İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

John Wick, 18 dakika önce yazdı:

Ben bu durumu da anlamıyorum ? benim baştan beri bu ibare yazılı, yani hiç pasaport olayıma dokunulmadı demek mi şimdi? ?? Gerçi benim MEB öğretmen kimliğim dahi alınmadı duruyor, başka bir kurumdan alınan bir tanıdığımın 5 yıldır kendisinin de eşi ve çocuklarının da sigortası çalışıyormuş gibi yatıyor ? yaptılar birşey ama alelacele pek dikkat etmeden, polislerin malum tiye alınan repliği gibi: "al bunları al al al...

İhraç kişinin mi sigortası yatıyor o nasıl oluyormuş ilk kez duydum

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 10 dakika önce yazdı:

İhraç kişinin mi sigortası yatıyor o nasıl oluyormuş ilk kez duydum

Resmen adamın sigortasının yattığını ilk ağızdan duymuştum 2,3 yıl önce, hatta dedim bildirsin yoksa misliyle alırlar diye. Ama Allah var ne sigorta kağıtlarını gördüm ne kayıtlarını, kendi söylemesi bu... Doğrudur değildir bilmem ama herşey öyle hızlı yaşandı ki illa ki birşeyler göz ardı edildi. Bildiğin malum fetö liderine methiyeler düzen adamın istediği ile tayin olurken, evlenip düğün yapar kutlarken, şimdi sırıtık neşeli pozlar verirken ben gibilerin ihraç edildiğini gördüm, daha ne olsun. Allah hariç gören yok, yine de tek ve en güzel vekil de yönetici de O'dur, illa ki herkes hakettiğini yaşayacak ??

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 5 saat önce yazdı:

E devletin protokol bölümünde daha önce il, ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir yazıyordu şu an Girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır diye bir ibareye çıkıyor bu idari şerh kaydının kalktığı manasına mı geliyor?

evet geçmiş olsun hayırlı olsun darisi diger engellenmis  vatandaslar icin

Ayrica;

Güncelleme • • Joeu

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 6 saat önce yazdı:

E devletin protokol bölümünde daha önce il, ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir yazıyordu şu an Girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır diye bir ibareye çıkıyor bu idari şerh kaydının kalktığı manasına mı geliyor?

Bunun için herhangi bir işlem yaptınız mı ? Bilgi verebilir misiniz lütfen?

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Luis Figo, 25 dakika önce yazdı:

29 Nisan 2017 tarihinde ihraç edildim. Bugün 4 yıl geride kaldı. 

Ve bugün 29 Nisan 2021 İşe başlangıcımı yaptım

Hayırlı olsun gözünüz aydın sizin adınıza sevindim darısı başımıza ben de 675 Yargıtay Zabıt katibi hiçbir suç yok adli işlem yok incelemede dua ile umut ile bekliyorum bana da dua eder misiniz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Luis Figo, 29 dakika önce yazdı:

29 Nisan 2017 tarihinde ihraç edildim. Bugün 4 yıl geride kaldı. 

Ve bugün 29 Nisan 2021 İşe başlangıcımı yaptım

Ben de aynı tarihli ihracim totem yapsam 29 nisan 2022 de de ben iade olur muyum acaba? Biraz geç bir tarih ama olsundu yeter ki güç olmasın ☺

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 2 dakika önce yazdı:

Ben de aynı tarihli ihracim totem yapsam 29 nisan 2022 de de ben iade olur muyum acaba? Biraz geç bir tarih ama olsundu yeter ki güç olmasın ☺

Umarım daha erken olur hocam

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
675ihracfazlasi, 15 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun gözünüz aydın sizin adınıza sevindim darısı başımıza ben de 675 Yargıtay Zabıt katibi hiçbir suç yok adli işlem yok incelemede dua ile umut ile bekliyorum bana da dua eder misiniz 

Hocam hiç kendime dua ettiğimi hatırlamıyorum 

Ama çok yaşa dediğim  sabaha çıkmıyor o kadar bahtsız Bedeviyim 

Emek veren herkesin emeğinin karşılığını almasını canı gönülden istiyorum 

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Luis Figo, 43 dakika önce yazdı:

Hocam hiç kendime dua ettiğimi hatırlamıyorum 

Ama çok yaşa dediğim  sabaha çıkmıyor o kadar bahtsız Bedeviyim 

Emek veren herkesin emeğinin karşılığını almasını canı gönülden istiyorum 

Eyvallah dua yerine geçer inşallah teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...