İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ali Haydar, 1 dakika önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar, Bugün 
K.Maraş: 4 
Batman : 3
ŞIRNAK: 1
Ağrı :1 olmak üzere toplamda 9 arkadaşımız OHAL İnceleme Komisyonunca görevlerine iade edilmişlerdir. 
✌✌MUTLAKA KAZANACAĞIZ!

Hepsine hayırlı olsun darısı başımıza olsun inşallah 

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
efe, 30 dakika önce yazdı:

6. His dedikleri bu olsa gerek. Komisyon açıklama yapmış. :))

:)bir de iade olsak eyi olcek de ?

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 9 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun, kesinleşme şerhi ile birlikte beraat kararını dosyanın bulunduğu 22. İdare Mahkemesine avukatın UYAP sisteminden göndermesinde fayda var. Ayrıca Adli Yargıda gözaltında ya da tutuklu kaldığın süreler varsa bununla ilgili Ağır Ceza Mahkemesine bu süreler ile ilgili tazminat davası açabilirsin. Hakkında hayırlısı olsun. 

Tamam .çok teşekkür ederim allah razı olsun .21 gün gözaltı var

Güncelleme • • Anamurlu

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 13 saat önce yazdı:

Harika. İstinaftan iade güzel bi gelişme. Hayırlı olsun

Çok sağolun ama ceza davası bu ?inşallah iade de oluruz hep birlikte ?

Anamurlu, 9 dakika önce yazdı:

Güncelleme • • Anamurlu

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta sadece eğitimsenciler mi iade oldu yoksa başka iade olan var mı

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ilhami bulut, 48 dakika önce yazdı:

komisyonun açık tutulması iktidarın planı dahilindedir

Komisyonun açık tutulması üst makamların bilgisi ve planı dahilinde olabilir ama bunun üst makamlara ne gibi bir faydası vardir, ben buna anlam veremiyorum, bilen varsa soylesin.

Bugün itibariyle kalan dosyaların hepsi iade olsa bile (ki olmaz), zaten KHK dosyalarınin çoğu mahkemelere kalmış olacak, yani komisyon kapaninca da süreç sona ermeyecek.

Komisyon sürecinin uzatilmasi iç hukuk sürecinin etkinliğinin bilhassa uluslararası kuruluşlar tarafından daha fazla sorgulanmasına da neden olabilecek.

Kamuoyunun KHK'lilara yonelik farkındalığının ve ilgisinin fazla yüksek olmadığı ise aşikar, dolayısıyla oyalanmasi gereken bir kamuoyu da yok gibi.

Bu itibarla, komisyon sürecinin daha fazla uzatilmasinin üst makamlara pek bir faydası yok gibi geliyor bana. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...