İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

altirana, Bir saat önce yazdı:

İade olanlara tekrardan hayırlı olsun Arkadaşlar 672 den tahmini nekadar dosya kalmıştır.İlk KHK olarak beklemek hergecen gün daha da zor oluyor ?

siz 2. oluyorsunuz. 670 sayılı KHK ile atılıp bekliyenler var 

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

İade olan tüm arkadaşlara hayırlı olsun.Darısı bizim de başımıza inşallah

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
efe_kentli67, 1 saat önce yazdı:

@Ozan Aysu hocam 1 ay once kuruma sormustum kendılerını aryanın olmadıgını söylemişlerdi ne zaman kurum görüşü alındıgı hakkında bılgım yok 

@Tolga iadeniz hayrlı olsun hocam kurum görüşü hakkında bılgınız var mı ALAHIM İNŞALLAH bütün mazlumlar kurtulur ??

kurum görüşünden haberim yok. 4 ay önce takipsizlik almıştım. irtibat iltisak yoktur yazıyordu

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 57 dakika önce yazdı:

İade olan arkadaşlardan isteğim şudur: Lütfen şu 3 şeyi asla unutmayınız.

1- İhraç listesinde isminizi gördüğünüz andaki duygunuzu.

2- Komisyon sayfasında 'KABUL' yazısını gördüğünüz andaki duygunuzu

3- İkisi arasındaki yaşadıklarınızı..

Bundan sonraki yaşamınızda ''her ne sebeple olursa olsun'' haksızlığa uğradığını haykıran birisi gördüğünüzde bu bilinçle tavır alınız.

İadeleriniz hayırlı ve mutlu yarınların anahtarı olsun..

Darısı da komisyondan ya da mahkemelerden adalet bekleyen tüm suçsuzların başına olsun..

Sağlıcakla..

O kadar doğru ki hocam...

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok şükür hiç olmasa birilerinin gözlerinin içi gülüyor bugün iade olanlara hayırlı olsun..  insan yaşadıkça anlıyormuş yaşamın idamesindeki en değerli etken galiba adaletin tecelli etmesiymiş.. 

• Beğeni 6
  • Onaylama 3

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 4 saat önce yazdı:

Merhaba..

Bilgi için teşekkür ederim..

Benim dosya da 2019/11xx lerde idi. (Ankara BAM 21. Ceza dairesi) (Yaklaşık 20 ay olmuştu)

Savcının beraat istemiyle aldığım beraat ÖSYM ve Maliye'nin itirazı ile istinaftaydı.

Ankara BAM geçtiğimiz hafta beraati onamış.

Kamu zararı oluşmadığı için ÖSYM ve Maliye'ye: İstinaf hakkınız yoktur, isterseniz Ankara BAM 22. Ceza'ya itiraz edebilirsiniz demiş.

Savcı sadece "görüldü" bilgisi atmış. Anladığım kadarıyla itiraz etmeyecek.

Kararın kesinleşmesi için itiraz sürelerinin bitmesini ve 22. Ceza'nın itirazları reddetmesini bekliyorum..

Hayırlı olsun çok sevindim darisi bana insaallah beraatinizin onaylandığını ilk nerden öğrendiniz mesaj mi geldi uyaptsn yoksa e devletten mi ogrendiniz

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, 12 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun çok sevindim darisi bana insaallah beraatinizin onaylandığını ilk nerden öğrendiniz mesaj mi geldi uyaptsn yoksa e devletten mi ogrendiniz

Henüz karar kesinleşmedi ama yine de çok teşekkür ederim..

Darısı en kısa zamanda size ve karar bekleyenlere olsun..

Tavsiyem, dosyanızı UYAP'tan takip ediniz. Yüklenen kararları, giden gelen evrakları oradan görebilirsiniz. Ben hemen her gün oraya bakarım, gelişmeleri de oradan takip ederim. Kararı da orada gördüm. UYAP mesaj üyeliğim yok o yüzden bana mesaj gelmiyor.

E- Devlette, dosya durumu hariç bilgi olmuyor maalesef (Dosya durumu açık yazıyor)

Güncelleme • • tustus

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iade olanlara hayırlı olsun.Darisi tüm sucsuzlarin başına.677 KHK.EGM fisleme AD.inceleme devam ediyor

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...