İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Taga destek arkadaşlar.

"İşimiziGeri İstiyoruz"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 13 saat önce yazdı:

Sınıf öğretmeniyim. Ankara' da çalisabilirsem taşınmayı düşünüyorum. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Merhaba Hocam, bence Armut.com veya sahibinden.com üzerinden ücretsiz ilan verip, uzaktan eğitimle (zoom üzerinden) özel ders verebilirsiniz. Emin olun ki kazancınız normal çalışmaya göre çok yüksek olacaktır. Kolaylıklar diliyorum.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar merhaba bu benim için çok ama çok önemli bir soru. Defalarca soruldu belki, defalarca da yanıtlandı. Ama inanın heyecanımdan ve önemsediğimden soruyorum. KHK ile ihraç olmuş bir birey özel okullarda çalışabilir mi? Öğretmen, eğitmen  vs olarak?

677-EGM-İNCELEME DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doğubatı, Bir saat önce yazdı:

Dostlar merhaba bu benim için çok ama çok önemli bir soru. Defalarca soruldu belki, defalarca da yanıtlandı. Ama inanın heyecanımdan ve önemsediğimden soruyorum. KHK ile ihraç olmuş bir birey özel okullarda çalışabilir mi? Öğretmen, eğitmen  vs olarak?

MEB'e bağlı bir okulda kadrolu olan öğretmenlerin bilgileri dijital personel sisteminde tutulduğu için özel okul da öğretmen olarak başvurmaları durumunda hemen reddedilecektir. Ancak farklı kurumlar da görev yapmış ve ihraç edilmiş bir kişinin bilgisi bu sistemde olmadığından eğer KHK ihraç listelerinin tümüyle bahsettiğim MEB dijital personel sistemi sorgulama yapmadan çalışıyorsa (sizde durumunuzu söylemediyseniz) çalışma izni çıkabilir ancak bu sorgunun tahminimce yapıldığını ve başvurunuzun reddedileceğini tahmin ediyorum. Ancak yine de deneyerek gerçek durumu görmeniz en doğrusu olacaktır.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 6 saat önce yazdı:

MEB'e bağlı bir okulda kadrolu olan öğretmenlerin bilgileri dijital personel sisteminde tutulduğu için özel okul da öğretmen olarak başvurmaları durumunda hemen reddedilecektir. Ancak farklı kurumlar da görev yapmış ve ihraç edilmiş bir kişinin bilgisi bu sistemde olmadığından eğer KHK ihraç listelerinin tümüyle bahsettiğim MEB dijital personel sistemi sorgulama yapmadan çalışıyorsa (sizde durumunuzu söylemediyseniz) çalışma izni çıkabilir ancak bu sorgunun tahminimce yapıldığını ve başvurunuzun reddedileceğini tahmin ediyorum. Ancak yine de deneyerek gerçek durumu görmeniz en doğrusu olacaktır.

Öncelikle nasıl teşekkür ederim bilmiyorum hocam. Kafam darma dumandı. Ben yaratıcı drama eğitimi almak istiyorum. Ve drama öğretmeni/ eğitmeni olarak özel okullarda / okul öncesi kurumlarda çalışmayı hayal ediyorum. Siyaset bilimi mezunuyum. Başka bir yol bulamadım. Ya da beş senedir beklemekten çizemedim. O beş senedir hiç birşey yapmadan beklemiş olmam komisyonun vereceği muhtemel karardan daha çok canımı yakıyor.

677-EGM-İNCELEME DEVAM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doğubatı, 1 saat önce yazdı:

Öncelikle nasıl teşekkür ederim bilmiyorum hocam. Kafam darma dumandı. Ben yaratıcı drama eğitimi almak istiyorum. Ve drama öğretmeni/ eğitmeni olarak özel okullarda / okul öncesi kurumlarda çalışmayı hayal ediyorum. Siyaset bilimi mezunuyum. Başka bir yol bulamadım. Ya da beş senedir beklemekten çizemedim. O beş senedir hiç birşey yapmadan beklemiş olmam komisyonun vereceği muhtemel karardan daha çok canımı yakıyor.

Rica ederim, başka bir arkadaşa tavsiye ettiğim üzere, sanırım bizim dönüşümüz bu iktidar döneminde olmayacak ancak malumunuz hayatta bizi beklemiyor akıyor, bu nedenle bu süreçte öğretmenlikten kopmamak adına sizlere Armut.com veya sahibinden.com üzerinden ücretsiz ilan verip, uzaktan eğitimle (zoom üzerinden) özel ders vermenizi öneririm. Emin olun ki kazancınız ve moral/motivasyonuniz normal çalışmaya göre çok daha yüksek olacaktır. Saati ücretini belirttiğim web sitelerindeki saat ücretlerine gözatıp verebilirsiniz. Kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 16 saat önce yazdı:

son alan dosyalarda komisyon neleri inceliyor hala anlamıyorum...

yıllardır soruşturuyorsunuz sorguluyorsunuz evrak belge istiyorsunuz hala neyi araştırıyorsunuz...

son dakika sendika kriterden ret verebilen komisyon hala bu dosyalarda neyi inceliyor neden inceliyor...

kararınız ret ise verin kararı insanlar önüne baksın...

iade kararı verecekseniz bir an önce verin millet rahatlasın...

bu uzatma neden izahı nedir bu oyalamanın???

Hocam haklısınız, Birde Fetö borsası denen bir şey var. Acaba bundan dolayı mı bu uzatmalar?

Bunlar yana yana adam arıyorlar. Dosya işini hızlandıralım diye....

Acımdan ölsemde bunlara bir kuruş yedirmem....

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İhraç Vergi Mahk. Hakimiyim. İhraç işlemine açtığım idari dava nerdeyse 5 yıldır derdest ve Danıştay 5.Dairede hala ilk inceleme aşamasında görünüyor. Benden sonra esas numarası  alan pek çok dosyada dahi  karar verilmiş. Hep red kararı verildiğini gördüm.  Tahminime göre dosyalar içeriğe göre tasnif edilmiş gibi. Ben ve benim durumumda olan (100-150 civarı dosya) dosyalarla  ilgili karar verilip verilmeyeceği ,eğilimin ne yönde olacağı hususunda bilgi sahibi olan var mıdır?

667 KHK.HAKİM.BERAAT.KRİTER YOK. DANIŞTAY 5.DAİRE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Konu Dışı

Merhaba.

Yargıtay'daki dosyamın durumu ''Arşiv bölümü teslim aldı'' gibi bir şeydi. ''Savcı incelemesinde'' olarak değişmiş.

Tecrübe eden arkadaşlar vardır. Bu aşama kaç ay sürdü?

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...