İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

absoluter, 17.08.2021 - 21:11 yazdı:

Sagıdeğer arkadaşlar evimi satmak için  tapu ya müracat ettim . Mutemelen  şehr konulmuş ki emniyete  yazı yazmışlar. Bundan sonraki süreç nasıl işler konu hakkında bilgisi olan var ise  beni aydınlatırsanız sevinirim. (Buarada ben 672.sayılı KHK ile ihraç oldum,  hakkımda herhangi idari, adli herhangi bir süreç yaşamadım) 

672'li olmama rağmen ben sorun yaşamadan satış yaptım. Adli veya idari işlem de hakkımda yok, hiçbir kriter de yok.

İlave tedbirler için verdiğim dilekçe sonrasında MEB bana da red vermiş. 

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu arada ilave tedbirler ile ilgili sonucu görmek için e-devlet şifresiyle doğrulama yapıldığı için karar tebliğ edilmiş ve idari dava açma süresi başlamış oluyor mu? Bu sorgulama öncesindeki e-devlet şifresi ile doğrulama yapılması usulüne uygun yapılmış bir tebligat olarak kabul ediliyor mu? Bunu göz ardı edersek yarın dava açma hakkını da kaybetmiş oluruz.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 9 saat önce yazdı:

672'li olmama rağmen ben sorun yaşamadan satış yaptım. Adli veya idari işlem de hakkımda yok, hiçbir kriter de yok.

İlave tedbirler için verdiğim dilekçe sonrasında MEB bana da red vermiş. 

Merhaba, belirtilen durumun bazı il veya ilçe meblerce yapıldığını avukatım demişti, tedbir! amaçlı.

Benim de sizin gibi hakkımda işlem yok, en son 2019 da savcı ifademi alıp takipsizlik verdi. Ancak açığa alınmamla birlikte maaş hesabım bloke oldu ve noterden avukatıma vekalet için gittiğimde kara listeye alındığımı öğrendim, yani alım satım gibi işlemleri yapamıyordum vs. Mesela bankadaki diğer hesaplarım bloke değildi ama yıllar önce aktif kullandığım yatırım hesabım vardı, hisse senetleri için kullanıyordum. Onu bir türlü kapatamadım. Bankayı da aşan bir durummuş oradan da kara listeye alınmışım. Haftalarca dilekçeler, bankaya git gel sorunu anlamamış ve çözememiştik.  En son TMSF lik bir konu sanırım denildi, yorulup bırakmıştım öylece. Şimdi yine sinir oldum. Belki bir ara tekrar uğraşırım. Yani takipsizlik aldıktan sonra otomatik düzelmiyor. Bankaya dilekçe vererek blokeyi kaldırmıştım mesela.  Her sorunla tek tek uğraşmak gerekiyor.

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Haftasonu Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Sezgin Tanrıkulu ile İstanbul KHKlılar platformu olarak kahvaltıdaydık arkadaşlar. Eşleriyle beraber  toplamda 35 KHK mağduru vardı sadece. İstanbul da nerden baksanız 16 bin KHK lı var. Nerelerde gizleniyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamak mümkün değil:(((

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilgilendirme için

Arkadaşlar forumda daha önce de belirttiğim üzere ben bir öğretmenim, hukuki işlemler ve adliye ile daha önce hiç işim olmamıştı o sebepten ötürü yine daha önce belirttiğim şekilde bu işlerden hiç mi hiç anlamamama mukabil bir hukuk bürosu ile iletişime geçtim. İlave tedbirler ve buna karşı kurumun red cevabını müteakip idare mahkemesine başvuru hakkında bilgi edinmek adına birkaç soru sordum. Söyledikleri, kısaca, ilave tedbirler içerisinde özelde çalışma iznine dair net bir karar/bilgi ya da benzeri ibare olmaması imiş. Diyorlar ki şayet siz özel bir kurumda öğretmen olarak çalışmak isterseniz kurum sizin adınıza başvuru yapıyor, olası bir kabul edilmeme durumunda dava hakkınız bakidir, karşı dava açabilirsiniz diyorlar. Durum bu. Daha farklı bir fikir edinebilen, bilgisi olan ekleyebilir. Tekrar söylüyorum hukuk alanındaki bilgim ana sınıfına başlamış bir çocuğunun ilk gününden hallice, o sebepten çemkirme isteğiniz olursa lütfen muhatabım olan avukatlık bürosuna siz de bizzat müracaat edin, bizz bilmiyorum! ? 

• Beğeni 3
  • Kahkaha 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
perde1un, 58 dakika önce yazdı:

Bilgilendirme için

Arkadaşlar forumda daha önce de belirttiğim üzere ben bir öğretmenim, hukuki işlemler ve adliye ile daha önce hiç işim olmamıştı o sebepten ötürü yine daha önce belirttiğim şekilde bu işlerden hiç mi hiç anlamamama mukabil bir hukuk bürosu ile iletişime geçtim. İlave tedbirler ve buna karşı kurumun red cevabını müteakip idare mahkemesine başvuru hakkında bilgi edinmek adına birkaç soru sordum. Söyledikleri, kısaca, ilave tedbirler içerisinde özelde çalışma iznine dair net bir karar/bilgi ya da benzeri ibare olmaması imiş. Diyorlar ki şayet siz özel bir kurumda öğretmen olarak çalışmak isterseniz kurum sizin adınıza başvuru yapıyor, olası bir kabul edilmeme durumunda dava hakkınız bakidir, karşı dava açabilirsiniz diyorlar. Durum bu. Daha farklı bir fikir edinebilen, bilgisi olan ekleyebilir. Tekrar söylüyorum hukuk alanındaki bilgim ana sınıfına başlamış bir çocuğunun ilk gününden hallice, o sebepten çemkirme isteğiniz olursa lütfen muhatabım olan avukatlık bürosuna siz de bizzat müracaat edin, bizz bilmiyorum! ? 

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 37 dakika önce yazdı:

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. 

Rica ederim efendim ? lakin, söylediğim üzere bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa ve bizi aydınlatırlarsa daha iyi ve garanti olur. Ben bunu internette adını bulduğum bir hukuk bürosuna danıştım cevapları böyle oldu, başka yorumlayan varsa ekleme yapabilir diye düşünüyorum

https://resminiz.com/r/pU7Qt

Güncelleme • • perde1un

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn perdeun1,

Özel okul veya üniversite bizim adimiza basvuruyor diyelim. YOK'e zaten basvuramiyo,yoksis ekranı uyarı veriyo,şuradan ihractir KHK ile diye,ötesine ilerlenemiyor. Kaydınızı görmüyorlar.Bunun neyini dava edeceksiniz. Başvuru dosyası gönderilen onca üniversiteden telefonla dönüş olup yoksisin islenemedigi beyan ediliyor.yazili beyan yok. Yazı paylaşan yok. Ancak bir yerden bu başvuru ekranını paylaşan oldu yoksis girilemedigine dair de öyle haberim oldu. 

Bu bağlamda forumdaslara sorum:ilave tedbir dilekvemizde özelde Çalisma izninden, SGK kaydına vs yarım düzine konuyu aynı dilekcede konu ettik.herbirine farklı cevap ve gerekçeler.Zaten dava edilince tüm konular dava edilmiş sayacak sanırım Mahkeme. Özelde Çalisma iznini cimbizlayip verilen dilekçede, mahkeme konusu edilebilir mi başlı başına bağımsız olarak? Kaldı ki vakıf üniv çalışma izni talebime ihraç olduğum üniversite deginmemis hiç.

Bir de bu özel universitelerde çalışma konusu SGK kaydından farklı. Yoksis giriş kaydı, SGK hitap kaydindan çok bağımsız. 

Üniv den gelen yazıya itiraz etmek gerek sanırım davadan once. Zira özelde Çalisma izni konusu bypass olmuş.

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 2 dakika önce yazdı:

Sn perdeun1,

Özel okul veya üniversite bizim adimiza basvuruyor diyelim. YOK'e zaten basvuramiyo,yoksis ekranı uyarı veriyo,şuradan ihractir KHK ile diye,ötesine ilerlenemiyor. Kaydınızı görmüyorlar.Bunun neyini dava edeceksiniz. Başvuru dosyası gönderilen onca üniversiteden telefonla dönüş olup yoksisin islenemedigi beyan ediliyor.yazili beyan yok. Yazı paylaşan yok. Ancak bir yerden bu başvuru ekranını paylaşan oldu yoksis girilemedigine dair de öyle haberim oldu. 

Bu bağlamda forumdaslara sorum:ilave tedbir dilekvemizde özelde Çalisma izninden, SGK kaydına vs yarım düzine konuyu aynı dilekcede konu ettik.herbirine farklı cevap ve gerekçeler.Zaten dava edilince tüm konular dava edilmiş sayacak sanırım Mahkeme. Özelde Çalisma iznini cimbizlayip verilen dilekçede, mahkeme konusu edilebilir mi başlı başına bağımsız olarak? Kaldı ki vakıf üniv çalışma izni talebime ihraç olduğum üniversite deginmemis hiç.

Bir de bu özel universitelerde çalışma konusu SGK kaydından farklı. Yoksis giriş kaydı, SGK hitap kaydindan çok bağımsız. 

Üniv den gelen yazıya itiraz etmek gerek sanırım davadan once. Zira özelde Çalisma izni konusu bypass olmuş.

Ben MEB personeliyim ve o bağlamda sorular yönelttim, özelde öğretmen olarak çalışıp çalışmama konusunda. Fakat YÖK başlı başına farklı, özerk bir kurum siz de bu bağlamda araştırmanın yapabilirsiniz. YÖK'ün nasıl bir tutum izlediğini ben bilemem, muhatabım olmadı hiç. 

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...