerçek sorunlar (ekonomi gibi) gündeme alınırsa, hangi gün "devleti yaşat ki insan yaşasın" politikası bir yana bırakılıp "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düşüncesi hakim olursa işte o vakit bu kararlar hızlanır.

İktidar, şu anda ekonomik krizi terör gündemi arkasında tutarak başarılı bir şekilde iktidarını sürdürüp, 2023 seçimlerini kazanmaya yönelik hamleler yapıyor. Bu nedenle artık muhalefetin durumun farkına varıp (muhalefet bloğu olarak) iktidarın terör gündemini destekleyici eylemleri terk edip, siyaseti iktidarın kendine çizdiği alan dışına çıkarak, terör gündemini boşa düşürmesi gerekiyor, bunu yapmadıkça ne siyaset değişir bu ülkede ne de bizim durumumuz.

Bu kararlılığı fezlekeler sonucunda muhalefetin tutumundan göreceğiz... az kaldı.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 4 saat önce yazdı:

Evet, bundan sonra bu demde gidecek sanki..

Üstelik muhalefette gara operasyonları sonrasında sergilediği başarılı siyaseti bırakıp eski haline (iktidarın çizdiği muhalefet şablonuna) çoktan dönmüş bile..

Bu noktada ülkemizde hangi gün terör bir yana bırakılıp gerçek sorunlar (ekonomi gibi) gündeme alınırsa, hangi gün "devleti yaşat ki insan yaşasın" politikası bir yana bırakılıp "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düşüncesi hakim olursa işte o vakit bu kararlar hızlanır.

İktidar, şu anda ekonomik krizi terör gündemi arkasında tutarak başarılı bir şekilde iktidarını sürdürüp, 2023 seçimlerini kazanmaya yönelik hamleler yapıyor. Bu nedenle artık muhalefetin durumun farkına varıp (muhalefet bloğu olarak) iktidarın terör gündemini destekleyici eylemleri terk edip, siyaseti iktidarın kendine çizdiği alan dışına çıkarak, terör gündemini boşa düşürmesi gerekiyor, bunu yapmadıkça ne siyaset değişir bu ülkede ne de bizim durumumuz.

Bu kararlılığı fezlekeler sonucunda muhalefetin tutumundan göreceğiz... az kaldı.

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının 10. yılında Saadet Partisi tarafından düzenlenen törene MHP'den kimse katılmamış, HDP Genel Başkanı törende şu anda canlı yayında konuşma yapıyor, muhalefette umut verici hareketler. Türkiye'nin artık tüm sorunları algı ile yönetildiği bir zeminden siyaset zeminin de diyalog ile çözüldüğü bir ortama dönüştürmesi gerek. Hadi bakalım..

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 26.02.2021 - 20:05 yazdı:

150'yi ben 1 haftada yapıyordum zaten ? On binlerce kez sorgulama yapmışımdır. Artık yapmıyorum ? 

Benimkisi totem, haftada bir kez, bazen 2 haftada bir,bazen de buradan aynı KHK iadelerini görünce "belki de ben de" deyip bir heves baktıklarım...dipsiz bir kuyuya taş atar gibi...

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hanımefendi çok iyi özetlemiş: "Suçumuzun ne olduğunu bilsek..." 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 2
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...