İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

edeb2121, 14 dakika önce yazdı:

eşim 672 sağlık bakanlığı hemşire red

Hocam çok üzüldüm ? Ne desem boş. Eşlerden biri red olunca diğerini daha bi umutla bekliyor insan. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edeb2121, 37 dakika önce yazdı:

eşim 672 sağlık bakanlığı hemşire red

Cok gecmis olsun yenimi gordunuz kriter neydi benimde saglik bakanligi 

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@edeb2121 geçmiş olsun hocam eşiniz sadece sendika kreteri mi var di?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün bakmıştım inceleniyordu akşam göldüm bildiğimiz sadece sendikaydı

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 7 saat önce yazdı:

Adalet bakanımız 1000 hakim ve savcı alacakmış.

Yurt dışındaki hukuk fakültelerinden almasını tavsiye ediyorum. Buradaki okullardan mezun olanların hukuk ile ilgisi yok. 

Ne kadar yargı reformu çıkarırlarsa çıkarsınlar, siyaset ile adaleti ayırmadıkları sürece, Yasama-Yargı-Yürütme yi bağımsız kılmadıkları sürece, bu ülkeye adalet gelmez, 1000,2000,3000 hakim savcıda alınsa, reform üzerine reform da patlatılsa insanımız adalete susamış olarak yaşayacaktır.

https://www.birgun.net/haber/adalet-bakani-gul-bin-hakim-ve-savci-alacagiz-350941

Hukuksuzluğa toplumsal tepkinin olmadığı ülkemizde, suç sadece hukuk mezunlarının gibi düşünmek yanlış olur bence. 

Bu sistemde yurtdışı veya uzaydan gelen hukukçu da aynı şekilde davranır sanırım.

Güncelleme • • SM679lu

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
level, 4 dakika önce yazdı:

Bugün öğlen itibari ile sistemde kabul kararını gördüm. Bir saat sonra da kurumdan arandım. Umarım tüm masumlar bu duyguyu yaşar.

Hayırlı olsun hocam gözünüz aydın olsun çok sevindik?????? 

Kriter hakkında bilgi verir misiniz 

686 KHK incelemeye devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Okul ve banka, okul teşvik banka ise 2008 de açılan ve aktif olmayan hesap.

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
level, 7 dakika önce yazdı:

Bugün öğlen itibari ile sistemde kabul kararını gördüm. Bir saat sonra da kurumdan arandım. Umarım tüm masumlar bu duyguyu yaşar.

Hayırlı olsun çok sevindim. Allah bir daha böyle sıkıntı yaşatmasın.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi duygularınız için teşekkür ederim. 

2020 yılında takipsizlik almıştım. Takipsizlik aldıktan sonra kuruma Danıştay'ın 89 yılındaki meşhur kararını örnek göstererek iade talepli dilekçe verdim. Tabiki komisyonu adres gösterdiler. Bende bulunduğum ilde idare mahkemesine dava açtım.( Alternatif hukuk) ve bu idare mahkemesi de komisyonu adres gösterip talebimi red etti. Bende izmir istinafa başvurdum. İstifa da 2 ay gibi bir sürede Danıştay yolu kapalı olmak üzere talebimi red etti.  Ama bugün komisyon sayfasında kabul kararımı gördüm. ( En son dün bakmıştım.)

686zede, 21 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam gözünüz aydın olsun çok sevindik?????? 

Kriter hakkında bilgi verir misiniz 

derman, 15 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun çok sevindim. Allah bir daha böyle sıkıntı yaşatmasın.

Teşekkür ederim

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

679 KHK Komisyon inceleme sürüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...