İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. İstinaf cezamı onadı. Elinde Yargıtay dilekçe örneği olan varsa paylaşabilirmi.Şimdiden teşekkür ederim.

Dzkk Asb ohal sonrası ihraç tanık ankesör adli süreç istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birinci emri "oku" olan, ilmin peşinden koşun diyen bir peygamberin eliçisi olduğu din, İslam dini. En azından ben öyle biliyorum. "Fetö" nasıl bir silah bakınız.

Bu arada röportajı yapanı tanımam.  Google amca sağolsun. Arama sonuçlarında çıkınca dikkatimi çekti.

Oku, Hak, kul hakkı, hesap günü, iftira atma, yalan söyleme...

İlginç olanı bende videoda ki kişide aynılarına inanıyor. Muhtemelen. Hangimizin ki doğru olan? O gün gelince anlayacağız. Bir din, bir kitap, bir peygamber bu kadar mı farklı yorumlanır, anlaşılır yada kendi doğrularına yada menfaatlerine yontulur.

• Şaşırma 1
  • Üzülme 2
  • Kızma 1
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar güzel bir hafta olsun tüm form üyelerinin ve KHK mağdurlarının görevlerine iade olduğu bir hafta olur inşallah... 675 KHK inceleme devam 

675 khk sağlık bakanlığı, beraat, komisyon kararı sonuçlanmadı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese iyi haftalar dostlar bayram öncesi güzel haberler almak dileğiyle ...

675 KHK mağduru Yargıtay çalışanı Zabıt Katibi umutla bekler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

"Fetö" nasıl bir silah bakınız.

çok şaşırdım. böyle bir son beklemiyordum ?

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı bir hafta olması dileğiyle, inş. herkes kabul alır bu hafta...

Aklima, 3 saat önce yazdı:

Birinci emri "oku" olan, ilmin peşinden koşun diyen bir peygamberin eliçisi olduğu din, İslam dini. En azından ben öyle biliyorum. "Fetö" nasıl bir silah bakınız.

Bu arada röportajı yapanı tanımam.  Google amca sağolsun. Arama sonuçlarında çıkınca dikkatimi çekti.

Oku, Hak, kul hakkı, hesap günü, iftira atma, yalan söyleme...

İlginç olanı bende videoda ki kişide aynılarına inanıyor. Muhtemelen. Hangimizin ki doğru olan? O gün gelince anlayacağız. Bir din, bir kitap, bir peygamber bu kadar mı farklı yorumlanır, anlaşılır yada kendi doğrularına yada menfaatlerine yontulur.

Çok güldüm ya.... Allah'ta sizi güldürsün... Yorumlanacak bir şey yok amca haklı?

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

pasaport güncelleme:

daha önce tahdit kaldırılması İçin başvurmuş ve kaldırıldığı söylenmişti ama sistemde hala il ilçe nüfus müdürlüklerine gidiniz yazmaktaydı. Bende cimer üzerinden sistemsel bir durum mu yoksa bilmediğim bir tahdit mi var düye sormuştum. 

Cevap geldi. Merinis kayıtlarınız incelenmiş

olup, pasaport işlemlerinde herhangi bir sorununuz bulunmamaktadır, şeklinde cevap geldi. Benzer durumda olanlar İçin aydınlatıcı olabilir. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

31.12.20220 itibarı ile ;

Kalan dosya 14320 kabul sayısı; 13170 idi

28.05.2021 itibarı ile;

Kalan dosya 11544 kabul sayısı; 14072 idi

Yani 5 ayda 3776 dosya incelenmiş; 902 kabul kararı var, kabul oranı %23.9 (yuvarlak hesap 4 kişiden 1 kişi kabul)

Açıklama hızı 2021 yılı ilk 5 ay için; 755 dosya/ay

Pandemi yasaklarının bittiğini düşünürsek aylık 1000 dosya açıklanırsa 10-11 ay içerisinde tüm dosyaların tamamlanmasını bekliyorum.

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victimman, 1 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

31.12.20220 itibarı ile ;

Kalan dosya 14320 kabul sayısı; 13170 idi

28.05.2021 itibarı ile;

Kalan dosya 11544 kabul sayısı; 14072 idi

Yani 5 ayda 3776 dosya incelenmiş; 902 kabul kararı var, kabul oranı %23.9 (yuvarlak hesap 4 kişiden 1 kişi kabul)

Açıklama hızı 2021 yılı ilk 5 ay için; 755 dosya/ay

Pandemi yasaklarının bittiğini düşünürsek aylık 1000 dosya açıklanırsa 10-11 ay içerisinde tüm dosyaların tamamlanmasını bekliyorum.

Sadece duyum! Eğer bir erken seçim kararı alınırsa gerçekleşme ihtimali bence de yüksek: "Bir avukat tanıdığımın komisyondaki bir raportörden öğrendiğine göre komisyon 3 ay içinde dosyaları bitirecekmiş." Aylık 3000 karar alsa çok rahat bitirir. İyice bunaldığımız şu günlerde umut olması dileğiyle... 

• Beğeni 6
  • Teşekkür 2

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hadi inşallah 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...