İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 19 saat önce yazdı:

Suçun şahsiliği mi ? Yapmayın hocam nokta kadar birşeyim olmadan sadece eşimden dolayı ihraç edildim ve mahkemede işlem görüp takipsizlik aldım nokta kadar birşeyim yoktu ve hakim bana mahkemede eşin böyle böyle yapmış ne diceksin dedi soru kağıtları evrakları hepsi bende duruyor elbet hukuk gelir 

Suçun şahsiliği yok tabi ki  eşimde kardeslerinden dolayı ihrac edildi 4 seneyi gecti daha hiç bişey yok (takipsizlik vs.)varsada haberimiz yok.Kardeşinin biri cezasını bitirdi ve cıktı bizden dolayi ihraç edilmedin diyor .Esimdede nokta kadar bişey yok sırf TSK personeli oldugu için .Komisyondan haber bekliyoruz bizde hâlâ. 

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon adli tatile giriyor mu?

işlerine gelince idari organ, işlerine gelince adli mi oluyor 

672 KHK-inceleme devam-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 2 saat önce yazdı:

inşallah bölge idareden döner hocam gerçi bazı mahkeme kararları neresinden tutsanız elınızde kalıyor.hakkınızda hayırlısı olsun.

Hocam benim bölge idarede dosyam yok komisyonda hala dosyam adli davamdan bahsettim 3.5 sene önce takipsizlik aldığım davam 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@altuğ değerli kaderdaşım il tercihini ben yaptım.rütbe ünvan bakan onaylı ben EGM de emniyet amiri iken valilikte Şef oldum.benim için tenzili rütbedir.davamı acacağım.buna da şükür diyorum hayırlısı

@ayla teşekkürler samsunu ben istedim maaş farkı yüksek. ayrıca şu an diğer akranlardan yüksek olduğu için 1 veya 2 sene maaşınız fazla atmaz denildi. hayırlısı olsun 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

670 KHK inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 5 saat önce yazdı:

Suçun şahsiliği yok tabi ki  eşimde kardeslerinden dolayı ihrac edildi 4 seneyi gecti daha hiç bişey yok (takipsizlik vs.)varsada haberimiz yok.Kardeşinin biri cezasını bitirdi ve cıktı bizden dolayi ihraç edilmedin diyor .Esimdede nokta kadar bişey yok sırf TSK personeli oldugu için .Komisyondan haber bekliyoruz bizde hâlâ. 

TSK emniyet ihraclarinda genellikle albatros garson kodlama tanık ifade amir görüşü baz alınıyor 

abdullah akca, 3 saat önce yazdı:

@altuğ değerli kaderdaşım il tercihini ben yaptım.rütbe ünvan bakan onaylı ben EGM de emniyet amiri iken valilikte Şef oldum.benim için tenzili rütbedir.davamı acacağım.buna da şükür diyorum hayırlısı

@ayla teşekkürler samsunu ben istedim maaş farkı yüksek. ayrıca şu an diğer akranlardan yüksek olduğu için 1 veya 2 sene maaşınız fazla atmaz denildi. hayırlısı olsun 

Dava açın hocam emsal kararlar var diye biliyorum 

mehmet.46, 4 saat önce yazdı:

Komisyon adli tatile giriyor mu?

işlerine gelince idari organ, işlerine gelince adli mi oluyor 

Melih kutlu tatile girmediginden bahsetmişti

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Beytullah Özkan, 5 saat önce yazdı:

701 Adalet bakanlığı İKM 

İnceleme devam

Üstat aynı bakanlık aynı KHK ben istinaftayim sen hala komisyondasin. Senle ilk ihraç olduğumuzda face grupta konuşmuştuk diye hatırlıyorum. İnşallah bu gecikmeyi hayra yoralım. İnşallah iade olursun. Bulabiliyorsan referans bul. Mahkemeye kalırsan iş uzun. İdare de iade oranı yüzde bir bile değil.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakışır.., 2 dakika önce yazdı:

Valla saçma buluyorum ama yinede yazmak istedim 2 hafta içinde komisyondan bir çok dosyaya iade verilecek aynı zamanda açıkta bekleyenlerde iade edilecekmiş  bunun üzerinde hiç kafa yormayın oladabilir olmayadabilir ülkede heran abuk subuk bişey yaşanıyor hiçbirşey sürpriz değil artık..

Sayın yakışır kaynaginiz kim acaba?

Bir de karar çıktıkça  haftalık yaklaşık 40-50 kisi iade oluyor zaten. Bunun bir kısmını duyuyoruz, bir kısmını duymuyoruz. Kaynaginiza göre bu sayılar bile "bir çok" ifadesini kullanmasına yetmiştir belki.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yakışır.., 7 dakika önce yazdı:

Valla saçma buluyorum ama yinede yazmak istedim 2 hafta içinde komisyondan bir çok dosyaya iade verilecek aynı zamanda açıkta bekleyenlerde iade edilecekmiş  bunun üzerinde hiç kafa yormayın oladabilir olmayadabilir ülkede heran abuk subuk bişey yaşanıyor hiçbirşey sürpriz değil artık..

Olsun üstat. Duyduğun birşey varsa paylaş içinde kalmasın. Olmasa da senin bir suçun yok. Dediğin gibi memlekette önümüzdeki bir saatte bile ne olacağı belli değil. Paylaşım için teşekkürler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...