İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Joeu, 50 dakika önce yazdı:

Savcıların tutumu bu yöndeyse haklarını nasil arayacak mağduriyetlerini nasil dile getirecek insanlar.. Savcı tutumları bu yönde maalesef çoğu ya güce yada ideolojilere yönelimli bir tavir içindeler bu gibi sebeplerle ülkeye yatırımcı gelir mi ?

İnanın ki hiç umudum kalmadı. Kimse gelmez, biz gidelim bari. İndeed gibi sitelerden yurt dışında iş araştırıyoruz. Olacak gibi değil burası. Ülkem için çok üzgünüm ama ailemi de düşünmek zorundayım ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kolay gelsin, merak ettiğim bir husus var. 2019 yılında yedek subay olarak askerlik görevimi icra ettim. Bu süre zarfında aday olmadan önce bize güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapıldı mı ? Kesin olarak bilen arkadaşlar yazabilirse sevinirim. 

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 20.03.2021 - 14:34 yazdı:

İyi aksamlar arkadaşlar, KYOK belgesini nasıl aliyoruz, nereden bilgisi olan cevaplarsa vok sevinirim.

Güncelleme • • Rapunzel
Yanlışlıkla size alinti yapmis oldum kusura bakmayin.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Rapunzel, 1 saat önce yazdı:

İyi aksamlar arkadaşlar, KYOK belgesini nasıl aliyoruz, nereden bilgisi olan cevaplarsa vok sevinirim.

Soruşturma hangi adliyede yapıldıysa o adliyenin savcılık kaleminden isteyebilirsiniz

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 51 dakika önce yazdı:

Soruşturma hangi adliyede yapıldıysa o adliyenin savcılık kaleminden isteyebilirsiniz

Teşekkürler. Sizi alintiladigim kadar varmis ?

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi akşamlar herkese 2017 yılında almış olduğum KYOK kararını uyapta göremiyorum. Bu normal mi acaba. 

Bide kimse kızmasın kalan kararları temmuza kadar bitirecekmiş komisyon. Bende bunu söyleyene şöyle bir cevap verdim; hangi yılın temmuzu acaba diye, dondu kaldı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nefer, 10 saat önce yazdı:

İyi akşamlar herkese 2017 yılında almış olduğum KYOK kararını uyapta göremiyorum. Bu normal mi acaba. 

Bide kimse kızmasın kalan kararları temmuza kadar bitirecekmiş komisyon. Bende bunu söyleyene şöyle bir cevap verdim; hangi yılın temmuzu acaba diye, dondu kaldı. 

Savcılıktaki evraklar görülmez takipsizlik kararını veren savcılık kalemine gidin alın komisyondan adamını bulan bir şekilde erken dönüyor her erken dönenler için demiyorum biri yazmıştı adamın biri beraat aldıktan 6 ay sonra dönüş almış 701 liymiy

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nefer, 11 saat önce yazdı:

KYOK kararı soruşturma aşamasında verilen ve kovuşturma aşamasına geçmesine gerek görülmeyen dosyalar için verilir. Kovuşturma ise dava açılması sürecidir. Ancak UYAP Vatandaş Portalı üzerinde sadece dava evrakları takip edilebilmektedir. Bu sebeple soruşturma evraklarını o ekranlardan göremezsiniz. Size zaten muhakkak tebliğ edilmesi gereken bir karardır. Eğer kararı kaybetmişseniz veya size tebligat ulaşmamış ise, ilgili savcılığa müracaat edip oradan kararı ve dosya içeriğini talep edebilirsiniz.

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...