İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bambam, 2 saat önce yazdı:

Hocam uzun zaman sonra foruma geri döndüm. Dilekçe örneği bulamadım. Nüfus müdürlüğüne sade bir dilekçe verip takipsizlik kararını da Ek'e mi koysam ? 

Nüfus müdürlüklerinde matbu dilekçe var. Onu doldurup vermek yeterli oluyor... sonrası beklemek...

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Haftaiçi bu iş için uğraşacağım. İnşallah bir aksilik çıkmaz.

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 6 saat önce yazdı:

Komisyon ayda 720 dosya gidiyor tahmine göre son 1,5 ayda 

Bu gidişata göre Eylül başı 9.400 

Yıl sonu 6.400 dosya kalıyor

2022 yılı ne getirir bilinmez herkes için hayırlısı önümüzdeki hafta bayram öncesi alınan kararların sisteme yansıması olabilir

Mevcut kamu düzeninin en az 2023 seçimlerine kadar kör topal süreceğini  öngörecek olursak. Komisyondaki kara düzenin de miladı da bu tarih olacaktır diye düşünmeden edemiyorum.

umarım yanılırım, yanılmak istiyorum ??

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@doğrudur sadece maaş yatar hocam ayrıca ihraç dönemdeki kademe terfi neyse tüm aylar öyle hesaplanıyor ... kademe terfi MEBBİSe yapıldıktan sonra okula dilekçe verin işlenir ve bundan kaynaklı olan tutarda bordrosu yapılıp hesabınıza yatar

*Ek ders *yasal faiz *eğitim öğretim ödeneği *banka promosyonu mahkeme kararı ile alırsınız

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bambam, 19 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Mühim, hatta hayati önem arz eden bir sorum olacak sizlere. 

Adli olarak yurtdışı çıkış yasağım yok. Takipsizlik aldım. Ancak e-Devlet üzerinden sorguladığımda " il/ilçe nüfus müdürlüklerine başvurunuz." diyor. Bu şekilde olup şerhi kaldırabilen yada yurtdışına çıkabilen var mı ? 

Lütfen yardımcı olun. 

en yakın nüfus müdürlüğüne uğrayıp öncelikle bilgi alın...

akabinde iade kararı, takipsizlik kararı vb. evrakları koyarak basit bir dilekçe ile engelin kalkması için talepte bulunabilirsiniz..

nüfus müdürlüğünden tahdit sadece sizde mi aile mensuplarınızda da var mı onu da mutlaka sorun...

sizinle birlikte birinci derece yakınlarınızda da varsa onu da dilekçe de  belirtin..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 14 saat önce yazdı:

en yakın nüfus müdürlüğüne uğrayıp öncelikle bilgi alın...

akabinde iade kararı, takipsizlik kararı vb. evrakları koyarak basit bir dilekçe ile engelin kalkması için talepte bulunabilirsiniz..

nüfus müdürlüğünden tahdit sadece sizde mi aile mensuplarınızda da var mı onu da mutlaka sorun...

sizinle birlikte birinci derece yakınlarınızda da varsa onu da dilekçe de  belirtin..

Eşimde de var hocam. 3 yaşındaki kızım için problem olmaz herhalde, gerçi bu  düzenden her şey beklenir de neyse... Cevabınız için teşekkür ederim hocam.

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bambam, 2 saat önce yazdı:

Eşimde de var hocam. 3 yaşındaki kızım için problem olmaz herhalde, gerçi bu şerefsiz düzenden herşey beklenir de neyse... Cevabınız için teşekkür ederim hocam.

İkinizde ayrı ayrı dilekçe verin, çoçuklara koymamışlardı tahdit.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 2 saat önce yazdı:

Dostlar çok hastayım test yaptırmaya gidiyorum dua edin ne olur ağrım çok vücudum beni terkediyor gibi.?

Allah şifa versin hocam covit olan herkesde böyle ağrılar oluyor endişelenmeyin geçecek inşaallah

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...