İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merve Merve, 2 saat önce yazdı:

komisyondan iade olmak cok zor arkadaslar 

İdare mahkemesinden dönmek daha da zor komisyonun kararına atıfta bulunup redi basıp geçiyorlar 

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Luis Figo, 2 saat önce yazdı:

Çünkü benim 10'dan fazla eğitim sen üyesi 10 kişiden fazla arkadaş ve akraba 29 Aralık grevinden dolayı açığa alınmıştı  ama hepsi  açıktan döndüler ilkkez ret gerekçesi olduğunu duyunca şaşırdım

Aynen hocam açıktayken iade edilenler oldu 29 aralık eyleminden. Ama kalanlar da kurban seçildi. Kalanlara ret veriyorlar bu gerekçeyle durum bu

Güncelleme • • Ali Haydar

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eğitim sen üyelerinin bazı illerde  tamamına yakını katılmışti peki komisyondan dönenler nasıl oluyor

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Luis Figo, 25 dakika önce yazdı:

Eğitim sen üyelerinin bazı illerde  tamamına yakını katılmışti peki komisyondan dönenler nasıl oluyor

Eğer tek tek MİT raporu istiyorlarsa, oradan gelecek olumlu istihbarat raporuna göre iade edilmiş olabilirler... Fikir jimnastiği yapıyorum, yoksa net bildiğimden değil 

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 23 dakika önce yazdı:

Eğer tek tek MİT raporu istiyorlarsa, oradan gelecek olumlu istihbarat raporuna göre iade edilmiş olabilirler... Fikir jimnastiği yapıyorum, yoksa net bildiğimden değil 

Ancak istihbarat raporları somut delil sayılamayacağı için kurum kararı deyip reddi basıyorlardır. Aynı durum idare mah. için de geçerli. Bu yüzden bazı kararları çelişkili çıkıyor diye düşünüyorum. Ki cemaat ya da eğitim sen mağdurlarının hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani aynı kriterden birine red ötekine kabul ise kabul alanın ya istihbarat raporu olumludur ya da torpillidir. Başka açıklama bulamıyorum. Tüm bunlardan sonra da kurumuna soruyorlardır

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 25 dakika önce yazdı:

Ancak istihbarat raporları somut delil sayılamayacağı için kurum kararı deyip reddi basıyorlardır. Aynı durum idare mah. için de geçerli. Bu yüzden bazı kararları çelişkili çıkıyor diye düşünüyorum. Ki cemaat ya da eğitim sen mağdurlarının hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani aynı kriterden birine red ötekine kabul ise kabul alanın ya istihbarat raporu olumludur ya da torpillidir. Başka açıklama bulamıyorum. Tüm bunlardan sonra da kurumuna soruyorlardır

Bugün bizlere red verenler, yarın 3-5 yıl sonra yargılanacaklarını bildikleri için red verdiklerini mutlaka bir rapora dayandırmaları gerekir. Kendileri için bunu yapmalarını umuyorum. Ki yarın yargılanırken bu MİT raporlarına göndermede bulunduklarında bilgimiz olacaktır... Şu an bu bilgiyi gizli tutup kurum raporu olumsuz deyip geçiştiriyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Jandarma p ersoneliyim astsubayım beraat ettim istifa gitmedi kesinleşti adli dosyam kapandı ama  bugün savunma verdim 375 sayılı KHK kararnameden dolayı kurum hiç bir detay yazmadan iddianame ve ifademden yola çıkarak beni irtibat-iltsaklı yaptılar ama benim evde kalmak ve tanıktan başka hiç birsey yok ne yapmayalım fikir verirseniz sevinirim 

Güncelleme • • J.Mağdur

375  KHK’nın 35/G MAD. - BERAAT-TANIK,YURT VE EV,DERSHANE 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Luis Figo, Bir saat önce yazdı:

Muhtemelen 29 aralık eylemine katılmamış olanlardır

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her halükarda herşeye hazırlıklı olmak gerek zaten komisyonun ne karar vereceğinin bir garantisi yok ben kendi adıma karar olumsuz olursa dosyayı direk sendika avukatına havale edip yurtdışı başvurusu ile giderim 

Ama bildiğim tek şey o ismimi listeye yazanlar elbet birgün maddi ve manevi tazminat davası ile karşı karşıya kalacaklar her ne kadar dava varsa hepsini açarım

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Luis Figo, Bir saat önce yazdı:

Bu da, hani diyorlar ya bazı arkadaşlar "sol cenah hakkını arıyor, birbirini savunuyor" diye, bizimkilerdeki şerefsizlik, şöyle söyleyeyim aynı yürüyüşe bilfiil gelip naralar, sloganlar atıp yine de açığa bile alınmayan arkadaşlar (?) oldu. Her yerde ye kürküm ye yani. Arkası sağlam olan yırttı, açığa bile alınmadı, ceza işlemedi, hala görevde. Thomas Hobbes'un da altını çizerek söylediği gibi "insan, insanın kurdudur" 

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...