İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Opheliasen hala burada mısın? ? Bayadır hiç iletini görmemiştim ? şaşırdım

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Acaba organize bir şekilde arasak biraz sıkıştırmış olsak bir şeyler olur mu yoksa böyle  hiç karar çıkmayacak

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mehmet.46, 23 dakika önce yazdı:

Acaba organize bir şekilde arasak biraz sıkıştırmış olsak bir şeyler olur mu yoksa böyle  hiç karar çıkmayacak

Hani olumsuz görünmek istemem ama gerçekçi olmak gerekirse aynı anda zıplasak dünya ne kadar yörünge değiştirirse o kadar etkisi olur kanaatindeyim. Yine de tercih sebebidir, deneyin

Güncelleme • • Adem A.
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adem A., 8 saat önce yazdı:

@Opheliasen hala burada mısın? ? Bayadır hiç iletini görmemiştim ? şaşırdım

Burdayım tabi kiii...

Eskisi kadar sık ugrayamasam da buralardayim.??‍♀️??‍♀️

Beklemekten dosyasi kaybolanlar grubundayim ? Hala bi sonuc yok?

686 dan sonra unutuldummm sanirim??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın hayırlı sabahlar, bol iadeleriniz olsun inş.                               Sayın @MSA ve sayın @Aklimave bilgisi olan  diğer arkadaşlar, “Acaba komisyondan red alınca emekli olan kişi idare mahkemesinden tekrar göreve dönebilir mi?”

686 KHK-(MEB)İnceleme devam-banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 4 saat önce yazdı:

Burdayım tabi kiii...

Eskisi kadar sık ugrayamasam da buralardayim.??‍♀️??‍♀️

Beklemekten dosyasi kaybolanlar grubundayim ? Hala bi sonuc yok?

686 dan sonra unutuldummm sanirim??

Biz 686lılar KHK çukurunun kayıp çocuklarıyız ?

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
YeniBirGün, 19.04.2021 - 18:34 yazdı:

Arkadaslar,bir sene önce kurum görüsüm alınmıştı,tekrar kurum görüşüm alinmiş sizce karar yakındır diyebilir miyiz?672 den bekliyorum,kurum MEB

Kurum görüşü alınanlar kısa süre sonra iade oluyorlardı. Sizin de öyledir inşallah. İkinciye görüş alınan başkaları da varmış. Bu durum bir karışıklık değil de titiz çalışma belirtisidir umarım. 

Güncelleme • • adigey

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sozum ona  bizim hakkimizda karar veren OHAL komisyonu uyelerini simdiye kadar arastirsalardi inanin her bir boklari tek tek ortaya cikardi. Bu kendini bilmez asalak surusu 5 yildir bizi arastiriyor ama bir bok bolduklari yok. Insan bu 3 kurusluk yussuzler yuzunden katil de olur daga da cikar. Ulan vicdansizlar tam 5 yil oldu. Daha neyi bekliyorsunuz? Rusvet mi istiyorsunuz? Aldiginiz para alem yapmaya yetmiyor mu? Korkuyor musunuz? Saraydan emir mi bekliyorsunuz? 

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Snf1234, 4 saat önce yazdı:

Günaydın hayırlı sabahlar, bol iadeleriniz olsun inş.                               Sayın @MSA ve sayın @Aklimave bilgisi olan  diğer arkadaşlar, “Acaba komisyondan red alınca emekli olan kişi idare mahkemesinden tekrar göreve dönebilir mi?”

Komisyonda beklerken emekli olup dönen var.

Ret aldıktan sonra emekli olanda elbet dönebilecek.

https://pgm.adalet.gov.tr/Resimler/SayfaDokuman/29112019145754Kamu görevinden çıkarıldıktan sonra emekli olanların iadesi hakkında DPB görüşü.pdf

ve https://www.maarifmevzuati.com/wp-content/uploads/2019/03/DPB-KHK-İLE-İADE-OLAN-PERSONELİN-EMEKLİ-OLMUŞ-İSE-GÖREVE-GERİ-DÖNEBİLECEĞİNE-İLE-İLGİLİ-GÖRÜŞ-YAZISI.pdf  sayfasındaki yazılar emekl olan herkes için yeterlidir.

https://forum.khkhaber.com/topic/22536-khk-sonrası-emekli-olan-birisi-i̇ade-sonrası-göreve-geri-dönebilir-mi/

altında da konu açarak dosyaları bıraktım.

https://www.hukukiyaklasim.com/sorularla-hukuk/emekli-olan-memurlarin-gorevlerine-donmeleri-mumkun-mudur/ sayfasında da daha basit bir yazı var. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...