İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Victimman, 9 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

31.12.20220 itibarı ile ;

Kalan dosya 14320 kabul sayısı; 13170 idi

28.05.2021 itibarı ile;

Kalan dosya 11544 kabul sayısı; 14072 idi

Yani 5 ayda 3776 dosya incelenmiş; 902 kabul kararı var, kabul oranı %23.9 (yuvarlak hesap 4 kişiden 1 kişi kabul)

Açıklama hızı 2021 yılı ilk 5 ay için; 755 dosya/ay

Pandemi yasaklarının bittiğini düşünürsek aylık 1000 dosya açıklanırsa 10-11 ay içerisinde tüm dosyaların tamamlanmasını bekliyorum.

Durum biraz farklı 5 ayda incelenen dosya malesef 3700 değil keşke olsa idi sadece 2800 ve kabul sayısı 900 yani kabul oranı 4 de 1 değil daha iyi bir oran 1/3 aylık incelediği dosya ise 550.

Dosyalarda kümelenme durumu olabilir yani yani kalan dosya %5 lere gerilediği nde artık tüm dosyalar için genel bir nihai karar verilebilir diye düşünüyorum.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Edilecekti yapılacaktı görüşülecekti bla bla...

AKP içerisinde KHK rahatsızlığını yaşandığını belirten Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Sadece bankaya para yatırdı veya sendikaya üye oldu diye kamudan KHK ile ihraç edilen kişilere yönelik de bir düzenleme yapılması gerektiğinin altı çiziliyor.

Çünkü bu kişiler OHAL Komisyonu tarafından belirlenip görevlerine iade edilecekti.

https://m.haberturk.com/yazarlar/muharrem-sarikaya/3131186-ohalde-ne-olacak-

Güncelleme • • Klarnet
  • Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonu, KHK’larla meslekten ihraç edilen ve kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 674 başvurudan 116 bin 232’sini karara bağladı. Başvuruların 101 bin 920’sini reddeden komisyon, 14 bin 312’sini ise kabul etti. 10 bin 442 başvuruya ilişkin incelemesini sürdüren komisyon, böylece karar vermeye başladığı tarihten bugüne kadar geçen sürede başvuruların yüzde 92’sini sonuçlandırmış oldu. 

Son rakamlar bu şekilde imiş 

Haziran ve temmuz döneminde bugüne kadar 1100 dosya incelemiş komisyon ve 240 ı kabul. Bir sonraki açıklamayı Eylül başı yapsalar bı bu kadar daha dosya bitirirlerse kalan dosya 9 binin az üzerinde kalacak. 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 1 saat önce yazdı:

OHAL Komisyonu, KHK’larla meslekten ihraç edilen ve kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 674 başvurudan 116 bin 232’sini karara bağladı. Başvuruların 101 bin 920’sini reddeden komisyon, 14 bin 312’sini ise kabul etti. 10 bin 442 başvuruya ilişkin incelemesini sürdüren komisyon, böylece karar vermeye başladığı tarihten bugüne kadar geçen sürede başvuruların yüzde 92’sini sonuçlandırmış oldu. 

Haziran ve temmuz döneminde bugüne kadar 1100 dosya incelemiş komisyon ve 240 ı kabul. Bir sonraki açıklamayı Eylül başı yapsalar bı bu kadar daha dosya bitirirlerse kalan dosya 9 binin az üzerinde kalacak. 

Yazıda bu bilgiler yok hocam. Nerden aldınız? Sabah programında mı söyledi?

• Kahkaha 1
  • Şaşırma 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 2 saat önce yazdı:

Edilecekti yapılacaktı görüşülecekti bla bla...

AKP içerisinde KHK rahatsızlığını yaşandığını belirten Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Sadece bankaya para yatırdı veya sendikaya üye oldu diye kamudan KHK ile ihraç edilen kişilere yönelik de bir düzenleme yapılması gerektiğinin altı çiziliyor.

Çünkü bu kişiler OHAL Komisyonu tarafından belirlenip görevlerine iade edilecekti.

https://m.haberturk.com/yazarlar/muharrem-sarikaya/3131186-ohalde-ne-olacak-

Tmm tmm inandık.

Geçiniz, muarren bey. ? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Sayin hocam buradaki rakamları nereden aldınız  bilmiyorum ama bu rakamlara göre iade oranı sizin bir önceki mesajınızdaki gibi 1/3 değil  1/5 zira 1100 dosyanın 240'ı kabul demissiniz o zaman iade oranı % 21'e kadar düşmüş haksızmıyım?

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victimman, 21 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

31.12.20220 itibarı ile ;

Kalan dosya 14320 kabul sayısı; 13170 idi

28.05.2021 itibarı ile;

Kalan dosya 11544 kabul sayısı; 14072 idi

Yani 5 ayda 3776 dosya incelenmiş; 902 kabul kararı var, kabul oranı %23.9 (yuvarlak hesap 4 kişiden 1 kişi kabul)

Açıklama hızı 2021 yılı ilk 5 ay için; 755 dosya/ay

Pandemi yasaklarının bittiğini düşünürsek aylık 1000 dosya açıklanırsa 10-11 ay içerisinde tüm dosyaların tamamlanmasını bekliyorum.

Merhaba Kaderdaşlarım,

Daha önce paylaşılan yukarıdaki bilgiler komisyonun paylaştığı bilgiler, komisyon paylaşmadan hiç bir kaynaktan öğrenemiyoruz diye biliyorum.

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"Bir saniyede bir insan ölebilir, bir yazgı belli olabilir, bir dünya yıkılabilirdi. Daha ne kadar bekleyecektim?" 

Stefan Zweig

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...