İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
akademisyen, 26 dakika önce yazdı:

sayın scienceindex kullanıcı adlı forum üyesi mesajı okuyorsanız lütfen cevap verir misiniz? red kararım 6 nisan tarihi itibariyle tarafıma tebliğ edildi. zannediyorum siz de red almıştınız. mahsuru yoksa idare mahkemesine sunduğunuz dilekçe taslağını kişisel bilgilerinizi vermemek kaydıyla özelden yazabilir misiniz?

Son AYM kararı çerçevesinde davanızı yürütmeyi durdurma talepli açabileceğinizi biliyorsunuzdur umarım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
akademisyen, 47 dakika önce yazdı:

sayın scienceindex kullanıcı adlı forum üyesi mesajı okuyorsanız lütfen cevap verir misiniz? red kararım 6 nisan tarihi itibariyle tarafıma tebliğ edildi. zannediyorum siz de red almıştınız. mahsuru yoksa idare mahkemesine sunduğunuz dilekçe taslağını kişisel bilgilerinizi vermemek kaydıyla özelden yazabilir misiniz?

Geçmiş olsun. Sakıncası yoksa OHAL komisyonu karar sayınızı ve tarihini paylaşabilir misiniz?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilter, 48 dakika önce yazdı:

Son AYM kararı çerçevesinde davanızı yürütmeyi durdurma talepli açabileceğinizi biliyorsunuzdur umarım.

Bilmiyordum. bahsettiğiniz AYM kararı ne zamana ait. bir de bu şekilde bir taslak dilekçe varsa gönderirseniz sevinirim.

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
akademisyen, 18 dakika önce yazdı:

Bilmiyordum. bahsettiğiniz AYM kararı ne zamana ait. bir de bu şekilde bir taslak dilekçe varsa gönderirseniz sevinirim.

Detaylar için forumun bu başlığının 812. Sayfasına bakınız.

Komisyon aşamasında olduğum için elimde hiç taslak dilekçe yok ama forumun ilgili kısmında çok sayıda taslak dilekçe var. Ayrıca, dilekçe konusunda sn. @Aklima dan destek almanizi ve onun paylaşımlarını incelemenizi tavsiye ederim, bu konuda forumdaki en bilgili kişi o gibi gözüküyor.

AYM karari çok yeni: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/04/20210408-9.pdf

YD talebiniz kabul edilecek mi çok merak ediyorum, sonucu mutlaka paylaşın lütfen.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
istanbullu, 21 saat önce yazdı:

Degerli forum sakinleri istinaf mahkemesine dilekce yaziyorum sonuc kismina istinafin kabulune, ankara 20 idare mahkemesinin kararini kaldirarak OHAL Komisyonunun 2019\239** ret kararinin iptaline, tum parasal haklarimin kamu gorevinden cikartildigim tarihden itibaren yasal faizi ile beraber tarafima odenmesine, yargilama giderlerinin davali kurum uzerine birakilmasina  diye yaziyorum. Daha onceleri parasal haklarla ilgili bir seyler yazmayin diye hatirliyorum yardimci olurmusunuz.

Tazminat dışındaki mali ve sosyal haklarınızı isteyebilirsiniz. Faiz istemini idari dava dilekçesindede yapmış olmanız lazım diye biliyorum. Sonradan talep genişletme yapılamıyor. Ayrıca dilekçede talep etsenizde etmesenizde aşağıdaki kanun gereği faizsiz mali ve sosyal haklarınızı alırsınız.

"7082 sayılı kanunun "Göreve iade edilen kamu görevlileri" başlıklı 3. maddesi 3. fıkrasında ve 7084 sayılı kanunun "İade hükümleri" başlıklı 3. maddesi 2. fıkrasında ihraç edilmiş iken göreve geri iade edilenlerin mali ve sosyal haklarının ödenmesi gerektiği hüküm altına alınmıştır."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayin lepus ve Hayati parasal haklari cikarttim ancak istinaf dilekcesi yazdigim icin İstinaf talebimin kabulune, Ankara 20 İdare mahkemesinin kararinin kaldirilarak Ohal inceleme komisyonunun 2019\ 239** sayili ret kararinin iptaline karar verilmesi diye yazmamim sakincasi olurmu

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ilhan öz, 04.04.2021 - 21:01 yazdı:

Herkese iyi akşamlar cuma günü red kararımı gördüm kurum adalet bakanlığı 701 KHK kriter 17-25 öncesi sohbet tanık ifadesinde 2012 yılında tayinim çıktıktan sonra bidaha görüşmediğini belirtmiş başka hiçbir kriter yok gerçi gerekçeli karar daha elime geçmedi ama çok umutluydum bu forumda aynı durumda kabul kararları gördüm şimdi idare mahkemesi süreci başlıyacak ama açıkçası ordanda umudum kalmadı herkesin hakkında hayırlısını diliyorum

Yeni bir AYM kararı çerçevesinde davanızı yürütmeyi durdurma talepli açabileceğinizi biliyorsunuzdur umarım. Detaylar için forumun bu başlığının 812. Sayfasına bakınız.

AYM karari çok yeni: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/04/20210408-9.pdf

YD talebiniz kabul edilecek mi çok merak ediyorum, sonucu mutlaka paylaşın lütfen.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
istanbullu, 21 dakika önce yazdı:

Sayin lepus ve Hayati parasal haklari cikarttim ancak istinaf dilekcesi yazdigim icin İstinaf talebimin kabulune, Ankara 20 İdare mahkemesinin kararinin kaldirilarak Ohal inceleme komisyonunun 2019\ 239** sayili ret kararinin iptaline karar verilmesi diye yazmamim sakincasi olurmu

Ankara........... İdare Mahkemesinin .............. Esas, .................Karar ve ............ tarihli Davanın Reddi kararının KALDIRILMASINA ve ........sayılı KHK ile meslekten çıkartılmaya dair işleme ilişkin OHAL Komisyonuna yapılan başvurunun REDDİ kararının İPTALİNE,

Ayrıca mali ve sosyal haklarınızı talep edebilirsiniz. Parantez içine şu ifadeyi ekleyebilirsiniz. "7082 sayılı kanunun "Göreve iade edilen kamu görevlileri" başlıklı 3. maddesi 3. fıkrasında ve 7084 sayılı kanunun "İade hükümleri" başlıklı 3. maddesi 2. fıkrasında ihraç edilmiş iken göreve geri iade edilenlerin mali ve sosyal haklarının ödenmesi gerektiği hüküm altına alınmıştır."

Dava konusu işlem nedeniyle yoksun kalınan mali ve sosyal hakların (7082 sayılı kanunun "Göreve iade edilen kamu görevlileri" başlıklı 3. maddesi 3. fıkrasında ve 7084 sayılı kanunun "İade hükümleri" başlıklı 3. maddesi 2. fıkrasında ihraç edilmiş iken göreve geri iade edilenlerin mali ve sosyal haklarının ödenmesi gerektiği hüküm altına alınmıştır.) ÖDENMESİNE,

Ben ayrıca 672 7080 olarak kanunlaştığı için  iade etselerde etmeselerde kanunda ismimiz kalacağı için ve Ohal komisyonu ya da bu mahkemelerin kanunu denetleme yetkisi olmadığı için AYM'ye başvurmalarını istedim ama bunu dikkate almıyorlar tabiki işlerine gelmediği için.

7080 sayılı kanun ekindeki listeden şahsımın isminin bulunması ve aşağıda anlatıldığı üzere Anayasanın 2. Maddesindeki hukuk güvenliği ilkesine, Anayasanın 38. Maddesine ve 129. Maddesine aykırı yazıldığından iptal edilmesi için Anayasanın 152. Maddesi uyarınca Mahkeme Başkanlığınızın, ismimin geçtiği satırın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne İptal Davası Açılmasına ve md 152/1 hükmünün tatbik EDİLMESİNE,

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ilter, 20 dakika önce yazdı:

Yeni bir AYM kararı çerçevesinde davanızı yürütmeyi durdurma talepli açabileceğinizi biliyorsunuzdur umarım. Detaylar için forumun bu başlığının 812. Sayfasına bakınız.

AYM karari çok yeni: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/04/20210408-9.pdf

YD talebiniz kabul edilecek mi çok merak ediyorum, sonucu mutlaka paylaşın lütfen.

Bu konuyu pazartesi avukatla görüşeceğim bişeyler öğrenebilirsen 

ilter, 21 dakika önce yazdı:

Bu konuyu pazartesi avukatla görüşeceğim bişeyler öğrenebilirsem burdan yazarım 

701khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ilhan öz, 8 dakika önce yazdı:

Bu konuyu pazartesi avukatla görüşeceğim bişeyler öğrenebilirsen 

Bu konuyu pazartesi avukatla görüşeceğim bişeyler öğrenebilirsem burdan yazarım 

Özellikle YD talebinin idare mahkemesince kabul edilmesinin ihraç olduğunuz kurumda göreve başlamanizi sağlayıp sağlamayacağını sorabilirseniz memnun olurum.

Malumunuzdur, dilekcenizde komisyon kararının iptalini talep edeceksiniz; bu bağlamda, "YD talebinin kabulünün sonuçları KHK'lilar için ne olur?", bu hususu avukatinizin dikkatine getirebilirseniz çok makbule geçer.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...