İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bayrama kadar tam kapanma olacakmış. Çalışmayan Komisyon şimdi hepten mi kapanmış oluyor

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mehmet.46, Bir saat önce yazdı:

Bayrama kadar tam kapanma olacakmış. Çalışmayan Komisyon şimdi hepten mi kapanmış oluyor

Bayram bitene kadar kimse karar marar beklemesin bi ihtimal cumaya kadar son kararlar cıkar sonra yatış Allah belasını versin

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen seneki tam kapatmada çalışmış mıydı bunlar, hatırlayan var mı?

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 36 dakika önce yazdı:

Geçen seneki tam kapatmada çalışmış mıydı bunlar, hatırlayan var mı?

17 mart ta geçtik tam kapanmaya 31 Mart'ta açıklama geldi 3 ayda 7 bin dosya geçmişlerdi da Ocak ayında geçen sene 3200 dosya Şubat ve martta 3600 dosya geçtiler ne olduysa pandemiden sonra oldu muhtemel 17 marttan sonra acele etmemeye karar verdiler ve pandemi başlangıç aylarında Nisan mayis Haziran doneminde ki şu doneme göre daha buyuk belirsizlik vardı yaklaşık 3 bin dosya geçtiler muhtemel bu dönemde de 4 ayda 2 bin diyebilirler bu cuma veya olmadı bayram sonrasi Mayıs sonu açıklama yapmak isterlerse yaparlar zaten 6. Aya da birşey kalmadı aman kabul ağırlıklı versinler de yıl sonuna kadar birsey demeseler de olur güzel haberler almak dilegiyle

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 25.04.2021 - 21:40 yazdı:

Annemi kaybettim dostlar,oğlunun iadesini göremeden hakkın rahmetine kavuştu..Bazen iade oldum demeyi son zamanlarını öyle geçirmesini istedim ancak öğrenir bir şekilde iade olmadığımı daha çok üzülür diye cesaret edemedim.İncelemeye devam yazısının benim için sanki hiçbir anlamı kalmadı.Allah bize bu acıları çektirenlere aynı acıları çektirsin inşallah..

Allah rahmet eylesin, sizlere sabırlar versin. 

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ILO'nun sendika ile ilgili kararını komisyona göndersek bir şey çıkar mı? Artık sesli düşünüyorum umudum yok ama sizlere de sorayım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mehmet.46, Bir saat önce yazdı:

ILO'nun sendika ile ilgili kararını komisyona göndersek bir şey çıkar mı? Artık sesli düşünüyorum umudum yok ama sizlere de sorayım

Bence birşey cikma ihtimali pek yüksek degil.

Ama Avrupa Parlamentosu gibi, ILO da kararinda OHAL Komisyonunun etkili bir yol olmadığıni belirtmiş filan diyorlar (her iki metnin orijinalini de henüz görmedim).

Benzer bir yaklasimi AİHM de benimserse işte o zaman çok şey değişir (Bu durumda, öncelikle, komisyon bekleyen dosyaları hızlı bir şekilde karara bağlamak durumunda kalacaktır diye düşünüyorum).

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karar pdf şeklinde ben de var Türkçesi ama buraya nasıl atılır bilemedim daha doğrusu beceremedim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mehmet.46, 19 dakika önce yazdı:

Karar pdf şeklinde ben de var Türkçesi ama buraya nasıl atılır bilemedim daha doğrusu beceremedim

Linki varsa paylasabilirsiniz yahut dosyayı internet linkine donusturebilirsiniz.

Ayrıca, ben işinize karışıp sizi vazgeçirmiş gibi olmayayım, madem Türkçesi de var uygun bir dille komisyona sunun isterseniz.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Valla benim de umudum yok belki de göndermem

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...