İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

standartüye, 10 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler 

Komisyondan üst amir kanaati ile red gelince, İdare mahkemesine dava açmıştım kodumu bilmiyordum 

Kodum ad imiş. Ama sonuç değişmedi idare mahkemesinden de red yedik. 

Adalete karşı inancım sonuçlanmış oldu.

Tüm süreci bana yaşatanları Allah'a havale ediyorum. 

Devrem cok gecmis olsun ben de ust amir kanaatinden dolayi red aldim dosyam 26 idare mahkemesinde kurum ust amir kanaati ile ilgili herhangi bir savunma yapmadi sizde ki ust amir kannaatinin gerekcesini ogrenebildiniz mi ozelden de yazabilirsiniz cevap verirseniz memnun olurum

672 EGM inceleme devam SC SCD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba arkadaşlar, bugün 25. İdare mahkemesinden red geldi. Sms ile öğrendim. Kurum adalet bakanlığı. Kriter 2008 yılı tanık ifadesi ve kurum kanaati saçmalığı. Takipsizlik var. Hatta hakkımda "örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir" raporu düzenlenmesine rağmen red geldi. (bu rapor idare mahkemesi aşamasında, uyapa yüklenen personel bilgi dosyasında yazıyordu).  İstinaf başvurusu için uyapa düşmesini bekliyorum. Hakkımda hayırlısı olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sinannnn, 14 saat önce yazdı:

Sizlere kendim ile ılgili bir durumu paylaşmak istiyorum . Arkadaşlar 5 yıl ihraç süresi dolar iken bir eşit ağırlıkçı olarak ösymden girdiğim ve zor olan Fırat Üniversitesinin İnşaat Mühendisliği bölümünü 3.33 ortalama ile bitirmiş oldum. Hem inşaatta amele olarak çalıştım hem okudum. Kapıdan da kovsalar bacadan girdim. Hiçbir zaman pes etmedim. Her zaman her şekilde mücadeleye devam. 

İşte budur ? Sizi yürekten tebrik ediyorum. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bugün 25. İdare mahkemesinden red geldi. Sms ile öğrendim. Kurum adalet bakanlığı. Kriter 2008 yılı tanık ifadesi ve kurum kanaati saçmalığı. Takipsizlik var. Hatta hakkımda "örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir" raporu düzenlenmesine rağmen red geldi. (bu rapor idare mahkemesi aşamasında, uyapa yüklenen personel bilgi dosyasında yazıyordu).  İstinaf başvurusu için uyapa düşmesini bekliyorum. Hakkımda hayırlısı olsun.

geçmiş olsun bi sakıncası yoksa esas no kaç ?  benim davada 25 idr mahkemede 1,5 yılı geçti ses seda yok sıraylamı karar veriyorlar dosyaları merak ettim 

701 nolu  25 idr mah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dil to pagal ha, 9 saat önce yazdı:

677 KHK-EGM.kod AD.Malesef red.Moralim cok bozuldu.Fetö bile bizden degil diye AD olarak kodladığı halde red.Acayip öfkeliyim.Zerre kadar fetö hainleriyle hic isim olmadı.Bela okuma derler ama edicem bu sefer.Fetönün de beni ihraç edenlerinde Allah belasını versin.İhraç olmama sebeb olan tepeden en alttakine kadar hiçkimseyr hakkımı helal etmiyorum.ahirette iki elim yakanızda.Daha önceden de yazdıgim gibi, eski tarihli sigorta ve banka vardı.Faizsiz diye kullandim eve yakındı.en son 2012 de cekmistim.Talimatla para yatörma yok.Beraat kararım dada yazıyor.Günah diye faizsiz bankaya hiç para koymadım.Hep faizsiz bankaya koydum.disimden tirnagımizdan artigim para o da.en fazla 6 bin olmuş malum bankaya koydugum para miktarı.2012 de kapatmıştım.diger bütün faizsiz bankalarda degisik tarihlerde hesabim vardi.digerlerinde miktar daha fazlaydı.ev albak icin biriktiriyordum ucun ucun.sigorta olarak da malum kurumlarda calisyim ama cok eski tarihlerde.sonra istifa ederek ayrayrildım.polis olmadan epey önce çalışmıştım.Kapatilmayan normal kurumlardada sigortam vardı.Ek dilekcelerle durumu açik ve bet defalarca ifade etmeme ve kodum olumlu olmasına ragmen red.Allaha havale ediyorum.Eğer fetöcüysem Allah belamı versin cehennem ateşinde yanayım.daha ne diyeyim.Cigerime bir kez daha ok sapladınız acısı tarifsiz.devletin üst kademelerinde olupta fetöye alenen destek verenler devlette.Ben ise fetö üyesiyim öylemi.Bir kez daha fetöye beni ihraç edenlere ve beni ihrac eden asıl hainlere Allah belanızı versin diyorum.

Geçmiş olsun dostum. Morailini bozma. Sadece banka nedenli ret görünüyor. Bunu idare mahkemesinde telafi edeceğini düşünüyorum. Canını sıkma.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 1 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun dostum. Morailini bozma. Sadece banka nedenli ret görünüyor. Bunu idare mahkemesinde telafi edeceğini düşünüyorum. Canını sıkma.

Teşekkür ederim Sayın MSA.Hukuk mücadelesine devam edeceğim

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 3 saat önce yazdı:

Çok gecmis olsun avukat varmiydi. Benimde 26.İdare mah adalet bakanlığı.kurum savunması herkese ayni sablonu gönderiyorlar diyorlar doğru mu acaba sizin kriterlere uygun mu yaptı savunmayı teşekkür ederim

701 khk adalet bakanlığı inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 9 saat önce yazdı:

677 KHK-EGM.kod AD.Malesef red.Moralim cok bozuldu.Fetö bile bizden degil diye AD olarak kodladığı halde red.Acayip öfkeliyim.Zerre kadar fetö hainleriyle hic isim olmadı.Bela okuma derler ama edicem bu sefer.Fetönün de beni ihraç edenlerinde Allah belasını versin.İhraç olmama sebeb olan tepeden en alttakine kadar hiçkimseyr hakkımı helal etmiyorum.ahirette iki elim yakanızda.Daha önceden de yazdıgim gibi, eski tarihli sigorta ve banka vardı.Faizsiz diye kullandim eve yakındı.en son 2012 de cekmistim.Talimatla para yatörma yok.Beraat kararım dada yazıyor.Günah diye faizsiz bankaya hiç para koymadım.Hep faizsiz bankaya koydum.disimden tirnagımizdan artigim para o da.en fazla 6 bin olmuş malum bankaya koydugum para miktarı.2012 de kapatmıştım.diger bütün faizsiz bankalarda degisik tarihlerde hesabim vardi.digerlerinde miktar daha fazlaydı.ev albak icin biriktiriyordum ucun ucun.sigorta olarak da malum kurumlarda calisyim ama cok eski tarihlerde.sonra istifa ederek ayrayrildım.polis olmadan epey önce çalışmıştım.Kapatilmayan normal kurumlardada sigortam vardı.Ek dilekcelerle durumu açik ve bet defalarca ifade etmeme ve kodum olumlu olmasına ragmen red.Allaha havale ediyorum.Eğer fetöcüysem Allah belamı versin cehennem ateşinde yanayım.daha ne diyeyim.Cigerime bir kez daha ok sapladınız acısı tarifsiz.devletin üst kademelerinde olupta fetöye alenen destek verenler devlette.Ben ise fetö üyesiyim öylemi.Bir kez daha fetöye beni ihraç edenlere ve beni ihrac eden asıl hainlere Allah belanızı versin diyorum.

Görmek istemeyene göstermeye çalışıyoruz.

Pes etmek yok. Mücadeleye devam.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
standartüye, 15 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler 

Komisyondan üst amir kanaati ile red gelince, İdare mahkemesine dava açmıştım kodumu bilmiyordum 

Kodum ad imiş. Ama sonuç değişmedi idare mahkemesinden de red yedik. 

Adalete karşı inancım sonuçlanmış oldu.

Tüm süreci bana yaşatanları Allah'a havale ediyorum. 

Allah' a havale ediyorum deyip bırakmak yok. Hesap günü "Allah' ım ben sana havale etmiştim" diyemezsiniz. Allah akıl vermiş, kanun, mevzuat, mahkemeler var. Bunları bırakıp (her ne sebeple olursa olsun) "ben sana havale ettim" olmaz. Havale aşaması son nokta. Daha virgüldesiniz. Kızın, üzülün ama bırakmayın, düzelmeyeceğini kabullenmeyin.

Guardiann, 3 saat önce yazdı:

Pes etmek yok. Karar gelsin paylaşırsanız yorumlamaya çalışırız. 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Emeklilik yaş haddini dolduran  KHKlıların durumu ne olacak? Herkese hayırlı akşamlar, Bundan 15 gün kadar önce  “ Yaş Haddini dolduranların durumu ?”       başlığıyla aşağıdaki içeriği iletmiştim. Gönderdiğim içerikle ilgili herhangi bir yorum, bir cevap olarak herhangi bir şey göremediğim için  bir kez daha buraya bırakmak istedim. Umarım çok alakasız bir konu değildir.  Kendimle alakalı birkaç hususu aşağıda kısaca ifade etmek istiyorum: 672-MEB.                                                                                                           Durumum: Adli işlem yok (Emniyette alınan bir ifadeden sonra hakkımda savcılığın  verdiği KYOK kararı var). En son Aralık 2022 de yaptığım BİMe istinaf başvurum 16 aydır beklemede, herhangi bir hareket yok. OHAL Komisyonunda 27 ay, yine İdare mahkemesinde 28 aydan fazla bekletilerek RET kararları verildiği için ve on altı aydır istinaf dilekçem BİM de hareketsiz bekletildiği için bu zamanlara kaldık.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Kriterler: Sendika -Dernek-Medya-Kimse Yokmu.. 2017 Mart ayından bu yana emekliyim. Fakat emekli ikramiyesi alamadım, Emekli  Sandığı hizmetim 25 yıldan 3 ay eksik olduğu için. (9 yıla yakın SSK lı olarak özel okullarda öğretmenliğim oldu.) İki yıl önce oğlumu evlendirdim. İki aylık bir kız torunum var. Hayatıma yaşama sevinci katan, beni  mutlu eden bir vetire, bir gelişme olduğu için torunum olduğundan sözetme ihtiyacı hissettim . Çok şükür Emekli maaşım eşimle beraber geçinip gitmeye yetiyor şu an.. Fakat yaşım ilerledi. Emeklilik YAŞ HADDİM DOLDU. Yani farz-ı muhal İade olsam bile çalışmam yasal olarak mümkün olmayacak, iadenin benim için fazla bir anlamı olmayacak gibi. Bölge  İdare  Mahkemesinin değerlendirmesinin RET olması durumunda, Danıştayın olumlu veya olumsuz kararlarını, sürecin olumsuz devam etmesi durumunda AYM başvuru safhasını beklemekten başka yapabileceğimiz yada yapmamız gereken  bir şeyler var mıdır bu safhada diye (Tabii ki bütün bu aşamaları tamamlamaya yetecek bir ömrü Allah lutfederse ) sorular sormak isterim cevap verebilecek veya yorum yapabilecek olan  arkadaşlara..  (AİHM’nin Yüksel Yalçınkaya kararından sonra EK BAŞVURU yapmamın bana bir getirisi olabilir mi diye sormaya gerek bile duymadım-Çünkü bir yararı olmaz diye düşünüyorum.)                                                                                                             Yoksa biteceğe benzemeyen bu sıkıntılı süreçleri, davalarımızı; çocuklarımıza, torunlarımıza negatif anlamlar yüklü bir miras olarak bırakmak, devretmek zorunda mı kalacağız..? Ya da biz bu dünyadan göçünce bu davalar, bu mahkemeler ve süreçler bizimle beraber kapanacak mı? Şu an için hiçbir öngörüde bulunamıyorum. Siz ne dersiniz? Ya da diyecek sözü olanlar var mıdır arkadaşlar arasında? Forumu düzenli olarak takip edemesem de Foruma ellerinden geldiğince, değerli yorumlarıyla, görüşleriyle, bilgileriyle, tecrübeleriyle katkı veren, rehberlik yapan, yardımcı olmaya çalışan çok güzel gönüllü arkadaşlar olduğunu biliyorum. Hepsine, hepinize çok teşekkürler ediyorum, yüreklerine sağlık diyorum. Avukatım olmadığından başvuru süreçlerinde dilekçelerimi hazırlarken bu arkadaşların katkı ve önerilerinden yararlandığımı ve özellikle bu arkadaşlara teşekkür borçlu olduğumu burada belirtmek isterim. Bu sıkıntılı sürecin hepimiz için herkes için en kısa sürede bitmesini gönülden diliyorum ve istiyorum.  Allah hepimizin yardımcısı olsun.      17/04/2024 
    • @werwer17 @geçer elbet... Öncelikle zaman ayırıp cevap veren siz değerli arkadaşlara teşekkürler. Maalesef sindirilmişçesine ve bu ülkede yaşama hakkımız yokmuş gibi bir muamele ile karşılaştığımızdan dolayı bu tip sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Pazartesi mülakata gittim ve KHK' lı olduğumu söylediğimde karşımdaki insan başını öne eğip "hımm" yaptı ama pek oralı olmadı ve ayrıntıda sormadı. Bugün ise katılış yaptım. Katılışımı yapan personel "önceden 4c kaydınız varmış son çalıştığınız yer size sigorta kaydı yapmadı mı" diye sordu. Bende "sigorta yapmadığı için işyerinden kaçarcasına ayrıldım" dedim. Başka da birşey sormadı. Bugün e-devlet' ten kontrol ettiğimde 4a girişimi gördüm. Dediğiniz gibi kimi umursuyor, kimisi içinde hiç önemli değil. Sorulmadığı sürecede söylemeyede gerek duymuyorum.İleride de sorun olacağını düşünmüyorum. İhraç edileli 7 yıl + 3.5 ay oldu. 2023 seçimlerinden çok umutluydum ama maalesef beklediğim gibi olmadı. Birşeyler yapıp sigortalı bir işe girmek için bazı nedenler ve bekletilerden dolayı çok geç oldu ama bir yerden başlamak lazımdı. Hayırlısı böyleymiş demek. Allah hepimizin sonunu hayır eylesin ve çalınmış hayatlarımızı geri almayı nasip etsin inşallah.
    • @The Oracle hocam işveren geçmiş çalışma bilgilerinize ulaşamıyor merak etmeyin siz soylemedikce onlar tespit edemez. Ben de bazı yerlerde söyledim bazı yerlerde söylemedim. Söylediğim yerlerde sıkıntı yapmadi. Özel sektörde işveren işine bakar. Zaten artik herkesin çevresinde illaki tanıdığı bir KHK li tanıdığı ya da yakını var.  
    • @The Oracle hocam öncelikle merhabalar; Benim ilk  SGK 4/A kaydım devlete oldukça çok miktarda borcu olan bir özel kurum tarafından yapıldı. İlk sigorta kaydım 1 temmuz 2019 da yapılmış dün baktım. Toplamda 3 kurumda SGK kaydım var.Durumu 1 i önceden biliyordu. Diğer 2 sine zamanla ben söyledim. Açıkçası yapılan işten memnun olunca işverenler/ IK / Muhasebe departmanı bu konuyu çok önemsemiyor. Hatta birisine gittim özellikle sordum öyle bir KHK ile kodlama çıkmıyor demişti. Ben SGK konusunda zorlukla karşılaşmadım. KHK lı olduğunuzu söylemenize gerek yok. Sigorta bildirimi yaparken çıkacağını zannetmiyorum çünkü sizde 4/A hanesi boş. ( Daha önceden özel sektörde çalışmadıysanız boş olmalı ) 4/C ye de onlar erişemeyeceğine göre içiniz rahat olsun.
    • Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Daha önceden bilgi edinmek istediğim bu konu hakkında farklı meslek gruplarını ilgilendiren sorular sorulduğunu ve forumda birçok cevap verildiğini biliyorum ama acaba son durum nedir diye tekrar sormak istedim. İhraç edildiğim Ocak 2017' den itibaren çalışıyorum ama SGK kaydım yok ve maalesef işyeride kayıt yapmaya yanaşmıyor. Bunun böye devam edemeyeceğine geçte olsa karar verdim ve sigorta kaydı olacak şekilde iş aramaya başladım. Bazı işyerlerine görüşme için gittiğimde KHK' lı olduğumu söylemedim. Söylesem muhtemelen baştan reddecekler. Herhangi bir işyerine KHK' lı olduğumu söylemeden girsem acaba sigorta bildirimi veya kaydı yaparken bu bilgiler gözüküyor mu? Net bir bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim. İş yerine girersem tabiri caizse sonradan papaz olma ihtimalimiz var. :(( Maalesef toplum hala bu konuda bilgisiz ve duyarsız.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...