İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
khkmagduru1, 2 saat önce yazdı:

ohal komisyonu kararınına karşı iptal davası açıyorduk. şimdi ohal kom kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali şeklinde açabileceğiz sanırım. ohal kom kararının yürütmesinin durdurulması göreve başlama anlamına gelir mi bilmiyorum. Hukukçular ne diyecek bakalım.

Geçmiş tecrübelerimiz çerçevesinde bir diğer soru kararın uygulanmasıyla ilgili bence, yani ilk derece mahkemeleri bu AYM kararını ne olcude uygular, YD kararı verir mi?

Bu önemli gibi gozuken karara ilk derece mahkemelerinin alacağı tavır bence esasen çok mühim zira bu tavır genel bir değişimin de habercisi olabilir gibi geliyor bana.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adem A., 2 saat önce yazdı:

Doktora yapmadım maalesef ?

İngilizceniz çok iyiyse preply, cambly gibi uygulamalar aracılığıyla özel konuşma dersi verebilirsiniz yahut çeviri ofislerine filan da başvurabilirsiniz. Eğer gerçekten çok iyiyseniz, küçük bir vakıf üniversitesinin vereceği maaştan çok daha fazlasını oturduğunuz yerden kazanabilirsiniz ve kimse eğitiminizi ya da geçmişinizi sormaz, sorsa da sorun etmez.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yürütmenin durdurulmasıyla dava acilamayacigina dair kararın AYM ce iptal edildiği memurlarnette yayınlanmış. 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilter, 1 saat önce yazdı:

İngilizceniz çok iyiyse preply, cambly gibi uygulamalar aracılığıyla özel konuşma dersi verebilirsiniz yahut çeviri ofislerine filan da başvurabilirsiniz. Eğer gerçekten çok iyiyseniz, küçük bir vakıf üniversitesinin vereceği maaştan çok daha fazlasını oturduğunuz yerden kazanabilirsiniz ve kimse eğitiminizi ya da geçmişinizi sormaz, sorsa da sorun etmez.

Bu tip işlerde çok çalıştım ama istemiyorum. Verdiğiniz aldığınızdan kat kat kat fazla oluyor. Beklemeyi bile yeğlerim o kadar diyim. Benim işim öğretmek, speaking ya da benzeri koçluklar, Tercümanlık bana göre değil. Yetkinliğim var lakin tercih etmiyorum

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu arada, daha önce de söyledim, hayatımda hiç adliye ile hiç işim olmadı, zerre kadar politika, hukuk ya da konjonktürel günü okumaya dair bir bilgim yok, gerek de duymuyorum açıkçası, canımı sıkan onca şeyin yanında bir de bunları yük edesim yok zihnime... Lakin gidip madem paylaşıyorsunuz AYM'nin son kararını, benim gibi (ki şayet varsa ??) hukuk, içtihat ve benzeri konulardan bihaber cahillere de acıyın da karar neymiş, neleri kapsıyormuş biraz daha benim ya da benim gibilerin anlayacağı şekilde açıklayın bizahmet ? zira sadece okuyorum lakin jargona uzak olunca sadece okuyorum ?????

• Beğeni 4
  • Kahkaha 3
  • Onaylama 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Güvenlik soruşturması ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? KHK ile ihraç edilmiş ve iade kararı verilmiş memurları da kapsıyor mu güvenlik soruşturması

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 19 dakika önce yazdı:

Güvenlik soruşturması ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? KHK ile ihraç edilmiş ve iade kararı verilmiş memurları da kapsıyor mu güvenlik soruşturması

İade edilmis memurları neden kapsamaz.Zaten komusyonca güvenlik incelemesi yapılıp iade ediliyorlar

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim kurum görüşüm 3 ekim 2019 da alindi arkadaşlar, bu kadar geçmiş zamanda kurum görüşü alınıp hala benim gibi bekleyen var mi?

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı akşamlar arkadaşlar bugün istinaf beraat i onaylamış. Benim ne yapmam lazım. Bundan sonrası için fikir verebilir misiniz 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 55 dakika önce yazdı:

Benim kurum görüşüm 3 ekim 2019 da alindi arkadaşlar, bu kadar geçmiş zamanda kurum görüşü alınıp hala benim gibi bekleyen var mi?

Sizin epey olmuş hocam. Benim 9 ayı geçti.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...