İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İnceleme devam edipduru ?

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kaderdaslarim

Habertürk te adalet bakanı var KHK ile ilgili Tweet atalım ben attım

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 6 saat önce yazdı:

Komisyonun süre uzatılması sonrasında davranışlarına baktığımda birkaç gündür düşündüğüm bir analiz var,

sizlerle paylaşmak istiyorum:

Komisyon süre uzatılması için  evrakı CB na sunduğunda muhtemelen yaptıkları faaliyetler, kriterler vs ile ilgili sunum istenmiş olabilir, süre uzatılması sonrasında kamuoyuna paylaştıkları yıllık faaliyet raporu bu sunumun kamuoyuna paylaşılmasıdır diye düşünüyorum. Çünkü daha önceki yıllarda hiç böyle bir faaliyet raporu yayınlamadı. O raporda dikkati çeken üç husus var:

1- soldan ihraçlara ilişkin hiçbir kriter yok. nasıl bir kritere göre karar verdikleri belirsiz. 

2-banka hariç hiçbir kriterde 17/25 sonrası öncesi ayırım yapmamışlar.

2- bir madde de şöyle deniyor dernek ve gazete tek başına red edilmiyor.  Buna tersinde bakacak olursak diğer bütün kriterlere tek başına sahip olanı dahi reddedebilirim. 

son zamalardaki kararlardaki sessizlik ve bunları bir arada düşündüğümde muhtemelen KHK ların çıkma zamanı  ve  ohal komisyonununun ilerleyen süreçteki kriter açıklamarından ayrılmış görünüyor. Şu an geriye kalanlar zaten bu ktiterlere çok uymayanlar . Yeni talimat almış olabilirler.

kriterleri ve tarihleri genişlettiler ve aldıkları talimata göre yeniden dizayn edip geriye kalanları bu yeni bakış açısıyla karar verecekleri için bu süreçte ayarlama yapıyorlar oyuzden karar çıkmıyor.   

Allah herkese yardım etsin  

Kaç seferdir bende ayni şeyi yazıyorum komisyon aldığı yeni bir talimat gereği olsa gerek yaklaşık bir yıldır kriterlerin iyice af buyurun bokunu çıkardı zira 2020 nin şubat sonuna kadar 

Tek kriter sendika olanlar (30 aylık uzun ve istifasız üyelikler dahil) kuruma bile sorulmadan iade ediliyordu şimdi ise kurum görüşü olumlu olan tek kriter sendika olanlar bile ret alabiliyor 

Sendikanın yani sıra banka pasif hesap,okulda çocuk okutma,kimse yokmuya SMS atma,belli bir süre gazete yada dernek aboneliği gibi kriterlerden de ilave olarak iki tanesine sahip olanlara bile iade verilebiliyordu

2020 nin mart ayından itibaren pandemi ile beraber artık bunlar bitti komisyon çift kriterli kimselere iade vermedi

Tabi bunlara referansla yada birilerine para yedirerek iade olanlar dahil değil 

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Adalet Bakanı KHK mağdurları ile ilgili soruya cevap buyurdu. Der ki:

Fetö 40 yıllık bir yapılanmaymış. Kendileri bu konu için OHAL Komisyonunu kurmuşlar. Oradan ret alanlar için de yargı yolu sonuna kadar açıkmış.

Daha önceden (sanırım Germiyanoğullarından bahsediyor) KHK ile atılanlara dönüş yolu kapalıymış. Sayelerinde KHK ile atılanlar şimdi dönüş için başvurabiliyormuş.

Özetle sorun yokmuş. Ne şikayet ediyormuşuz. Daha ne istiyormuşuz.

5 senede gelinen nokta budur.

• Beğeni 3
  • Şaşırma 1
  • Kızma 4
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@scienceindex arkadaşlar benim dava dosyam 2 yıldır Yargıtay 16. Ceza dairesinde bekliyordu, 5-6 ay önce incelemede diye yazdı, bugünde " Yargıtay cbsye gönderildi " yazıyor. Bu ne anlama geliyor acaba? UYAP vatandaşa girdim baktım eklenen bir evrak da yok

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sorunlarımızı Milletvekili Sn. Gergerlioğlu her daim meclis ve kamuoyu gündemine getiriyordu, şimdi onun da mecliste kesinleşen Yargıtay kararının okunmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde cezaevine girmesi gerekecek. Dolayısıyla bu imkanımızı da artık kaybedeceğiz. Bu karanlık günler ne zaman bitecek.. 5 yılda 15 yıl yaşlandık resmen.

• Beğeni 1
  • Üzülme 2
  • Onaylama 1

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ADANALI hocam ben göremedim de kararı iade mi ret mi bugun mu görmüş kriteri ne imiş bilgi verirseniz seviniriz bekleyen öğretmenler olarak 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hayatta tek sucumuz vardi. O da masum olmak. Ama gelin gorun ki masum olmanin da bir bedeli var. Bir adamin hirs, para, ihtiraz ve koltuk sevdasi yuzunden kurban secildik, siyasi amellerine malzeme olduk. Bizi yok ederek zenginligine zenginlik katti. Bizim acilarimizdan beslenerek daha cok acimasiz oldu. Bogazimizdaki lokmaya goz dikti. Tavugumuzun altindaki yumurtayi bile caldi. Ama doymadi, doymuyor ve doymayacak. Artik her turlu dinden, diyanetten ve dinciden nefret ediyorum. Tanri var mi yok mu cok da umurumda degil acikcasi. Tek bildigim bir sey var o da yasamin adaletsiz oldugu.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3
  • Katılmama 2

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

la tahzen ozelinize bakar msnz  

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...