İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Ben söyleyecek bir şey bulamıyorum...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 58 dakika önce yazdı:

Ben söyleyecek bir şey bulamıyorum...

Söyleyecek çok şey var da beraatim daha kesinleşmedi.

• Beğeni 6
  • Kahkaha 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhabalar, red kararının tebliğinden sonra dava dilekçesini göndermiştim, uyapa bugün düşmüş, Ankara 26. İdare mahkemesine vermişler benim davayı, bu mahkeme en son kurulanlardan mıydı, reddi verip geçenlerden mi acaba?

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 3 saat önce yazdı:

Sevgili forumdaşlar kızım 31.000 sıralamayla Kırıkkale üniversitesi hukuk bölümüne yerleşti.Biz yakın diye sevinçliyiz ama kızım biraz buruk. Cok daha iyi büyük üniversitelere gidebilirdim bu sıralamayla diye üzüldü.Bizde bu sene yakın yerde olman iyi olmazsa seneye başka üniye geçiş yaparsın dedik sizin fikirlerinizide almak istedim.

Hocam öncelikle tebrik ederim. Başarısı gayet iyi. 

1-Merkezi Yerleştirme Puanı ile yatay geçiş imkanı mevcut. Bu sene puanı tutan farklı bir okula gidebiliyor. (Örneğin Ankara'da Hacettepe Üniversitesinin idari bilimler fakültesi oluyor. Seneye buraya şartsız olarak geçebilir.)

2-Kendi alanındaki daha iyi okullara, geçmeyi planladığı okulun şartlarına uymak ve yüksek ortalama yapmak şartıyla geçebiliyor. (Örneğin Gazi Hukuk'a şartlarını sağlamak şartı ile geçebilir)

3-ODTÜ gibi bazı okullar ise her bölümden kabul ediyor ama şartları daha sıkı (örneğin kızınızın puanı + 40 puana kadar olan bölümlere, ortalama + ÖSYM puanı + bölüm uyumu gibi bir puanlama yoluyla).

Ben bir hukukçu olarak, açıkçası, TR'de hukuk okumayı pek tavsiye etmem. Dil öğrenebileceği bir İİBF daha iyi olacaktır. 

namutenahi46, 2 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhabalar, red kararının tebliğinden sonra dava dilekçesini göndermiştim, uyapa bugün düşmüş, Ankara 26. İdare mahkemesine vermişler benim davayı, bu mahkeme en son kurulanlardan mıydı, reddi verip geçenlerden mi acaba?

Bu mahkeme en son kurulan 3 mahkemeden. 19-28 arasındaki bütün mahkemelerde ret esas, kabul istisnaidir.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaderine_razi, 12 saat önce yazdı:

Armut'ta ücretsiz verilebiliyor mu ilan? İş teklifi şeklinde olmuyor mu ücret mukabilinde

Sahibinden.com'da Armut.com'da ilan vermek ücretsiz. Sahibinden.com da vermek istediğiniz dersi ve seviyesini yazan bir ilan hazırlayıp yayınlıyorsunuz, ihtiyacı olan veliler arıyor, onlarla anlaşıp hizmetinize mukabil ücreti elden alıyorsunuz. Armut.com ise sisteme kendinizi özel ders veren olarak kayıt edip, çocuğuna ders verdirmek isteyen velilere bu sistem üzerinden teklif gönderip sonrasında telefonunu paylaşan velileri arayıp özel ders hizmeti detaylarını konuşup yine sistem üzerinden değil elden ücretini alarak ilerleyebiliyorsunuz. Biraz kurcaladığınızda bu çalışma şekline ve iş modeline kolaylıkla alışacağınızı düşünmekteyim. Özellikle pandemi döneminde zoom üzerinden uzaktan bağlantı ile evinizden kazanç sağlayabilecek duruma dönüşebileceksiniz.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tozkoparan, 12 saat önce yazdı:

Armutu tavsiye eden kendi tecrübesine binaen mi tavsiye etti bilmiyorum ama Armutla ilgili ekşi sözlükte çok şikayet var, para kazanayım derken paranızı kaptırmayın derim.  

Ders ücretini sistem üzerinden değil, ders sonrasında aileden alabiliyorsunuz. Buradaki sitelerin fonksiyonu internette bir ziyaretçi trafiği olduğu için müşteri bulmanızda kolaylık sağlaması yönünde. Ağır işlerde çalışmak yerine bir alternatif olacağını düşünmekteyim.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
desensiz, 6 saat önce yazdı:

Ders ücretini sistem üzerinden değil, ders sonrasında aileden alabiliyorsunuz. Buradaki sitelerin fonksiyonu internette bir ziyaretçi trafiği olduğu için müşteri bulmanızda kolaylık sağlaması yönünde. Ağır işlerde çalışmak yerine bir alternatif olacağını düşünmekteyim.

Armutu ben hiç kullanmadım ama gelen iş tekliflerine cvp verebilmek için bir komisyon ödemek zorundasınız, bunu biliyorum. ekşi sözlükte ise @Musa Erkmen in de dediği gibi armutta çok sayıda bot yani fake yani sahte ilanın olduğu belirtilmiş, kullanıcılar bu bot ilanlar yüzünden sisteme boş yere komisyon ödemek durumunda kalıyormuş, bu iddia ne kadar doğrudur bilemem ama forumu uyarma gereği hissettim.

Sahibinden.com da ise böyle bir durum yok.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
level, Şimdi yazdı:

Dün ilk iş günümdü. Garip bir duygu, umarım tüm masumlar için adelet tecelli eder.

Hayırlı olsun..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 12 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle tebrik ederim. Başarısı gayet iyi. 

1-Merkezi Yerleştirme Puanı ile yatay geçiş imkanı mevcut. Bu sene puanı tutan farklı bir okula gidebiliyor. (Örneğin Ankara'da Hacettepe Üniversitesinin idari bilimler fakültesi oluyor. Seneye buraya şartsız olarak geçebilir.)

2-Kendi alanındaki daha iyi okullara, geçmeyi planladığı okulun şartlarına uymak ve yüksek ortalama yapmak şartıyla geçebiliyor. (Örneğin Gazi Hukuk'a şartlarını sağlamak şartı ile geçebilir)

3-ODTÜ gibi bazı okullar ise her bölümden kabul ediyor ama şartları daha sıkı (örneğin kızınızın puanı + 40 puana kadar olan bölümlere, ortalama + ÖSYM puanı + bölüm uyumu gibi bir puanlama yoluyla).

Ben bir hukukçu olarak, açıkçası, TR'de hukuk okumayı pek tavsiye etmem. Dil öğrenebileceği bir İİBF daha iyi olacaktır. 

Bu mahkeme en son kurulan 3 mahkemeden. 19-28 arasındaki bütün mahkemelerde ret esas, kabul istisnaidir.

@vergici672Tesekkürler bilgilendirmeiçin kendi alanında değiştirmek istiyor.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...