İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Eylul14, 14 saat önce yazdı:

Merhaba iki ay önce belki de daha fazla oldu komisyon kararım elime ulaşmadı. Muhtarlıkta da yok. Nasıl öğrenebilirim ne yapabilirim nerde bu karar? Bilgisi olan varsa yazabilir mi? 

Cimer üzerinden Milli Eğitim Bakanlığına dilekçeyle durumu bildirmenizi tavsiye ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carpe diem, 2 saat önce yazdı:

Takipsizlik kararınız olmadığı için mi şimdiye kadar komisyonun karar vermediğini düşünüyorsunuz gerçekten? Ya da takipsizligi aldınız diye adil karar verip göreve iade mi edecekler? Böyle düşünüyorsanız fazla iyimsersiniz. Takipsizlik beraat alıp komisyondan red  alan birçok kişi var. Hatta soruşturması olmayıp red alanlar da var. Ben de  takipsizligi şubat 2018de aldım ama hâlâ bekliyorum komisyonun kararı. Yani demek istediğim maalesef takipsizligi beraati dikkate almıyorlar 

örnek ben 1,5 yıl açıkta kaldım sonra ihraç, bu süre zarfında ne idari nede bu güne kadar adli hiç bir soruşturmam olmadı , savcılığa ifadeye bile gitmedim ama idr mah red verdi şu anda istinaf bekliyorum

701 nolu  25 idr mah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Şahin, 12 saat önce yazdı:

Bugün nihayet KYOK kararımı aldım. Artık Komisyonun karar vermesinin önünde engel kalmadı. Umarım sırf TSK personeli olduğum için yargısız infazda ısrar edilmez.  

inşallah komisyondan da olumlu karar alırsınız hocam 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Şahin, 13 saat önce yazdı:

Bugün nihayet KYOK kararımı aldım. Artık Komisyonun karar vermesinin önünde engel kalmadı. Umarım sırf TSK personeli olduğum için yargısız infazda ısrar edilmez.  

Komisyonun karar vermesi için takipsizlik kararının alınması/verilmesi bir engel değildir. İhraç gerekçenizi size ret gerekçesi olarak da yazabilirler örnekleri mevcuttur. 

Yada aşağıda görüldüğü üzere 668 KHK'dan 2018 yılında beraat etmiş, hiç bir kriteri olmayan TSK personeline Kurban Bayramı öncesi ret gerekçesi diye sunulan tespit. Tamamen kurum görüşüne dayanan bir gerekçe (Yani sizinle görev yapan personel arasından ben öyle düşünüyorum/değerlendiriyorum manasına geliyor.)

hd9u8os.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 05.09.2021 - 23:14 yazdı:

Ben inanıyorum devlete küsmedim devlet zamanı gelince bizim suçsuz olduğunuzu er yada geç anlayacak darbeye karışan hariç herkes görevin e dönecek ne zaman olur onuda allaha bırakalım dua ile veryansın etmektense hakkimiz için ailemiz için koşturalım  bos durmak insnai dahada otekelestiriyir devletimize vatanımıza herzaman sahip çıkarım her zaman ne olursa olsun  devlet bizi atti ama biz gene kusmedik  devletimi vatanimi seviyorum biz bayrağımız için herse yi yaaoriz bırakın başkaları terörist desin aldırmayın bizim suçumuz yok bunu devlette bikiyir güç meselesi.asil.sorun başkada dicek siz bulamıyorum arkadaşlar  

Tabi ki devletimize küsmedik. Bizim şikayetimiz, bize zülüm eden, haksız, hukuksuz uygulamalarla bizi bu hale getiren yöneticileredir. Devlet bunların malı değildir. İdareci sadece devlette bir memurdur, milletin efendisi değildir, milletin hizmetkarıdır. görevini kötüye kullandıysa er yada geç hukuk karşısında hesap vermelidir.

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ümit güneş, 1 saat önce yazdı:

örnek ben 1,5 yıl açıkta kaldım sonra ihraç, bu süre zarfında ne idari nede bu güne kadar adli hiç bir soruşturmam olmadı , savcılığa ifadeye bile gitmedim ama idr mah red verdi şu anda istinaf bekliyorum

Merhaba sende 701 khklisin sanırım idare mahkemesi senle aynı 25.idare ama benim hala karar çıkmadı 2019da açmıştım davayı sizin ne kadar oldu ret kararınız  dosya  numaranız kaçla başlıyor yardımcı olurmusunuz

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 3 saat önce yazdı:

Merhaba sende 701 khklisin sanırım idare mahkemesi senle aynı 25.idare ama benim hala karar çıkmadı 2019da açmıştım davayı sizin ne kadar oldu ret kararınız  dosya  numaranız kaçla başlıyor yardımcı olurmusunuz

1.5 ay kadar oldu esas no ise 7 bin otuz küsür mahkemenin red gerekçesi işe?

'Komisyon tespiti dikkate alındığında, davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile en az irtibat derecesinde bağının olduğu sonucuna varıldığından davacının başvurusunun reddine ilişkin dava konusu Komisyon kararında hukuka aykırılık görülmemiştir.'

kararda kurumumun olumsuz görüş beyanı bulunmamakta tek gerekçe fişleme listesi 

701 nolu  25 idr mah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bio, 50 dakika önce yazdı:

Bir arkadaşım bugün iade olduğunu görmüş en son dün bakmıştı.sadece sendikası vardı sağlık bakanlığı

Kac aydi sendikasi acaba hocam biliyormusunuz? Hayirli olsun arkadasiniza darisi biz bekleyenlere ins.

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...