İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
phantom18, Bir saat önce yazdı:

Benim dilekçeye cevap olarak ; İdare mahkemesine 'Ek Beyan Dilekçe'si göndermişler ?

Alem adamlar valla ?

İlgili kanun hükmüne göre bu konudaki husumetler HSK'nin belirleyeceği Ankara idare mahkemelerine yoneltilmeyecek mıydı? diye sorasi geliyor insanın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derman, Bir saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

an itibariyle beraat kararımın onaylandığını gördüm uyaptan   ?    Allah 'a  çok şükürler olsun. Benim gibi bekleyen herkesin yüzü gülsün inşallah...

Gözünüz aydın hayırlı olsun. Hangi mahkeme idi 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Anamurlu, 3 saat önce yazdı:

Gözünüz aydın hayırlı olsun. Hangi mahkeme idi 

çok teşekkür ederim Allah razı olsun.Erzurum BAM 'dı

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu işler böyle gidecek herhalde.Bir daha sıniflarimiza geri donemeyecegiz gibi görünüyor.İmkani olan kendi isini kuracak.Kuramayan da bı iş bulup sigortalı çalışmaya baksın.Emeklilik için birgunluk sigorta bile arniyor zamanı gelince

• Onaylama 1
  • Katılmama 4

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 51 dakika önce yazdı:

Kararı paylaşan; mahkeme, esas no vb olmadığını belirtmiş. Üyeler 21 inci idare mahkemesi üyeleri. İkisi 2018 birisi 2019 yılında atanmış. İrtibatınız varsa paylaşanada aktarırmısınız?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Kararı paylaşan; mahkeme, esas no vb olmadığını belirtmiş. Üyeler 21 inci idare mahkemesi üyeleri. İkisi 2018 birisi 2019 yılında atanmış. İrtibatınız varsa paylaşanada aktarırmısınız?

bu paylasımlar internet ortamında olduğu için mesafeli yaklasıyorum çünki fake olabilir siz bu üyelerin 21 idare mah üyeleri olduğundan nasıl bu kadar eminsiniz ??? 

bilgi verirseniz ona göre emsal olarak kullanmak isterim

701 nolu  25 idr mah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ümit güneş, 34 dakika önce yazdı:

bu paylasımlar internet ortamında olduğu için mesafeli yaklasıyorum çünki fake olabilir siz bu üyelerin 21 idare mah üyeleri olduğundan nasıl bu kadar eminsiniz ??? 

Daha önceki kararlardaki hakim sicil no.larla karşılaştırarak hangi mahkeme olduğunu tahmin edebilirsiniz (ancak ilgili mahkemedeki bazı hakimlerin yeri degismis de olabilir). Esasen bu bence pek de önemli değil zira bu teyit internetteki sozkonusu paylaşımın fake olmadığını kanıtlamaz. Şahsen Twitter vb. resmi mahiyeti olmayan mecralarda yapılan paylaşımlara güvenim sıfır, yerinizde olsam iyice teyit etmeden sozkonusu paylasimi kesinlikle referans almazdim yani mesafeli yaklaşmakta cok haklısınız. Bu konuda öncelikle kararı Twitter'da paylasanla iletişime geçmenizi tavsiye ederim, sonucunu da forumda paylaşabilirseniz iyi olur.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...