İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ilhan öz, 31 dakika önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar cuma günü red kararımı gördüm kurum adalet bakanlığı 701 KHK kriter 17-25 öncesi sohbet tanık ifadesinde 2012 yılında tayinim çıktıktan sonra bidaha görüşmediğini belirtmiş başka hiçbir kriter yok gerçi gerekçeli karar daha elime geçmedi ama çok umutluydum bu forumda aynı durumda kabul kararları gördüm şimdi idare mahkemesi süreci başlıyacak ama açıkçası ordanda umudum kalmadı herkesin hakkında hayırlısını diliyorum

Geçmiş olsun , çok üzücü bir durum gerçekten. Ama yıkılmayalım , güzel günler de gelir diyelim inşallah. 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bugün adalet bakanlığından ihraç olan bir arkadaşım eşi tarafından boşanma davası açılmış kendisi özel bir şirkette çalışıyor kafayı yemek üzere çocuğu da var eşi maaşını dahi eve destek için vermiyimus devamlı küçümsüyor diyor aileside baskı yapıyormuş ayrılmaları için kızıma bişey olur diye arkadaş anlattı ne dicegini bilemedim ihraç olduğuna mı yansın bide bu olay çıktı ben sana destek olamam demiş artık mahcup oluyorum.soranalra deyince dedimki biz mahcup hırsızlık şerefsizlik kimseye kötü gözle bakmadık onu söyleseydin dedim söyledim diyor bana saygı ve maddi konularda ben ne dersem o olur karışamazsın benim kazandığım paraya demiş arkadaşta zaten çalışıyorum.ama yetmiyor destek olalım.birbirimize deyince senin kazandığına ev dönmüyor demiş yıkılmış nagaoacakki bilmiyor bende biraz sesiz kalmasını istedim

• Üzülme 9
  • Kızma 1

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilhan öz, 1 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar cuma günü red kararımı gördüm kurum adalet bakanlığı 701 KHK kriter 17-25 öncesi sohbet tanık ifadesinde 2012 yılında tayinim çıktıktan sonra bidaha görüşmediğini belirtmiş başka hiçbir kriter yok gerçi gerekçeli karar daha elime geçmedi ama çok umutluydum bu forumda aynı durumda kabul kararları gördüm şimdi idare mahkemesi süreci başlıyacak ama açıkçası ordanda umudum kalmadı herkesin hakkında hayırlısını diliyorum

Geçmiş olsun adlı durumunuz  hangi aşamada idi 

Ceza davası istinafta olup dosyası karara çıkan oldu mu arkadaşlar 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, 28 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun adlı durumunuz  hangi aşamada idi 

Ceza davası istinafta olup dosyası karara çıkan oldu mu arkadaşlar 

Adli durum da ayrı bir komodiydi tanık ifadesinden sonra 2 gün gözaltında kaldıktan sonra serbest kaldım git işine başla dedi 2 sene görevine devam ettim ama dosyayı kapatmadı ihraç olduktan sonra dava açtı aslında takipsizlik verecektir de beraat alırsan işe dönmen daha kolay olur dedi ilk duruşmada beraat aldım

701khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AYBÜKE, 31 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Komisyon kararım açıklandı. Umarım KABUL kararım hayırlı olur ? Okumaya vakti olmayanlar için kısaca sonucu yazdım. Uzun hali aşağıda ⬇️  Dikkat ❗ Aşırı derecede ayrıntı içerir. Anlatmaya dünyanın bir toz bulutu olduğundan başladım ?

Komisyon sayfasına en son Perşembe akşamı bakmıştım, o karanlık cümle karşımdaydı “Biraz daha sürün küçük cadı”… Cuma günü bakamadım, Cumartesi yani dün akşam tekrar baktım ki cümleyi değiştirmişler ☺️

Bankasya’da 2011’de açtığım bir hesabım vardı. Maaşımdan para arttırabildiğim kadarıyla birikime aktarıyordum. Fakat çok para harcayan biri olduğum için hesabıma düzenli para girişim olmuyordu, bazı aylar hiç yatıramıyordum, bazen birkaç ay üst üste para girişim oluyordu, onlar da zaten ufak meblağlar oluyordu. Otomatik ödemedeki faturalarım için bazı aylar 100-200 lira yatırmak zorundaydım. O tarihlerden biri de 2014 Ocak, 200 lira para girişim var. 2014 Ocak talimat tarihiymiş… Oysaki otomatik ödeme talimatı dışında bir talimat bilmiyorum. Diğer bir talimat tarihi de 2014 Eylül'müş.  Ben o ay para yatıramadım, hatta paramın bir kısmını çekip buzdolabı aldım. 2014 Aralık’ta da geriye kalan paramı çekip hesabı kapattım. Benim banka olayım bu kadar. 4 sene açık kalan hesabımda ancak 10 bin lira para biriktirebildim, rezillik ? Çocukların kumbarasında daha çok para birikir ? Napayım “Varsa harca yoksa ağla” hayat felsefem ? Kredi kartım veya bireysel emekliliğim yoktu, sadece minnak bir hesabım vardı. Komisyona önemli olmadığını düşünüp banka hesabımla ilgili detaylı açıklama yapmadım ama mahkemede her şeyi sordular ben de anlattım. O sebeple komisyon mahkeme detaylarını incelemiş olabilir diye düşündüm.

Başka banka mı yoktu diye eleştirenler… Yoktu kardeşim... Ben banka hesabı açarken bankanın ortaklarını, hangi gruba hizmet ettiğini araştırmak zorunda mıyım… Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu topraklarda çalışma izni verdiği her türlü denetime açık bir banka… Hangi bankanın bankacılık şartları bana uygun gelirse oradan hesap açarım kime ne... Sanki merdiven altı bir yerden bahsediyoruz hayret bir şey… Ben kime, niye sinirlendim şimdi ? Tutmayın küçük enişteyi

Ayrıca morbeyin mağduruyum. 2017 Aralık’ta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından içinde benim telefon numaramın da olduğu liste açıklandı ve bylock iftirasından kurtuldum.

Hiçbir sendikaya üyeliğim olmadı. Müzahir örgütün dernek/vakıflarına üyeliğim yok. Sadece TEMA ve LÖSEV üyesiyim ?

Gelelim sosyal çevreye… Beni tanımadan samimiyetime inanmanızı bekleyemem ama kararını bekleyen arkadaşlarda bir fikir oluşması adına bunu yazmayı kendime borç biliyorum. Ne cemaat bilirim ne tarikat… Nasıl yapılardır, neler yaparlar, hiyerarşileri nasıldır en ufak bir bilgim yoktu ihraç edilene kadar. Arkadaş çevremde cemaat/tarikat/örgüt hizmetkarı kimse olmadı, akrabalarımda yok, varsa da ben bilmiyorum ama yakın akrabalarımda yok ondan eminim, ailemde zaten yok… Bunu kimseyi ötekileştirmek için yazmıyorum, kurumu sıkıntılı olan arkadaşlar hariç MEB, Sağlık Bakanlığı gibi kurumlar için sosyal çevre araştırmasının komisyon için önemli olduğunu düşündüğüm için belirtiyorum. Kurumu sıkıntılı olan arkadaşlara Allah yardım etsin, başkasının gölgesi üzerine düştü diye ret alan çok arkadaşımız oldu buralarda. Hatta bazı arkadaşlarda gölge bile yoktu.

2018 Eylül’de ağır cezadan beraat ettim. Çok şükür tutuklama olmadı. Dosyada tek kişiydim. Bylock göründüğü için terör örgütü üyeliğinden dava açıldı. Şaka gibi gerçekten, çevremde bu yapıyla alakalı kimse yok ama ben örgüttenmişim, o halde ben tek kişilik bir örgüttüm herhalde. Mahkemede hayatımı didik didik ettiler, digitürk aboneliğim olup olmadığına bile baktılar, daha neler neler…

@altirana evet kurum görüşüm alındı, 2020 Şubat’ta... İlçe milli eğitim müdürü bana şöyle dedi, “Senin hakkında kötü hiçbir şey duymadım hatta okul müdürün senden en gözde öğretmenimdi diye bahsetti ama ben seni tanımadığım için komisyona bir şey diyemedim”. Tam bir tavşan pisliğidir kendisi. Neyse… Dolaylı yoldan müdürün de gözdesi olduğumu öğrenmiş oldum, başka tabir mi yok yav tövbe tövbe ?

@altuğ hayır 40 yaşında değilim ? Ama yaşımı söylemeyeceğim ? 

@vergici672 lütfen hesabımı silmeyin, görevine dönen arkadaşlarla sevinmek, inşallah olmaz ama olursa ret alanlara dua etmek istiyorum. Komşu forumda olacağım, hepinizi beklerim.

Merak edenler için, torpilim/referansım/parti bağlarım hiçbir zaman olmadı.

Mahkemede her kurumdan, kuruluştan belgeler toplanmasına rağmen, hem de kurum görüşüm alınmışken OHAL komisyonu neden bu kadar bekletti ben de bilmiyorum. Benim gibi bütün soruşturması tamamlanıp hala kararı çıkmayan çok arkadaş olduğunu düşünüyorum.

Darısı sizin başınıza, daha iyisi, güzeli sizin olsun arkadaşlar.

@MSA size ne kadar dua etsek, iyi dileklerimizi göndersek azdır. Kendi adıma çok teşekkür ederim.

Forumun ayakta kalması için emeği geçen arkadaşları tek tek etiketlemek isterdim fakat arada birini unutup da onu üzmekten imtina ediyorum. Sizler kendinizi biliyorsunuz, size de çok teşekkür ederim.

Hayırlı uğurlu olsun? Açıklama için de teşekkürler ?

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...